Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler
Temizle..

Kategori

Marina
Turistik Yerler
Alışveriş Merkezi

Muğla Gezilecek Yerler

Muğla civarında görülmesi gereken 9 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Netsel Marina

Netsel Marina

Ücretsiz
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(3 yorum)
Muğla
Yalancı Boğaz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
Martı Marina Orhaniye
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme1.3/5 Kötü
(1.3 yorum)
Muğla
Club Marina Göcek
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
Göcek Marina

Göcek Marina

Ücretsiz
Marina
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
Milta Bodrum Marina
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
D-Marin Turgutreis
Marina
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla

9 mekandan 7 tanesi gösteriliyor

Muğla Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
30.03.2019
Misafir
Palmarina Yalıkavak için yapılan yorum
Enerjisi yüksek mekan
Git gide gece ve eğlence hayatının da yavaş yavaş kaydığı Yalıkavak'ta, ciddi büyük teknelerin de konakladığı büyük bir marina. Çekek alanında oldukça büyük konserlere de denk geldim. Genelde hareketli ve enerjisi yüksek bir mekan.

Muğla Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Denizi mavisiyle, güneşi sarısıyla, ağaçları yeşiliyle bir arada sunan Muğla, özellikle yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Sahip olduğu deniz ve eğlence turizmi ile pek çok turistin bir numaralı lokasyonu olan Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde de pek çok tarihi mekan bulunuyor.

Eğer siz de deniz ve güneşin bir araya geldiği bir tatil için bu şehri tercih ediyorsanız, sizler için hazırladığımız Muğla tarihi yerler listesine de bir göz atmanızı öneriyoruz.

Zeki Müren Sanat Müzesi: Bodrum ve Muğla ile özdeşleşen pek çok sanatçı ve edebiyat insanımız bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de pek tabii ki Zeki Müren. Hayatının son 6 senesini Bodrum’da geçiren Zeki Müren’in evini, Muğla gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Merkezden yürüyerek bile ulaşabileceğiniz bu ev, Muğla turistik yerler ve müzeleri denince akla gelen ilk mekanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Zeki Müren Sanat Müzesini ziyaret ettiğinizde arka fonda çalan unutulmaz Zeki Müren şarkıları eşliğinde, sanat güneşimizin kişisel eşya ve kıyafetlerini görebilirsiniz.

Can Yücel’in Evi: Şehir ile özdeşleşen bir diğer isim ise Can Yücel olarak karşımıza çıkıyor. Yolunuz Datça taraflarına düşerse, Muğla gezilecek yerler listenize eklemenizi önerdiğimiz bu ev, Can Yücel’in yaşadığı ve edebiyat hayatımıza kazandırdığı önemli eserlerini yazdığı bir mekan olarak edebiyat tutkunu turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Labranda Antik Kenti: Muğla bölgesi, sahip olduğu elverişli yaşam koşulları ile tarih sahnesinde çok uzun zamandır yer alıyor. Buna bağlı olarak şehri ziyaret ettiğinizde gezip görebileceğiniz pek çok antik kent ve antik yapı bulunuyor.

Bu bağlamda Labranda Antik Kenti, Muğla tarihi yerler listesi arasında görmenizi tavsiye ettiğimiz antik kentlerden sadece bir tanesi. Muğla Milas’ta bulunan bu antik kent içerisinde rastlanan en eski buluntular ise Tunç Çağ’a dek uzanıyor.

Tarih çizelgesi içerisinde pek çok kültürün de yerleşim alanı olarak karşımıza çıkan bu kent, aynı zamanda kutsal bir alan olarak da önemli bir yere sahip. Labranda Antik Kenti ziyaretiniz esnasında Yunanca bir yazıt koleksiyonu, hamamlar, kilise ve rahip evleri gibi pek çok antik mekanı gözlemleme şansı elde edebilirsiniz.

Muğla tarihi yerler ve gezilecek mekanlar arasında üst sıralarda yer alan Labranda Antik Kenti’nin yanı sıra şehirde Euromos Antik Kenti, Stratonikeia Antik Kenti, Mabolla Antik Kenti, Lagina Antik Kenti gibi pek çok antik mekan da bulunuyor. Dilerseniz bu mekanları da Muğla gezilecek yerler listeniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Yediler Manastırı: MS 7. yüzyılda inşa edildiği düşünülen bu manastır içerisinde Hz. İsa ve 12 havarisinin resmedildiğini görüyoruz. Yediler Manastırı çevresinde ise kilise ve kale kalıntılarına rastlıyoruz. Muğla gezilecek yerler arasında yerli ve yabancı tarihsever turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bu manastır, Milas ilçesi içerisinde yer alıyor.

Milas bölgesini ziyaret etmeyi düşünüyorsanız sizler için hazırladığımız Milas gezilecek yerler listesine de bir göz atmanızı öneriyoruz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi (Bodrum Kalesi): Bodrum kalesi, Muğla gezilecek yerler listesi arayışında olan Bodrum ziyaretçilerinin uğrak mekanlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. İki liman arasındaki kayalık alan üzerine kurulmuş olan bu kaleyi, merkezden yürüyerek bile ziyaret edebilirsiniz.

Antik Çağ’dan günümüze dek uzanan tarih çizelgesinde kendisini korumayı başarabilmiş olan bu kale, günümüzde Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Bodrum Kalesi ziyaretiniz esnasında muhteşem bir Bodrum manzarasını kuş bakışı olarak görme imkanı da elde ediyorsunuz.

Bunun yanı sıra Muğla tarihi mekanlar arasında Beçin Kalesi ve Marmaris Kalesi de ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor.

Muğla Doğal Güzellikleri

Muğla sahip olduğu sayısız tarihi mekanın yanı sıra koy ve plajları, nehirleri ve yeşillik dolu alanları ile de turistlerden tam puan alıyor. Bu bağlamda Muğla doğal güzellikleri listesi arasında pek çok farklı mekan yer alıyor. İşte sizin için derlediğimiz Muğla doğal güzellikleri listesinin öne çıkan mekanları….

Saklıkent Kanyonu: 30 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan Saklıkent Kanyonu, Muğla turistik yerler listesi arasında ilk sıralarda yer alıyor. Binlerce yıl önce oluşum sürecini tamamlayan bu kanyon, Fethiye’ye yaklaşık 45 kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor.

Sene içerisinde pek çok ziyaretçiyi kendisine çeken Saklıkent Kanyonu, aynı zamanda bir milli park olarak karşımıza çıkıyor. Serin suları ve sahip olduğu nefis doğa ile Saklıkent Kanyonu’nu, Muğla gezilecek yerler listesi arasında mutlaka eklemenizi öneriyoruz.

Azmak Nehri: Muğla Akyaka üzerinden ulaşabileceğiniz Azmak Nehri, Muğla doğal güzellikleri listesi içerisinde en sık tercih edilen mekanlardan bir tanesi. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde çevrede bulunan tesislerde leziz bir kahvaltı yapabilir, dilerseniz de nehir üzerinde düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Ölüdeniz: Muğla’nın Fethiye ilçesi içerisinde yer alan Ölüdeniz, Muğla gezilecek yerler listesi içerisinde başlı başına bir yere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Berrak suları ile Ölüdeniz, ülkemizin en önemli tatil beldelerinden bir tanesi olarak da dikkatleri üzerine çekiyor.

İsmi gibi sakin sulara sahip olan Ölüdeniz’i ziyaret ettiğinizde bu özel denizde yüzebilir, keyifli bir plaj günü geçirebilirsiniz. Ayrıca yörede konaklayabileceğiniz ya da karnınızı doyurabileceğiniz pek çok tesis yer alıyor.

Kabak Koyu: Muğla Fethiye’de bulunan Kabak Koyu, Babadağ’ın eteklerindeki müthiş doğası ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanlarından bir tanesi. Kampsever turistler tarafından da sıklıkla ziyaret edilen bu koy, aynı zamanda bölgede bulunan ve 513 kilometrelik uzunluğu ile dünyanın en uzun yürüyüş yolları arasında yer alan Likya Yolu üzerinde bulunuyor.

Sahip olduğu akarsu ve masmavi deniz ile ziyaretçilerine enfes bir plaj günü sağlamasının yanı sıra bölgede yer alan bitki ve hayvan türlerini gözlemleme fırsatı da yaratıyor.

Muğla gezilecek yerler içerisinde Kabak Koyu gibi enfes doğası ile ziyaretçilerini büyüleyen Göbün Koyu, Ekincik Koyu, Küfre Koyu, Bodrum Akvaryum Koyu gibi mekanlar da bulunuyor. Muğla doğal güzellikleri arasında önemli bir yere sahip olan bu koyları dilerseniz özel aracınızla ziyaret edebilirsiniz.

Dilerseniz de bulunduğunuz yerlerde düzenlenen tekne turu ve organizasyonlarına katılarak toplu ve hızlı bir şekilde ufak molalarla bu değerli koyları ziyaret ederek, serin ve masmavi sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

Muğla gezilecek yerler listesi elbette ki sadece bunlarla sınırlı değil. Biz sadece Muğla gezisi denince akla ilk gelen ve en sık ziyaret edilen mekanları sizlerle paylaştık. Keyifli bir Muğla turu yapmak için sene içerisinde bu bölgeyi de kapsayan kültür turları ve organizasyonlarına katılmayı tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte oluşturduğunuz Muğla gezilecek yerler listesini bireysel olarak herhangi bir tur ve etkinliğe bağlı kalmadan da ziyaret edebilirsiniz. Ilıman iklimi ile yılın hemen her döneminde ziyaret edebileceğiniz bu şehri, deniz tatili yapmak için ise yaz sezonunda ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Muğla ziyaretiniz için konaklama seçeneklerini sitemizde yer alan Muğla otelleri ve pansiyonları listesine göz atabilir, Muğla gezilecek yerler listenizi bir an önce keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Muğla Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Muğla için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Muğla için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : D-Marin Göcek, Yalancı Boğaz, Muğla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Muğla için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Muğla için gezilecek ücretsiz yerler : D-Marin Turgutreis, Palmarina Yalıkavak, Netsel Marina, Muğla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Muğla için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Muğla için gezilecek kalabalık gruplara yerler : D-Marin Turgutreis, Palmarina Yalıkavak, Netsel Marina, Muğla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Muğla için gezilecek yerler nelerdir?
Muğla için gezilecek yerler : D-Marin Turgutreis, Palmarina Yalıkavak, Netsel Marina, Muğla konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.