Fethiye Cennet Koyu
Fethiye Cennet Koyu - Görsel 1
Fethiye Cennet Koyu - Görsel 2
Fethiye Cennet Koyu - Görsel 3
Fethiye Cennet Koyu - Görsel 4
5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Fethiye Cennet Koyu Hakkında

Fethiye Cennet Koyu Muğla-Fethiye ilçesinde yer alıyor. Cennet Koyu sularının oldukça berrak ve temiz olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca suları ılık, dalgalı olup, turkuaz rengiyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Yeşilliğe ve doğal güzelliklere sahip olan bu koyda, huzurlu bir tatil geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Tam anlamıyla kafa dinlemek için sessiz sakin bir ortam sunan koy, aynı zamanda kamp yapabileceğiniz alternatifler de sunuyor. Kamp yapmak istemeyen kişiler, civar otellerde rezervasyon yaptırarak konaklayabiliyor.

Cennet Koyu’nda aynı zamanda sabah-öğle-akşam yemeği yiyebileceğiniz farklı alternatif mekanlar bulunuyor. Oldukça büyük bir ormana sahip olan Fethiye Cennet Koyu, kamp yapabileceğiniz alanları da bünyesine dahil etmiş durumda. Yalnız buralarda orman yangınlarına karşı uygulanan prosedür doğrultusunda ateş yakmak kesinlikle yasak. Fethiye tekne turlarıyla günübirlik geziler yapabilirsiniz. “Doğal ve tarihi güzelliklerin izini sürmek istiyorum.” derseniz sizlere önerilecek uygun yer, Likya Yolu olur.

Fethiye Cennet Koyu ulaşım imkanı gelişmiştir. Cennet Koyu, Kabak yakınlarında yer alırken, patika yolundan yürümeniz halinde veya Kabak Koyu ve Ölüdeniz üzerinden tekne kiralamanız neticesinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

“Fethiye Cennet Koyu nasıl gidilir?” sorusunun farklı yanıtları bulunuyor. Havayolu tercihinde bulunmak isteyen ziyaretçiler, Dalaman Havalimanı’na gelerek Fethiye merkeze ulaşmalısınız. Fethiye ilçesine geldikten sonra Faralya dolmuşlarına binerek Cennet Koyu’na ulaşmanız mümkün.

Fethiye Cennet Koyu Gezi Rehberi

Cennet Koyu’na gelmişken, Fethiye gezilecek yerler ve tarihi mekanları keşfetmek isteyebilirsiniz. Bölgede, doğal güzellikleri ve tarihi yerleri gezebileceğiniz alternatifler bulunuyor. Bunlardan bazıları:

  • Kelebekler Vadisi: Fethiye’de gezilecek en güzel yerlerin arasında yer alan vadi, Ölüdeniz beldesinde yer alır. 350 metre sarp kayalıklarla çevrili alan coğrafi yapısı itibariyle kale gibi etrafı korunur. Bu bakımdan çevre kirliliğinden en az düzeyde etkilenir. Bu vadiye Kelebekler Vadisi denmesinin nedeni ise, vadi içerisinde yaklaşık 80 ‘den fazla kelebeğin yaşam sürmesi. Doğal güzellikleriyle büyüleyecek olan vadi sizleri bekliyor.
  • On İki Adalar: Bir başka görülmesi gereken yer elbette “On iki Adalar”. Bu konumda yaklaşık 12 ada bulunmakla birlikte koyun birleşimi yer alıyor. Bu doğal alanlar ayrıca Hamam Koyu, Tersane Adası, Kurşunlu Koyu, Bedri Rahmi Koyu, Göcek Adası, Boynuzbükü gibi şeklinde sıralanmakta. On İki Adalar barındırmış olduğu doğal güzellikler sayesinde uğrak yeri. 
  • Fethiye Müzesi: Müzede, Fethiye’de 1957 yılında yaşanan depremin yıkıcı etkilerinin peşinden taşınır eşyaların sergilenmesi amaçlanmış. Bölgeyi ziyaret edecek olursanız Fethiye’de gezilecek yerler listesine Fethiye Müzesini de eklemeyi unutmayın.
  • Kayaköy: 5.000 yıllık bir geçmişe sahip olan Kayaköy, Fethiye’nin yaklaşık 9 km güneyinde yer alır. Bölgenin adının Kayaköy olarak anılmasının sebebi ise, yamaçlar üzerine kurulu olmasından kaynaklanır. Kayaköy’de üst üste sıralanmış olan bu evler, müthiş manzaralara ev sahipliği yapmış olan Ölüdeniz’e bakıyor. Rum evlerinin manzaralarının yanı sıra Fethiye Cennet Koyu yorumları sayfasına bakıldığında bu evlerin aynı zamanda güneş aldığı da bilinir. Fakat Rum evlerinde şimdilerde yaşayan kimse olmadığını belirtmek gerek. Dar yolların başında bulacağınız bu terkedilmiş evler, kiliseler, taş sokakları ile adeta bir müze niteliği taşıyan mekanlarıyla görülmeye değer noktalardan birini oluşturmakta. 

Ayrıca Fethiye Cennet Koyu fotoğraf albümünü de inceleyerek bölgede görülmesi gereken yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Fethiye Cennet Koyu Nerede Ne Yenir?

Köfteci İmadettin, Cinbal kebap salonu, Girida restoran gibi lokasyon duraklarında, Babadağ keşkeği, Ölemeç çorbası, et kapama, leğen böreği gibi Muğla Fethiye yöresine ait zengin menüleri tadabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Fethiye Cennet Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?