Simyon Meyhane

  • Çanakkale / Bozcaada
  • Cumhuriyet Mah. Alsancak Sok.

Simyon Meyhane

Rum mahallesinde, restaurantların bir arada olduğu bölgedesiniz. Küçük lila renkli tabelası ile farkedeceğiniz 1950 yıllarında yine meyhane olan yerde eski işletmecisinin de adını taşıyan yeni bir meyhane sizi bekliyor.

Simyon Meyhane, geçmişte bakkal ve meyhane olarak kullanılmış iki küçük binayı, mutfak ve salon olarak kullanıyor. Ayrıca Simyon Bahçe olarak farklı bir bölümü daha var.

Rakı ya da şarapla eşleştirebileceğiniz değişik ve taze mezeleri, Bozcaada'nın leziz deniz ürünleri ve güzel yunan müzikleri ile Rum mahallesinin havasını doyasıya tadıp yaşayacağınız özgün bir mekan. Mekanda şarabınızı eski meyhane usulü reçina kadehlerinde, rakınızı küçük bardaklarda isteyebilirsiniz.

Ayrıca, barba tatlısını özellikle denemenizi de öneririz.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Mekan güzel
8

-

Milli şef Eşref usta iyi bir aşçıydı. Mekan güzel, gidilebilecek bir mekandır...

5
Harika ara sıcaklar
10

-

Deniz mahsüllerinden oluşan ara sıcakları ve tatlısı harika. Balık yemediğim için yorum yapamayacağım. Fiyatları ada standartlarında diyebilirim. Çalışanların da gayet içten olması mekanı gidilebilir bir yer olarak kılıyor tavsiye ederim.

5
Yıllardır `Bozcaada`'daki en güzel balığım
10

-

Öncelikle güler yüzlü ve tertemiz servisleri için sonra da lezzetli mezeleri ve balıkları için teşekkürler. Uğur Bey, Hüseyin Bey, Ramazan Bey ve diğer arkadaşlar...

5
Tavsiye ederim
8

-

Mezeleri ve ara sıcakları harika. Tavsiye ederim.

5
Büyüleyici bir mekan
10

-

Tatil için gittiğim Bozcaada yemeklerine doyamadığım mekan. Adada bir çok restoranda yemek yedim. Ancak restoranın farklı mezeleri, ilgili çalıışamları ve hızlı servisi hemen dikkat çekiyor. Özellikle kız bohçası, balık köftesi ve volkanik tatlısını tavsiye ederim. En kısa zamanda tekrar geleceğim. Her şey harikaydı, teşekkürler...