Asmalı Meyhane

  • Çanakkale / Bozcaada
  • Cumhuriyet Mah. Çınarçarşı Cad. No:20 Postane Arkası

Asmalı Meyhane

Asmalı Meyhane'nin yıllar önce aynı yerde aynı isimle açık olan bir meyhanenin yerini alması anlamlı... 1974'e kadar hizmet veren o zamanların Asmalı Meyhanesini Niko Manolidis işletiyormuş. 1974 yılında dükkanını kapatıp Avustralya'ya göç etmiş.

2011'de açılan Asmalı Meyhane, baştan sona değişen renkleri ile bulunduğu köşeye çok yakıştı.

Belli ki o zamandan beri bu sokakta asmalar yetişiyor. Bu asmalar sayesinde, günün her saatinde sıcaktan bunalmadan yemek yemeniz mümkün.


Menüsü balık ağırlıklı olan restoranda, çeşitli Ege mezeleri yer alıyor. Deniz ürünlü makarnası ve ahtapotlu bulgur pilavı hergün bulunuyor.

Sabahları, asmaların altında nezih bir kahvaltı etmek hoşunuza gidecek...

8 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
8
Çok memnun kaldık
9

-

2 günlük ada gezimizin en keyifli anını burada yaşadık. Biz çok memnun kaldık. Gerek balığı gerekse mezeleri çok lezzetliydi. Mezelerinden ahtapot ve kalamar dolmasını çok beğendik. Serviste bulunan Fatih Bey'e hizmetleri için ayrıca teşekkür ederim.

8
Mezeler gereksiz pahalı
1

-

Bozcaada'da ilk meyhane deneyimimizin hüsranla sonuçlanmasına neden oldu. Mezeler gereksiz pahalı, hizmet yetersiz. Defalarca bizim siparişlerimizi başka masalara götürdüler. Hesabı ödeyip kalkmak istediğimizde kahve ikram edelim dediler, sonradan onu da hesaba eklemişler. 4 farklı garsondan ıslak mendil istememe rağmen getiriyoruz deyip getirmediler, sonradan öğrendik ki olmayan bir şeyi getirmeye çalışmışlar. Yok .. Devamını Göster

8
Porsiyonları gerçekten çok küçük
2

-

Porsiyonları gerçekten çok küçük, kalamar söyledik, tam pişmemiş geldi, karides güveç söyledik, iki çatal geldi, meze olarak tek çeşit olmasına ve alkol tüketmememize rağmen 200 hesap geldi. Gereksiz pahalı ve yemekleri güzel olmayan bir yer.

8
Çok pahalı
2

-

Hafta sonu eşimle cumartesi pazar Bozcaada'daydık ve herkes meth etti. Asmalı Meyhane'ye oturduk gayet keyifli şekilde. Balık yemedik. Balık mezesi olarak karides, kalamar yedik. 35'lik rakı + 3 meze avuç içi kadar + salata1: 200TL tuttu. Herkes de ses çıkarmayınca devam ediyor, bir daha asla gitmem böyle fiyatlar İzmir Alaçatı'da yok, olay çıkarttım orada... Kesinlikle tavsiye etmem ve tüm sitelere yazacağım, forml.. Devamını Göster

8
Mezeleri şahane
10

-

Adanın en güzel meyhanesi. Mezeleri şahane, müzikler şahane. Çalışanları güler yüzlü.

8
Ahtapot ızgara denenmeli
8

-

Mekanın ambiansı güzel, çalınan müzikler fasıl tadında ortama yakışır parçalar. Ahtapot ızgara Cunda'da dahil yediklerimin en iyisi. Mezeleri lezzetli, manj özellikle alınmalı. Mekanda tek beğenmediğim kalamar oldu. Geri kalan bütün mezeler ve balıklar lezzetli.

8
Mezeleri ve çaldığı müzikler
8

-

Yine aylardan Eylül, biz yine adadayız ve biz yine her zamanki gibi Asmalı Meyhane'deyiz. Ahtapot ızgaramız, rakımız, mezelerimiz ve müziklerimizle her zamankinden daha mutlu ve huzurluyuz. Çalışanlar güler yüzlü ve mutfak tertemiz. Ha ayrıca fiyatlar da gayet makul. Gidin. Yiyin. Tavsiye edin.

8
Çok pahalı ve porsiyonu küçücük mezeler
2

-

Bozcaada'daki ilk restaurantımız olarak tam bir hayal kırıklığı idi. Avuç içi kadar tabaklarda gelen mezeler lezzetli fakat İstanbul Boğazı mekanlarındaki fiyatlarla yarış edecek yükseklikte. Şef aşçının oğluma hazırladığı yemek buz gibi bir makarna ve yanında yanmış köfteler. Allah'tan diğer mekanlar.. Devamını Göster