Çiçek Pastanesi

  • Çanakkale / Bozcaada
  • Alabey Mah.

Çiçek Pastanesi

Çiçek Fırın, sonunda hayallerimizi gerçek yaptı ve ürünlerini oturup keyifle yerken yanında limonatamızı kahvemizi çayımızı içebileceğimiz bir mekan yarattı. Yıllardır fırından yeni çıkmış, mis kokulu mamullerini aynı mekanda yiyememenin sıkıntısı artık bitti.

Üstelik öyle güzel bir yer bulmuş ki kendine...
Kocaman bir çınar ağacının gölgesinde yer alan mekan, Bozcaada'nın eski kütüphanesi aslında. Pastanede her türlü ürünün yanı sıra cappucino, cafe latte gibi özel kahveler de yapılıyor.

Sadece Çiçek Pastanesi'nin hazırladığı damla sakızlı bademli kurabiyesi 150 yıllık bir lezzet geleneği adada. Zamanında Rumların misafirlerine sunduğu özel tatlardan.

Ayrıca belirtmeden geçmeyelim, içinde piyanosu olan ve gün boyunca klasik müzik çalan bir pastanede ve böyle bir pastaneye sahip bir adadasınız....

9 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
9
Kimseye önermiyorum
1

-

Geçen hafta Bozcaada'dayken rehberimin önerisiyle bu yere uğrama fırsatım oldu. Feribot gelmeden hemen arkadaşımla kurabiye almak için "koşarak" mekana geldik. İkimizde alışverişimizi yaptık arkadaşımın aldıklarını kendi isimlerinin yazdığı bir karton poşete koydular (normal olarak), benim aldığım şeyi de sadece bir kutuya koyup elime tutuşturdular. Bende kibarca İstanbul'a yola çıkacağım ancak e.. Devamını Göster

9
Fiyatlar normalin çok üstünde
4

-

Fiyatlar normalin çok üstünde gereksizce. Bademli sakızlı kurabiyesi tatsız ve içinde minik bir parça badem var. Ortam hoş. Servis aşırı yavaş.

9
Müzikleri bile harika
10

-

Mükemmel. Ürünlerin her biri çok leziz, çalışanların bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri, güler yüzlü ve hızlı servis muhteşem. Kendimi bir Fransız kafede hissetmeme neden olan müzikler ömre bedel. Yine geleceğiz...

9
Temiz ve tatlıları güzeldir
6

-

Pahalı sayılır. Ekmek yapmayı da pek bilmiyorlar ama sahipleri, çalışanlar iyidir, güler yüzlüdürler. Temiz ve tatlıları da güzeldir. Özledim valla.

9
Fıstıklı baklava fiyatına kurabiye
2

-

Kavala kurabiyeleri fiyata göre çok yavan. Tereyağ bile tadı yok, aşırı pahalı. İçlerinde sadece bir kuru badem var ki o da tadını kaybetmiş. Kavala kurabiyesini Edirne'de yiyin, o zaman anlarsınız farkı.

9
Harika
10

-

Senelerdir Çiçek Pastanesi'nden alışveriş yapıyoruz. Bugüne kadar aksi hiçbir durumla karşılaşmadık. Ne ürünleri ne de çalışanları için kötü yorum yapamam. Nu haksızlık olur.

9
Çok kötü
2

-

Ürünleri kötü ve çalışanları da çok kaba. İnsanlar niye Çiçek Pastanesi diye tutturmuş anlamadım. Zaten adada her şey böyle. Büyük hayallerle gidiyorsun, sonra fiyasko.

9
Hayal kırıklığı
2

-

Adanın sıcaklığını, kalitesini kaldıramadığını düşünüyorum. Sütlü tatlılardan birkaç çeşit yedik fiyaskoydu. Gökçeada'nın Meydani Pastanesi'nin yanında sınıfta kaldı diyebilirim.

9
Çok ayıp
4

-

Ürünlerini çok sevdiğimiz ama sahibinin ya da işletmecisinin her neyse '250 gr kurabiyede kutuya da konulur muymuş onun da bir maliyeti varmış' diye müşterisinin önünde çalışan elemanına çıkışması ile bizi dumura uğratmış, kendisinden soğutmuş, hem bize hem de o 250 gr kurabiye almayı tercih eden müşterisine çok ayıp etmiş, altı üstü kurabiyenin kilosuna bir dünya para isteyip de üç kuruşluk karton kutunun hesabını .. Devamını Göster