Nar Pera Asmalımescit

  • İstanbul / Beyoğlu / Asmalımescit
  • Asmalımescit Mahallesi, Gönül Sokak, 9/B

Nar Pera Asmalımescit

Nar Pera, adını Divan edebiyatında aşk ve ateş anlamına gelen 'nar'dan ve bulunduğu bölge olan Pera'dan alıyor... Nar, aynı zamanda da, çok taneli olmasından dolayı bereketi simgeleyen şifalı bir bitki. Geleneklere göre insanlar yeni bir ev aldıklarında ya da evlendiklerinde kapı eşiklerinde, o evde devamlı bereket olsun diye nar kırarlarmış.
Ev sahibemiz Toprak Göktaş, ilk açıldığında tek katlı olan mekanın şu anda iki katlı ve çok daha geniş bir hale gelmesini de mekanı açtıkları zaman nar kırmalarına bağlıyor. Aynı zamanda, bu bir gelenek. Her yılbaşında, müşterilerle birlikte nar kırmak ve ardından da şampanya patlatmayı gelenek haline getirdik.

Nar Pera, bir arada birçok konseptin barındığı bir mekan: Restoran / Kafe / Bar. Buna örnek olarak da, saat 22.00'den sonra müziğin sesinin birazcık artmasını gösterebiliriz. Misafirlerimizin dans edebileceği alt kat da, ihtiyaç neticesinde ortaya çıktı zaten. Yoğun ilgiye ve ısrarlara dayanamayan Göktaş, alt katı da mekana ekleyerek, orayı bir kulüp, lounge havasına bürümüş ve organize bir parti noktası haline getirdi ki müdavimlerimiz kendini evinde hissedebilsin.

Üst katta 100, alt katta 80 kişinin aynı anda ağırlanabildiği Nar Pera'da, en çok tercih edilen yiyecekler, Nar Tavuk ve Yoğurtlu Kebap. Üst katta, daha çok koltuk ve sandalyelerde oturmak, yemek yiyip, arkadaşlarla sohbet etmek mümkün. Alt kat ise, bar taburelerinde oturmak ve asıl olarak dans etmek için daha cazip bir mekan. Nar Pera, her sınıf kitleye hitap eden bir mekan. Lüks değil, salaş değil. Aileyle gidilebilecek bir yer, arkadaşlarla gidilebilecek bir yer, sevgiliyle gidilebilecek bir yer. Hatta tek başınıza gidip kafa dinleyebileceğiniz bir yer.

hafta içi hergün özel ögle yemek menüleri ile günün her saatini geçirebileceğiniz Nar Pera 'da tam güne yayılan happy hour keyfini ,gönül sokağın kendine has havasını soluyarak çıkarabilirsiniz. Çarşamba akşamları taş plaktan nostalji ve meyhane konsept,cuma ve cumartesi dj. performans Nar Perada.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller