Mesudiye Görülecek Yerler

Datça’nın birbirinden güzel koylarını ve plajlarını içinde barındıran Mesudiye, tatilcilere çeşitli aktiviteleriyle eğlenceli günler sunuyor.Mesudiye Görülecek Yerler - Mesudiye En İyi 10 Yapılacak Şey

Datça'nın birbirinden güzel koylarını ve plajlarını içinde barındıran Mesudiye, tatilcilere çeşitli aktiviteleriyle eğlenceli günler sunuyor.

Palamutbükü, Ovabükü ve Hayıtbükü'nün tüm güzelliğini gözler önüne seren, doğasıyla farklı bir tatil imkanı sunan Mesudiye, Datça'nın en önemli turizm noktalarından biridir.

Küçük bir köy yerleşimi olan Datça Mesudiye, aynı zamanda otelleriyle de yıl içerisinde gelen turistlerin tüm konaklama ihtiyacını karşılamaktadır. Mesudiye'de güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız bölgede yapılması gereken aktivitelerin listesini hazırlamayı sakın unutmayın. Çünkü bu güzel köyde yapılacak çok aktivite, görülecek çok yer var. İşte Mesudiye'de yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteler:

Mesudiye'de uyandığınız ilk sabah harika bir köy kahvaltısına davetli olacaksınız. Köy halkının elleriyle yaptığı reçeller, köy peyniri çeşitleri ve sıcacık bir köy ekmeğinin eşlik edeceği kahvaltınızı uzun tutmanızı tavsiye ederiz. Kahvaltınıza kuş sesleri ve eşsiz bir doğa manzarası eşlik edecek. Kahvaltının ardından kendinizi oldukça dinç hissedeceksiniz.

Sonrasında güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Mesudiye'nin bahar ve yaz aylarında yeşil doğasıyla görenleri büyüleyen Mesudiye'de uzun yürüyüşler yaparak ister sabah sporunuzu ister akşam sporunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer yürüyüş bana göre değil diyorsanız, Mesudiye'yi bisikletle gezebilirsiniz. Bisiklet turunuzda karşınıza çeşitli güzel manzaralar çıkacak. Arada duraklayıp gördüğünüz tüm güzellikleri fotoğraf kareleriyle ölümsüz hale getirebilirsiniz.

Tabii ki tatilinizin en keyifli anlarından biri tekne turları olacak. Mesudiye'de tatil yapıp küçük bir tekne gezisi yapmayı sakın unutmayın. Kendiniz maviyle yeşilin bütünleştiği bir dünyada hissedeceğiniz tekne turlarına dilerseniz her gün katılabilirsiniz.

Tatiliniz sırasında hangi plaja veya koyda yüzmeliyim diye aklınız karışabilir. Mesudiye öylesine güzel koylara ve plajlara sahip ki, eğer uzun bir süre tatil yapacaksanız hepsine zaman ayırabilirsiniz. Ovabükü, Hayıtbükü, Palamutbükü… Bu üç koyun birbirinden güzel plajlarında denizin tadını çıkarıp, tüm yorgunluğunuzu serin sulara bırakabilirsiniz.

Knidos Antik Kenti'ne gidip, bölgenin en eski dönemlerinin izlerini keşfetmelisiniz. Tekne turlarıyla ziyaret edilen Knidos Antik Kenti, Dorlar döneminde kurulmuş eski bir yerleşim alanıdır. Knidos Antik Kenti'nde birçok bilim adamı yaşamıştır. Ünlü matematisyen Eudoxus, Skopas, Bryaxis ve en iyi çıplak Afrodit heykelini yapan Praxiteles bu isimlerden sadece birkaçıdır. Knidos'un sağlam kalıntılarını görmeden, bu eski yerleşim alanının izlerine şahit olmadan tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın.

Ege bölgesinin en seçkin tatlarını Mesudiye'de deneyebilirsiniz. Datça mutfağıyla hemen hemen aynı olan Mesudiye mutfağında özellikle zeytinyağlılar ön planda. Datça denince akla ilk gelen balık, badem ve balın tadına bakmalısınız. Aynı zamanda könger, kabak çiçeği dolması ve lokum pilavını kesinlikle denemelisiniz.

Günü güzel bir şarapla bitirmenizi öneririz. Akşam esintisinin eşliğinde şarabınızı yudumlarken harika bir gün geçirdiğiniz düşünerek günü sonlandırırken yeni bir güne saatler kaldığını bilmek keyif verecek sizlere.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın