Ortaca bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Ortaca Aktiviteleri

Akdeniz’in tatil bölgelerinden biri olan ortaca, tertemiz plajları ve kızgın kumsallarında şehrin tüm karmaşasını geride bırakacağınız muhteşem yerlerden biridir.Ortaca Aktiviteleri

Akdeniz'in tatil bölgelerinden biri olan ortaca, tertemiz plajları ve kızgın kumsallarında şehrin tüm karmaşasını geride bırakacağınız muhteşem yerlerden biridir.

Tarihte birçok medeniyetin hüküm sürdüğü Muğla Ortaca, günümüze kadar getirdiği tarihi yapılarıyla unutulmaz biri gezi imkanı sunmaktadır. Doğal güzellikleriyle de huzurlu ve bir o kadar keyifli günler geçirmenizi sağlar.

Ortaca'da yapılan aktiviteler her ne kadar sınırlı olsa da, bir anınızdan bile sıkılmanız imkansızdır. Bu sayfamızda sizlere Ortaca'da yapılan aktivitelerden ve görülmesi gereken yerlerden bahsedeceğiz. Keyifli ve keşif dolu bir Ortaca tatili geçirmenizi dileriz.

Ortaca'da uyanacağınız ilk sabah güzel bir kahvaltıyla güne başlamanızı tavsiye ederiz. Denize karşı konuşlanmış bir mekanda kahvaltı yaparak bölgenin en güzel manzaralarına şahit olabilirsiniz. Gün içerisinde farklı yerleri keşfederken çabuk acıkmamak için kahvaltıyı sakın atlamayın.

Dalyan'da yapılan tekne turlarına kesinlikle katılmanızı tavsiye ederiz. Ortaca ile Dalyan arası mesafe yaklaşık 9 kilometre olduğu için Dalyan'a kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Sadece bir gününüzü tekne turuna ayırmayı sakın ihmal etmeyin.

İztuzu Plajı'nda istediğiniz kadar zaman geçirebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik İztuzu Plajı caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı bir bölge olduğu için koruma altına alınmıştır. Günün belli saatlerinde denize girilmesine izin verilen plajda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Kaunos Antik Kent Dalyan'ın tarihi kalıntılarını görmeden Ortaca'dan ayrılmayın. Kaunos Antik Kent Dalyan'ın sağlam kalıntıları arasında keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Kaunos'ta sizi en etkileyen nokta Dalyan Kral Kaya Mezarları olacak. Kaya mezarları antik kentin hemen girişinde bulunuyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın