Tekirdağ bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Tekirdağ Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Çok sayıda doğal ve tarihi zenginliği bünyesinde barındıran Tekirdağ’ı keşfetmeden önce, Tekirdağ gezilecek yerler listemize mutlaka göz atın…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Tekirdağ Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 20 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Çorlu Kalesi

"Tarihi bir değer"

"Yok oldu gitti"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Uçmakdere

"Kamp için olumsuz"

"Tavsiye ederim"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Eriklice

"Şarköy'den daha iyiydi"

"Eriklice"

8.0

Misafir yorumu

2 yorum

Hora Feneri

"Tavsiye ederim"

"Hiçbir özelliği olmayan bir yer"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Rakoczi Müzesi

"Değerli bir yer"

"Yeterli değil"

8.0

Misafir yorumu

2 yorum

Çamlıköy Kastro Sahili

"Gitseniz iyi olur"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Tekirdağ Tarihi Mekanlar

Çok sayıda doğal ve tarihi zenginliği bünyesinde barındıran Tekirdağ'ı keşfetmeden önce, Tekirdağ gezilecek yerler listemize mutlaka göz atın…
Marmara Bölgesi'nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Tekirdağ, özellikle yaz aylarında tatilcilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Doğal güzellikleri, sahilleri ve tarihi mekanları ile keşfedilmeyi bekleyen pek çok zenginliğe sahip olan Tekirdağ'a bir seyahat planlıyorsanız eğer, sizler için hazırladığımız Tekirdağ gezilecek yerler listemize göz atmayı unutmayın. Konaklama seçenekleri için uygun Tekirdağ otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Rakoczi Müzesi: Macar Prensi Rakoczi'nin hayatının son yıllarını geçirdiği ev olan Rakoczi Müzesi, Klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyor. Macaristan hükümeti tarafından satın alınıp müzeye dönüştürülen Rakoczi Müzesi, Tekirdağ gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalı.

Namık Kemal Evi: Ünlü Şair Namık Kemal'in ölümünün ardından, okullar, belediye ve halk tarafından gönüllü yaptırılan Namık Kemal Evi, Tekirdağ'da ziyaret etmeniz gereken müzelerden biri.

Tekirdağ Şehitler Abidesi: Şehrin turizmini hareketlendiren bölgeler arasında bulunan Tekirdağ Şehitler Abidesi, Tekirdağ'ın fethi sırasında şehit düşen askerlerimiz anısına 1949 yılında yaptırılmış.

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Yıllarca küçük bir salonda sergilenen, 1967 yılında ziyaretçilerine kapısını açan Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, zaman içerisinde koleksiyonların artmasıyla bir hayli zenginleşmiş. Tekirdağ'a gittiğinizde mutlaka müzeyi ziyaret edin.

Çorlu Kalesi: Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yer alan Çorlu Kalesi, tahminen VI. yüzyıla ait bir eser. Tarihi bir değere sahip olan Çorlu Kalesi'nin günümüze kadar yalnızca kalıntıları gelebilmiş.

Hora Feneri: Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine 20 km mesafede yer alıyor Hora Feneri. Hoşköy'ün girişinde her geleni karşılayan fener, 1861 yılından beri aktif olarak kullanılıyor.

Eriklice Köyü: Tatil için yakın ve uygun yerlerden biri olan Eriklice Köyü, Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine bağlı. Küçük, sıcak ve sessiz yapısı ile Eriklice Köyü, Tekirdağ'ın görülesi yerlerinden.

Uçmakdere: Tekirdağ'a yolunuz düştüğünde mutlaka uğramanız gereken şirin bir köy Uçmakdere. Özellikle akşam yemeği için çok sayıda restoran alternatifi bulunuyor. Yemyeşil doğası da cabası.

Şarköy: Tekirdağ'ın Marmara Denizi kıyısına sahili olan Şarköy, özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Şarköy'e gitmişken, enfes üzümlerinden tatmayı unutmayın.

Hoşköy: Şarköy'e 16 km mesafede yer alan Hoşköy, tarihi yapıları ile şehrin turistik bölgelerinden biri.

Mirliva Hüseyin Paşa Camii: Bölgenin en eski camilerinden biri olan Mirliva Hüseyin Paşa Camii, ters T planlı olarak 1498 yılında yapılmış.

Rüstem Paşa Camii: Tekirdağ gezilecek yerler listenizde bulunması gereken camilerden biri olan Rüstem Paşa Camii, Mimar Sinan tarafından, Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamlarından ve damadı Rüstem Paşa adına yapılmış.

Kumbağ: İstanbul'a yakın olmasıyla ünlenen Kumbağ, güzel plajlarıyla yaz aylarının vazgeçilmezlerinden. Özellikle sıcak havalarda denize girmek için Kumbağ'a gelebilirsiniz.

12 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
12
Tarihi bir değer
10

-

Tarihi bir değer taşıyan Çorlu Kalesi, Tekirdağ ilinin Çorlu ilçesinde bulunmaktadır. Günümüze sadece bazı kalıntıları gelebilen Çorlu Kalesi'nin VI. yüzyıla ait olduğu tahmin edilmektedir. Bizans döneminde yapılmış olup; kalenin doğu ve batısı dere yataklarıyla çevrelenmiştir. Sur duvarlarının yuvarlak kulelerle desteklendiği görülen Çorlu Kalesi, kesme taş temeller üzerine kurulmuştur. Tekirdağ'ın görülesi bir tar.. Devamını Göster

12
Gitseniz iyi olur
8

-

Çok güzel yer. Gitseniz iyi olur. Doğduğumdan beri oraya giderim. Zaten hemen dibimde.

12
Tavsiye ederim
10

-

Bence güzel ve manzarası harika bir yer. Bence herkes gidip güneşin batışını sevdiğiyle baş başa izlesin. Tavsiye ederim.

12
Kamp için olumsuz
1

-

Olumsuz. Kamp alanı dedikleri yer beton alanı dense yeridir. Ayrıca kamp alanındaki alan sahipleri çok itici davranıyorlar. Ayrıca yollar bozuk. Sadece yamaç paraşütü yapılacaksa gidilir. Kamp için olumsuz.

12
Değerli bir yer
10

-

Tekirdağ için turist çeken değerli bir yer aynı zamanda... Selamlar Tekirdağ'dan...

12
Hiçbir özelliği olmayan bir yer
2

-

Resme aldanıp gittim. Ne manzara ne güzellik, hiçbir özelliği olmayan bir yer.

12
Yok oldu gitti
10

-

Çorlu Hali'nin orada, köre mahallesine yakındır, tehlikeli bir bölgenin hemen dibi. Ben küçükken kalenin kalıntıları çok fazlaydı fakat korunmadığı için yok oldu gitti. Şu an yeşil bir tepeden fazlası değil.

12
Şarköy'den daha iyiydi
6

-

Denizinin güzel olduğu söyleniyor, biz de gittik, Şarköy'den daha iyiydi.

12
Tavsiye ederim
10

-

Çok güzel, tavsiye ederim.

12
Yeterli değil
6

-

Bence çok fazla yeterli değil.

12
Çorlu Kalesi
10

-

Burası tam olarak nerede acaba?

12
Eriklice
10

-

Arkadaşlar bir haftalığına eşim ve cocuğumla gidebilecegim nezih ve fiyatı uygun tatil yeri arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca balık tutma sevdalısıyım.