Luviya Restaurant Cafe & Bar

  • Çanakkale / Gökçeada
  • Çınarlı Mah. Aydıncık Yolu Üzeri (2Km)

Luviya Restaurant Cafe & Bar

Şirketimiz, Kaynar Emlak San. Ve Tic. Ltd. Şirketi üç ortaklı bir aile şirketi olup 2003 Yılı'nda kurulmuştur. Başlıca çalışma alanları: Gayrimenkul alım satımı, büfe işletmeciliği ve hepsinden önemlisi yerel basın faaliyetleridir.

Şirketin 2005 yılında kurulan ve günümüze kadar sürekli yayımlanan Gizemya adlı bir yerel gazetesi bulunmaktadır.

Bir kasaba gazetesinden çok Ulusal Basın ölçeğindeki Gizemya Gazetesi, Gökçeada'nın sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sağlamaya devam etmektedir.

Şirket, Gökçeada'nın sürdürülebilir kalkınmasının doğru ve sağlıklı gelişmesine katkıda bulunmak, organik ürünlerin tüketildiği bir mekan yaratmak amacıyla 9 Temmuz 2011 tarihinde 6.000 m2'lik bir alana Luviya (Işık Ülkesi) isimli işletmesini kurmuştur.

Doğayla denizin bütünleştiği Gökçeada'nın en gözde yerlerinden biri olan Nihorya Mevkii'nde açılan tesis Ada'nın ilk agro turizm işletmesidir.

9 Temmuz 2011'de restaurant bölümünü hizmete açan şirket yakın bir gelecekte konaklama alanlarını da faaliyete sokarak örnek bir agro turizm cenneti yaratma yolundadır.

Luviya Restaurant Cafe & Bar, hem geçmişimizin hem de günümüzün aydınlık yüzünün simgesidir. ‘Luwi' (Luvi ) Hitit ve Luwi dillerinde Işık insanı demektir.

Bu kelimenin kökü olan‘Lu' yada ‘luw' sözcüğü de Luwi dilinde ‘ışık, pırıltı' anlamına gelmektedir.Bu sözcük pek çok dilde ışık, ışıldamak, aydınlanmak anlamlarına gelen kelimelere başlangıç oluşturmuştur.

Luviya Restaurant Cafe & Bar, tarihin derinliklerindeki bu aydınlığı günümüze taşımak amacıyla kurulmuş ve merkezine insanı yerleştirmiştir.

Hizmet anlayışı insan odaklı bir işletmedir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller