Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Aktivite-Eğlence
Turistik Yerler

Tekirdağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Tekirdağ civarında görülmesi gereken 4 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Çamlıköy Kastro Sahili
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Tekirdağ
Gündal Plajı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Tekirdağ
Kumbağ Halk Plajı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Tekirdağ
Işık Milenyum Beach
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Tekirdağ

4 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Tekirdağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
05.03.2019
Cansu balaban
Çamlıköy Kastro Sahili için yapılan yorum
Gitseniz iyi olur
Çok güzel yer. Gitseniz iyi olur. Doğduğumdan beri oraya giderim. Zaten hemen dibimde.

Tekirdağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Marmara Bölgesi içerisinde yer alan ve sahip olduğu köklü tarihi geçmiş sayesinde pek çok tarihi mekana ev sahipliği yapan Tekirdağ bölgesi, bu yönü ile tarihsever turistlerin yüzünü güldürüyor. Tekirdağ tarihi yerler listesi antik kentlerden kiliselere, anıtlardan camilere dek uzanan geniş bir seçenek yelpazesi halinde ziyaretçilerinin karşısına çıkıyor.

Perinthos Antik Kenti: Samos Adası bölgesinden gelen toplulukların MÖ 6. yüzyılda içerisinde kurduğu düşünülen Perinthos Antik Kenti, Tekirdağ gezilecek yerler listesi arasında bulunuyor.

Tekirdağ ilinin Marmara Ereğlisi ilçesi içerisinde yer alan bu antik kent, kurulduğu dönemden günümüze dek çeşitli uygarlık ve toplulukların kendilerine yerleşim alanı olarak belirlediği yerler arasında karşımıza çıkıyor. Sizler de antik kentlere ve kalıntılara meraklı birer gezginseniz, Tekirdağ’ın bu antik kentini gezilecek yerler listeniz içerisine almanızı tavsiye ediyoruz.

Heraion Teikhos Antik Kenti: Tekirdağ tarihi yerler listesi içerisinde karşımıza çıkan bir diğer antik kent ise Heraion Teikhos Antik Kenti oluyor. Bölgede gerçekleştirilen yüzey araştırmaları neticesinde bu antik kentin, o dönemde yaşayan topluluklar tarafından MÖ 2000’li yıllardan başlayarak yerleşim alanı olarak kullanıldığı öğreniliyor.

Yine bölgeden elde edilen buluntular arasında yer alan el yapımı baltalar ve pişmiş toprak kaplara bakılarak bunların da Tunç ve de Demir Devri’nden kaldığı tahmin ediliyor. İlerleyen dönemlerde bölgeye Samos adasından pek çok kolonicinin geldiği ve de bu toplulukların bölgeyi kendilerine yerleşim yeri olarak belirledikleri de tahmin ediliyor. MS 13.

yüzyıla dek bu şekilde kesintisiz olarak bir iskan bölgesi olarak karşımıza çıkan Heraion Teikhos Antik Kenti, Tekirdağ gezilecek yerler listesi içerisinde tarih dostu ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında yer alıyor.

Şahinköy Kilisesi: Tavanı tamamen yok olan bu kilise, Tekirdağ turistik yerler arasında dikkate değer bir çizgide karşımıza çıkıyor. Tekirdağ’ın Malkara ilçesi içerisinde yer alan Şahinköy Kilisesi, yıkılmış tavanına rağmen duvarlarındaki düzgün kesme taşlar ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Hakkında çok fazla bir bilgiye sahip olmadığımız bu kilisenin 18.

yüzyıl sonu ile 19. yüzyıl başında inşa edildiği düşünülüyor.

Namık Kemal Anıtı: Namık Kemal, 21 Aralık 1840 senesinde Tekirdağ ilinde dünyaya geliyor. Edebiyatımız ve milli kimliğimizin oluşması sürecinde karşımıza çıkan bu değerli isim, edebiyat çevrelerinde bir “Vatan Şairi” olarak da anılıyor.

Lise ders kitaplarından da tanıyor olabileceğimiz bu değerli ismin, memleketi olması sebebi ile Tekirdağ ili içerisinde Namık Kemal’e ait pek çok ize rastlanıyor. Bu bağlamda Tekirdağ turistik yerler arasında Namık Kemal Anıtı’nın da bulunması, bölgeyi ziyaret eden turistler için pek de sürpriz olmuyor.

Bu anıt, Namık Kemal’in doğduğu evin yıkılmasının ardından 1908 senesinde inşa ediliyor. Her iki yüzünde de bir kitabenin bulunduğu bu anıtın yanı sıra Tekirdağ gezilecek yerleri arasında Namık Kemal’den izler taşıyan Namık Kemal Heykeli ve Namık Kemal Müzesi gibi mekanlar da edebiyat tutkunu ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Tekirdağ Doğal Güzellikleri

Tekirdağ sahip olduğu tarihi mekanlara ek olarak, doğal güzellikler ve yeşil alanları ile de hem yöre halkının hem de ziyaretçilerinin ferah bir nefes almasına yardımcı oluyor. Tekirdağ doğal güzellikleri arasında göller, parklar ve koylar yer alıyor.

Bununla birlikte Tekirdağ doğal güzellikleri listesi içerisinde Uçmakdere, Eriklice, Şarköy ve de Hoşköy gibi yerel hayatı ve temiz havası ile öne çıkan yerleşkeler de bulunuyor.

Kapaklı Kazak Gölü: Kapaklı Kazak Gölü, Tekirdağ gezilecek yerler listesine sahip olduğu muhteşem manzara ile dahil oluyor. Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi içerisinde bulunan bu göl ve mesire alanı, şehrin en çok ziyaret edilen dinlenme ve rahatlama alanları arasında bulunuyor.

Bu bölge, yazın sarı ve yeşil tonlarına bürünen kışınsa beyazlar içerisindeki doğası ile yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra yerli halk tarafından da sıklıkla ziyaret ediliyor.

Tekirdağ doğal güzellikleri içerisine eklemeniz halinde Kapaklı Kazak Gölü ziyaretiniz esnasında sizler de sevdiklerinizle doğa yürüyüşleri yapabilir, yeşil alanlar üzerine yayılarak lezzetli piknikler eşliğinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Gölbaşı Gençlik Parkı: Tekirdağ Çorlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yeşil alan projelerinden bir tanesi olan Gölbaşı Gençlik Parkı, yöre halkı tarafından yılın her mevsiminde keyifle ziyaret ediliyor.

Bölgede bulunan iskeleler, yürüyüş yolu, piknik ve oyun alanları ile Tekirdağ turistik yerler arasında da gösterilebilecek olan bu mekanı ziyaret listeniz içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Dut Limanı Koyu: Tekirdağ Kumbağ mahallesine yaklaşık 5 kilometrelik bir mesafede bulunan Dut Limanı Koyu, sahip olduğu doğal güzellik ve masmavi deniz sayesinde bölgenin en çok ziyaret edilen alanları arasında başı çekiyor.

Doğal Sit – Nitelikli Koruma Alanı olarak da karşımıza çıkan bu mekanı Tekirdağ doğal güzellikleri listeniz içerisine ekleyerek ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Ganos Dağı eteklerindeki bu koyu ziyaret ettiğinizde çeşitli su sporlarını yapabilir, doğanın içerisinde enfes bir günü kendinize ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Tekirdağ Müzeler

Tekirdağ gezilecek yerler arasında sahip olduğu tarihi doku ve arşiv niteliğindeki belgeleri ile öne çıkan pek çok mekan da bulunuyor. Rakoczi Müzesi, İbrahim Balaban Müzesi, Müzik Teknolojileri Müzesi, Şarköy Etnografya Müzesi gibi yerler bu bağlamda Tekirdağ müzeler listesi içerisinde sizlere gezmenizi önerebileceğimiz mekanlar arasında yer alıyor.

Müzik Teknolojileri Müzesi: Tekirdağ ilinin Süleymanpaşa bölgesi içerisinde yer alan bu müze, Türkiye’de bir ilk olma özelliği ile de öne çıkıyor. Müzeyi ziyaret ettiğinizde hem geçmiş hem de günümüzde kullanılan müzik aletleri sergisi ile karşılaşıyorsunuz.

Bununla birlikte bu müzik aletlerinin yapılış aşamalarına dair de bilgi sahibi olabileceğiniz Müzik Teknolojileri Müzesi, Tekirdağ turistik yerler listesi arasında sahip olduğu farklı konsept ve içerikle dikkatleri üzerine çekiyor. Müzik tutkunu gezginlerin merakla karşıladığı bu müzenin içerisinde, yöreye ait pek çok kıyafet de sergileniyor.

Şehir içerisindeki dolmuşları kullanarak kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Müzik Teknolojileri Müzesini, Tekirdağ müzeler gezi rotanız içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Tekirdağ bölgesi İstanbul, Kocaeli, Edirne gibi şehirlere olan yakınlığı sebebi ile bu şehirlerde yaşayan halkın günübirlik geziler ya da hafta sonu kaçamakları için sık tercih ettiği bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Tekirdağ gezilecek yerler listesi içerisine bakıldığında oldukça farklı mekanlar sunan bu şehri tam anlamıyla gezmek için günübirlik bir seyahat planı yeterli olmayabiliyor. Bu bağlamda Tekirdağ bölgesine düzenlenen ve bu mekanları da kapsayan gezi turları ve organizasyonları tercih ederek keyifli bir seyahat rotasını takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte oluşturduğunuz Tekirdağ turistik yerler listesini herhangi bir tura ya da organizasyona bağlı kalmadan özgürce dolaşarak keşfetmeyi de tercih edebilirsiniz. Tekirdağ geziniz esnasında karşınıza çıkabilecek olan konaklama seçeneklerini görüntülemek için de sitemizde yer alan Tekirdağ otelleri ve pansiyonları listesine göz atabilirsiniz.

Karşınıza çıkacak olan konaklama seçenekleri arasından bütçeniz ve de tatil planınız için en uygun olanına karar vererek, Tekirdağ gezi rotanız içerisinde yer alan bu değerli mekanları bir an önce keşfetmeye başlayabilirsiniz. Sizlere şimdiden keyifli bir Tekirdağ tatili diliyoruz.

Tekirdağ Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tekirdağ için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Tekirdağ için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Çamlıköy Kastro Sahili, Tekirdağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Tekirdağ için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Tekirdağ için gezilecek ücretsiz yerler : Çamlıköy Kastro Sahili, Kumbağ Halk Plajı, Gündal Plajı, Tekirdağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Tekirdağ için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Tekirdağ için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Çamlıköy Kastro Sahili, Kumbağ Halk Plajı, Gündal Plajı, Tekirdağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Tekirdağ için gezilecek yerler nelerdir?
Tekirdağ için gezilecek yerler : Çamlıköy Kastro Sahili, Kumbağ Halk Plajı, Gündal Plajı, Tekirdağ konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.