Haritayı Görüntüle

Kategori

Yamaç Paraşütü
Su Sporları

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Tekirdağ Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Tekirdağ civarında yapılacak 3 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Tekirdağ
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Tekirdağ
Yamaç Paraşütü
Çalışma saatleri bilinmiyor
2/5 Ortalama
(2 değerlendirme)
Tekirdağ

Tekirdağ Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Marmara Denizi’ne kıyısı olan Tekirdağ, özellikle İstanbul ve çevre şehirlerden yoğun bir ilgi görmektedir.

Özellikle İstanbul’da ikamet edenlerin tercih ettiği Tekirdağ, hem kısa hem de uzun tatiller için oldukça idealdir. Tertemiz sahillere, yemyeşil bir doğaya sahip olan Tekirdağ’da yapılacak birçok aktivite bulunuyor. Konaklama seçenekleri için uygun Tekirdağ otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Eğer Tekirdağ’a yakın bir zamanda gitmeyi planlıyor ve tatil yapmayı düşünüyorsanız, kendinize Tekirdağ’da yapılacak şeyler listesi hazırlamayı unutmayın. Sizlere bu yazımızda Tekirdağ’da yapılacak aktivitelerden, görülmesi gereken yerlerinden bahsedeceğiz.

Tekirdağ’ın köy kahvaltısı oldukça ünlü… Tekirdağ’da uyanacağınız ilk sabah köy kahvaltısı sunan mekanlara gidip, bölgenin el yapımı reçelleri ve peynir çeşitleri ile dolu olan kahvaltı sofrasının keyfini kesinlikle yaşamalısınız. Eminiz güzel bir köy kahvaltısı yapmayı özlemişsinizdir. :)

Tekirdağ’ın birbirinden güzel plajlarında denizin tadını çıkarmalısınız. Denize girmek için Eriklice, Kumbağ ve Şarköy’ün plajlarını tercih edebilirsiniz. Hem doğanın sesini dinleyeceğiniz hem de uzun kumsallarda güneşleneceğiniz vakitlerinizi elinizden geldiğince uzun tutabilirsiniz.

Şehrin ünlü müzeleri arasındaki Rakoczi Müzesi’ni ve Namık Kemal Evi’ni mutlaka görmelisiniz. Macar Prensi II. Frenc Rakoczi’nin 15 yıl yaşadığı ev günümüzde Rakoczi Müzesi olarak hizmet vermekte. Ünlü şair Namık Kemal’in kişisel eşyalarının yanı sıra şehrin birçok etnografik eserlerini se Namık Kemal Evi’nde görebilirsiniz. Bu iki müze yapılacaklar listenizde mutlaka yerini almalı.

Tekirdağ son yıllarda yamaç paraşütünün aktif yapıldığı yerlerden biridir. Özellikle Uçmak Dere’de gerçekleştirilen yamaç paraşütü için bölgede eğitim veren okullar açılmıştır. Yamaç paraşütü okullarına giderek ders alabilir ve yamaç paraşütü yapmanın heyecanını yaşayabilirsiniz.

Tekirdağ’a gidip de ünlü Tekirdağ köftesinden yemeden tatilinize kesinlikle son vermeyin. Tadı damağınızdan uzun bir süre gitmeyecek olan Tekirdağ’ın lezzetli köftesini şehrin her restoranında bulabilirsiniz. Aynı zamanda ızgara köfte, ciğer sarma, kaçamak ve damat paçasının da tadına mutlaka bakmalısınız.

Tekirdağ’daki günlerinizi bir kadeh şarapla sonlandırabilirsiniz. Şehrin ünlü şaraplarını Tekirdağ’ın birçok noktasından satın alabilirsiniz.