Köşekbükü Mağarası

+ 5 Fotoğraf
4.3/5
Mükemmel
8 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Köşekbükü Mağarası Hakkında

Mersin’in Anamur ilçesinde bulunan Köşekbükü Mağarası, 20.000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bundan 15 yıl öncesine kadar fenerlerle ve yakılan çıralarla girilmekteydi; fakat son zamanlarda turizme kazandırmak amacıyla halk ve belediyenin çalışmaları sonucunda elektrik çekilmiştir. Daha önceleri bu mağaraya ulaşmak için güzel bir yol yoktu; fakat patika yolları da son zamanlarda güzelleştirilmiştir. Özellikle astım hastalarına iyi geldiği bilinmektedir Köşekbükü Mağarası’nın. Ormanlık bir alanda doğanın en güzel parçalarından birini oluşturur. Mağaranın kapısında Türkçe ve yabancı bir dilde mağarayı anlatan bir yazı bulunmaktadır. Anamur gezinizde kesinlikle Köşekbükü Mağarası’nı ziyaret edin. İlginç bir yolculuk arayanların ilgisini gören mağara sizin de ziyaretinizi bekliyor.

Yorum / Değerlendirme

4.3/5
Mükemmel
8 değerlendirme
Köşekbükü Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
06.08.2017
Ismail Ugurlu
Mağara görülmeye değer
Mağara Anamur’a yaklaşık 10 km uzaklıkta.. Yolu oldukça güzel... Araba parkı ve mağaranın yanında bir adet cafe mevcut... Mağara görülmeye değer içinde yaklaşık 1 saat geçirdik ama öyle çok büyük bir mağara değil. Kaliteli bir fotoğraf makinesi ile güzel pozlar yakalamak mümkün...
5/5 Mükemmel
22.07.2017
Cemre
Mutlaka görmelisiniz
Harika bir yer. Mutlaka görmelisiniz. Yolu çok güzel ve mağaranın içi aydınlatılmış, mağaranın yan tarafında da bir kafe açmışlar. Anamur merkeze 9 km uzaklıkta.
5/5 Mükemmel
21.06.2017
Misafir
Şu an halka açık konumda
Köşekbükü Mağarası, Anamur Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar neticesinde gezilebilecek konuma gelmiştir. Mağaranın dışına kafeterya yapılarak insanların burada gezdikten sonra dinlenebilecekleri bir mekan haline dönüştürülmüştür. 2017 yılında tamamlanan çalışmalar neticesinde şu an halka açık konumdadır.
5/5 Mükemmel
21.06.2017
LEYLA TOPRAK
Şu an halka açık konumda
Köşekbükü Mağarası, Anamur Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar neticesinde gezilebilecek konuma gelmiştir. Mağaranın dışına kafeterya yapılarak insanların burada gezdikten sonra dinlenebilecekleri bir mekan haline dönüştürülmüştür.2017 yılında tamamlanan çalışmalar neticesinde şu an halka açık konumdadır.
1/5 Kötü
04.08.2015
Ahmet ATLAR
Kaybedilmemesi gereken bir yer
Mağaranın tarihine diyecek bir şey yok ama tavsiye etmem, korkudan giremedim. Pislik, karanlık. Yol berbat. Levha yok. Bakımsız, buradaki yerel yönetimin ihmalkarlığı, saygılar. İnşallah sahip çıkılır, içi çok güzel. Kaybedilmemesi gereken bir yer bence.
Daha fazla yorum gör