Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Saray Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Saray Otelleri - Otel Fiyatları

Saray için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Saray Otelleri - En Uygun Saray Otel Fiyatları

Tekirdağ'ın Karadeniz'e kıyısı olan ilçesi Saray, kolay ulaşım yolları üzerinde bulunan konumu ve yemyeşil ormanları ile iş ya da seyahat amaçlı gelen konuklarına dört mevsim boyunca hizmet vermektedir.
Uzun bir tarihsel geçmişe sahip olan Saray, hem bugün hem de tarih boyunca merkezi bir konumda yer alması nedeniyle, önemli medeniyetler tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Pers, Roma ve Bizans gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan ilçe, özellikle de Edirne ve İstanbul yolu üzerinde bulunması nedeniyle Osmanlılar döneminde önem kazanmıştır. İlçe bugün ise hem merkezi konumu hem muhteşem doğası hem de yaz aylarında denizle buluşma olanağı sunması nedeniyle hafta sonları ya da uzun soluklu seyahatler için tercih edilmektedir. Saray'a gelmişken ziyaret edebileceğiniz, merkezden 10 km mesafede yer alan Saray'ın kıyı şeridi Çamlıkoy ise, ziyaretçilerine ormanlarla çevrili muhteşem bir doğa ve deniz, kum, güneşle geçen keyif dolu anlar sunmaktadır. Konaklama birimleri içerisinde Saray otelleri konforlu bir seyahat olanağı sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilir konuma gelmiştir.

Apart otel, butik otel, merkez oteli ya da pansiyon olarak hizmet vermekte olan Saray otelleri, dört mevsim boyunca açıktır. Konaklama birimlerinin geneli özel banyolu ve klimalı olan tesisler aile ile konaklamalar için de uygundur. Ayrıca geneli oda – kahvaltı olarak hizmet vermektedir.

Özel aracınızla ziyaret etmeniz durumunda denize de kısa sürede ulaşabileceğiniz Saray otellerini dilerseniz kısa süreli dilerseniz uzun süreli konaklamalar için tercih edebilirsiniz. Hafta içi, hafta sonu ya da resmi tatillerde farklılık gösterebilen Saray otel fiyatları ise genellikle 100 TL'den başlayan uygun fiyatlardadır.

Sitemiz üzerinde bölgedeki tesis fiyatlarını kolaylıkla kıyaslama olanağı bulabilir, 2020 Saray otel fiyatları arasından size en uygun olanı seçerek seyahatinizi erkenden planlayabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarında faydalanmak için ise sayfa üzerinde yer alan telefon numaralarından tesislerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Saray Hakkında
Trakya'da, İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ'ın kesişim noktasında, kuzeyinde Karadeniz ve Vize, batısında Lüleburgaz, doğusunda Çatalca, güneyinde ise Çorlu ve Çerkezköy bulunan Saray, Tekirdağ'ın Karadeniz'e kıyısı olan ilçesidir.
45000 civarındadır Saray'ın toplam nüfusu.

Tarih öncesi çağlara uzanan tarihiyle Saray, Tekirdağ'ın en eski yerleşim alanlarındandır. Traklara, Perslere, Romalılara, Bizanslılara ve Osmanlılara yurtluk eden Saray, Osmanlı'nın iki başkenti Edirne ve İstanbul yolu üzerinde bulunması sebebiyle Osmanlı Dönemi'nde önem kazanmıştır.

Cumhuriyet Dönemi'nde Tekirdağ'a bağlı bir ilçe olan Saray, 1920'de Yunan işgaline maruz kalmış ve 1 Kasım 1922'de işgalden kurtarılmıştır.

Kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçen karasal iklim hakimdir Saray'da halk geçimini başta tarım olmak üzere hayvancılık ve madencilikten sağlamaktadır.

Saray'ın görülesi tarihi eserleri;
1539'da yaptırılan Ayas Paşa Camii, Hamamı ve Külliyesi,
Ayas Paşa Cami avlusundaki Kırım Giray Han Mezarları,
Çukuryurt ve Büyükyoncalı Tümülüsleri,
MÖ 5000-3000 Kalkolitik Çağa ilişkin buluntulara rastlanılan Güneşkaya Mağaraları,
Eski çağ buluntularına rastlanılan Güngörmez Mağaraları,
Ayvacık Su Kemeri,
Vize'den İstanbul'a giden ve Saray çevresinden geçmekte olan Bizans Su Yolları,

Kuzeyi Istranca ormanları ile çevrili olan Saray'da Karadeniz kıyısındaki Kastro veya Çamlıköy adıyla da bilinen 2,5 km kumsalı, meşe ormanları ve dinlenme alanlarıyla kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir.

Saray'daki Safaalan, Kayınlıdere ve Laladere piknik alanları alabalık tesisleri, çocuk parkları ve doğal ortamlarıyla unutulmaz bir gün geçirmenizi sağlar. Her zevke ve keseye uygun yemek çeşidini bulabileceğiniz Saray'da alabalık yemenizi tavsiye ederim.

Tekirdağ'a 80 km, İstanbul'a 120 km, Çerkezköy'e 19 km, Ankara'ya 660 km, İzmir'e ise 585 km uzaklıktaki Saray'a kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi diğer şehirlerden düzenlenen otobüs seferleriyle de ulaşabilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
1
10
0 (850) 602 22 30
Elit Hotel Saray
Elit Hotel Saray
Ayazpaşa Mh. Yeğen Cd. No:4
Saray / Tekirdağ
Türkiye

-

Elit Hotel Saray'da bir gece konakladık. Odalar temizdir, personel ilgiliydi. Konumu merkezi, yeni tadilat görmüş. Saray'a gelen herkese tavsiye ederim

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)