Pita Cafe

  • İstanbul / Üsküdar / Kuzguncuk
  • İcadiye Cad. No:41/A

Pita Cafe

İstanbul Boğazı’nın Anadolu Yakası’ndaki Kuzguncuk; yıllardır farklı dinden, kültürden birçok insanı kucaklıyor.

İstanbul’un diğer semtlerinin aksine Kuzguncuk’ta bugün hala mahalle hayatı yaşanıyor. Zaman bu semtte, günlük koşuşturma telaşı ile geçmiyor. Özellikle Kuzguncuk’un kafeleri semtin adeta sosyalleşme alanı.

Mahallenin bugünlerdeki en meşhur kafesi, İcadiye Caddesi-Kuzguncuk Postanesi’nin karşısındaki ‘Pita Cafe’.

Yöresel peynirleri, lezzetli kahvaltıları ve ev yapımı yemekleriyle bu aralar İstanbullular’ın gözdesi.

Öyle ki kafenin sahipleri mimar Ebru Şimşek ve şehir planlamacısı Aylin Örnek’in methini duyan pek çok ev hanımı akşam evde yemeğe misafiri olduğunda buraya sipariş ettiği birbirinden lezzetli yemeklerle konuklarını ağırlıyor...

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Hayal kırıklığına uğradık
2

-

1 Ocak Cuma günü yeni bir yılın enerjisi ile gittiğimiz ve bütün enerjimizi çalışan renkli gözlü bayanın aldığı kafedir. Siparişlerinizi asık suratla ve neredeyse kafanıza fırlatacakmış hissi ile servis yapan bayan sayesinde sevincimiz yerini gerilime bıraktı. Halbuki Kuzguncuk her şeyi ile pozitif bir semttir, hayal kırıklığına uğradık.

3
Lezzet ve keyif
10

-

Çok keyifli bir mekan. Yemekler çok leziz. Yeşil mercimek, kısır, pırasa, nohut yemeği... Hepsi de çok lezzetli. En yakın zamanda da kahvaltı keyfi yapacağım.

3
Kahvaltının mutlulukla ilgisi olmalı
10

-

Kuzguncuk'ta en sık gittiğim mekandır Pita. Özellikle yaz aylarında her cumartesi ya da pazar dostlarımla kahvaltıya gideriz. Birçok yerde rastladığımız serpme kahvaltı ya da tabağı tepeleme dolduran bir zihniyeti yok Pita'nın. Ama ev yapımı çeşit çeşit reçelleri, yoğun kıvamlı peynirleri ve benim en sevdiğim olan zahteri ile benim ve arkadaşlarımın gönlünü çaldı Pita. Orada yediğiniz her şey çok sıradan görünse de,.. Devamını Göster

Yakınındaki Oteller