Mosquito Cafe

  • İstanbul / Kadıköy
  • Caferağa Mah. Arayıcıbaşı Sok. No:4/2

Mosquito Cafe

Yıl 1993... Yer Kadıköy... Rexx sinemasının karşı sokağında Mosquito açılıyor. Epey zaman geçmiş... o zamanlar Kadıköy'de 3-5 tane cafe var.

Henüz cafe kültürünü İstanbul'da yeni yeni oluşuyor. ve Kadıköy'de bugünkü kadar kalabalık değil. Fakat kısa sürede tanınıyor Mosquito. Her yaştan insanlar geliyor buraya.

Bir masada yaşlı bir çift kahvelerini yudumlayıp sohbet ederken, bir başka masada öğrenciler kitaplarını açmış ders çalışabiliyor. Ama müşterilerimiz özellikle lise ve üniversite öğrencileri.

Hatta bazen okul kantini gibi oluyoruz. Burada herkes rahat ediyor. Hoş bir müzik, keyifli bir ortam... Lisedeyken Mosquito'yla tanışıp o dönemlerde neredeyse her gün gelen ve bugün çalışma hayatında olup ta hala gelmeyi sürdüren o kadar çok insan var ki...

Neden hala geliyorlar biliyor musunuz? Her şeyin çok hızla ve kötüye doğru değiştiği çağımızda; Gülümseme, özen ve sıcaklık değişmiyor... Amacımız güzel şeyler sunmak insanlara.

Çokta fazla bir şey yazmaya gerek yok. Bunca yılı keyifli bir şekilde geride bırakırken hiç el değiştirmeden hala buradayız. Mosquito hala genç ve enerjik. Bizimle birlikte bugünlere gelen bütün dostlara teşekkürler ve yeni katılacak herkese Mosquito'dan Merhaba...
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller