Tekirdağ bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Tekirdağ Aktiviteleri

Marmara Denizi’ne kıyısı olan Tekirdağ, özellikle İstanbul ve çevre şehirlerden yoğun bir ilgi görmektedir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Tekirdağ Yapılacak Şeyler

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Şarköyde Yamaç Paraşütü

"Yalnızca bir kişi bunu yapıyordu"

4.0

Misafir yorumu

1 yorum

Tekirdağ Görülecek Yerler - Tekirdağ En İyi 10 Yapılacak Şey

Marmara Denizi'ne kıyısı olan Tekirdağ, özellikle İstanbul ve çevre şehirlerden yoğun bir ilgi görmektedir.

Özellikle İstanbul'da ikamet edenlerin tercih ettiği Tekirdağ, hem kısa hem de uzun tatiller için oldukça idealdir. Tertemiz sahillere, yemyeşil bir doğaya sahip olan Tekirdağ'da yapılacak birçok aktivite bulunuyor. Konaklama seçenekleri için uygun Tekirdağ otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Eğer Tekirdağ'a yakın bir zamanda gitmeyi planlıyor ve tatil yapmayı düşünüyorsanız, kendinize Tekirdağ'da yapılacak şeyler listesi hazırlamayı unutmayın. Sizlere bu yazımızda Tekirdağ'da yapılacak aktivitelerden, görülmesi gereken yerlerinden bahsedeceğiz.

Tekirdağ'ın köy kahvaltısı oldukça ünlü… Tekirdağ'da uyanacağınız ilk sabah köy kahvaltısı sunan mekanlara gidip, bölgenin el yapımı reçelleri ve peynir çeşitleri ile dolu olan kahvaltı sofrasının keyfini kesinlikle yaşamalısınız. Eminiz güzel bir köy kahvaltısı yapmayı özlemişsinizdir. :)

Tekirdağ'ın birbirinden güzel plajlarında denizin tadını çıkarmalısınız. Denize girmek için Eriklice, Kumbağ ve Şarköy'ün plajlarını tercih edebilirsiniz. Hem doğanın sesini dinleyeceğiniz hem de uzun kumsallarda güneşleneceğiniz vakitlerinizi elinizden geldiğince uzun tutabilirsiniz.

Şehrin ünlü müzeleri arasındaki Rakoczi Müzesi'ni ve Namık Kemal Evi'ni mutlaka görmelisiniz. Macar Prensi II. Frenc Rakoczi'nin 15 yıl yaşadığı ev günümüzde Rakoczi Müzesi olarak hizmet vermekte. Ünlü şair Namık Kemal'in kişisel eşyalarının yanı sıra şehrin birçok etnografik eserlerini se Namık Kemal Evi'nde görebilirsiniz. Bu iki müze yapılacaklar listenizde mutlaka yerini almalı.

Tekirdağ son yıllarda yamaç paraşütünün aktif yapıldığı yerlerden biridir. Özellikle Uçmak Dere'de gerçekleştirilen yamaç paraşütü için bölgede eğitim veren okullar açılmıştır. Yamaç paraşütü okullarına giderek ders alabilir ve yamaç paraşütü yapmanın heyecanını yaşayabilirsiniz.

Tekirdağ'a gidip de ünlü Tekirdağ köftesinden yemeden tatilinize kesinlikle son vermeyin. Tadı damağınızdan uzun bir süre gitmeyecek olan Tekirdağ'ın lezzetli köftesini şehrin her restoranında bulabilirsiniz. Aynı zamanda ızgara köfte, ciğer sarma, kaçamak ve damat paçasının da tadına mutlaka bakmalısınız.

Tekirdağ'daki günlerinizi bir kadeh şarapla sonlandırabilirsiniz. Şehrin ünlü şaraplarını Tekirdağ'ın birçok noktasından satın alabilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Yalnızca bir kişi bunu yapıyordu
4

-

O denli gözde bir dal gibime gelmedi, bir yaz yakınlarımla birlikte gitmiştim, yalnızca bir kişi bunu yapıyordu. Ne denli bir günlük gitsek de.