Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Şehir Turları
Festival
Tekne-Yat

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Anamur Aktiviteleri

Anamur civarında yapılacak 4 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Anamur Kaş Turizm
Şehir Turları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Mersin

4 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Anamur Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Kültürel ve sosyal yaşamın hareketli olduğu tatil bölgelerimizden biridir Anamur.

Mersin’in en çok tercih edilen tatil yerleri arasındaki Anamur, tertemiz denizinde birçok su sporunun yapılmasına imkan verirken, aynı zamanda doğasının içerisinde uzun ve keyifli bir yolculuğa çıkarır. Anamur’da yapılacak çok şey, görülecek çok yer var. Uzun bir tatil planlıyorsanız Anamur’da kesinlikle bir yapılacak şeyler listesi hazırlamalısınız kendinize. İşte Anamur’da yapılacak aktiviteler:

Güzel bir kahvaltıyla güne başlayın mesela. Köy halkının kendi elleriyle yaptığı reçeller ve sac ekmekleriyle süslesin masanızı. Köy kahvaltısıyla güne başlamak ayrı bir enerji verecektir mutlaka. Kahvaltınızın ardından Anamur’da dilediğiniz aktiviteye yer verebilirsiniz. Konaklama seçenekleri için uygun Anamur otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Bizce yapacağınız ilk aktiviteler arasında tabii ki denize, kuma ve güneşe vakit ayırmalısınız mutlaka. Tüm yıl düşlediğiniz deniz keyfini hemen yaşamalı, şezlonglarda dinlenmenin tadına varabilirsiniz. Denizdeki vakitlerinizde okuyamadığınız kitaplara da zaman ayırabilirsiniz.

Haftada üç kez kurulan pazarlara gidip alışveriş yapabilirsiniz. Cumartesi, salı ve perşembe günleri kurulan pazarlarda, yöre halkı ürettikleri ürünlerin satışını yapıyor. Sebzeden meyveye, zücaciyeden giyime, kekikten adaçayına her şeyi bulabilirsiniz pazarlarda.

Zengin bir yemek kültürüne sahip olan Anamur’da tatmanız gereken lezzetlerin sayısı oldukça fazla. Anamur yemekleri genellikle tereyağlı, zeytinyağı ve yer fıstığı yağlarıyla yapılır. Maş çorbası, arabaşı çorbası, un çorbası, mollaç, keşkek, batırık ve kısır tatmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor.

Bunların yanı sıra; katmer, kömbe, heleş, kavut ve samsıra da denemenizi tavsiye ettiğimiz lezzetler arasında...

Eğer küçük bir tekne bulabilirseniz kesinlikle denize açılmalısınız. Tekne turunuzda denize girip şnorkelle kısa dalışlar yapıp Anamur’un su altı dünyasına şahit olabilirsiniz ya da oltanızı alıp balık tutabilirsiniz.

Anamur’un sahil kıyısında sabah veya akşam sporunuzu yapabilirsiniz. Kısa yürüyüşlerle çevreyi keşfedebilirsiniz. Yürümek yerine bisikleti tercih edebilirsiniz. Bisiklet yolculuğuna hangi saatte çıkarsanız çıkın, kesinlikle çok keyifli bir gezi olacak.

Anamur’un görülecek çok noktası var demiştik. Evet, bu tatil bölgesi doğal güzellikler ve tarihi mekanlarıyla da uzun bir yolculuk sunar. Çukurpınar Düdeni, Köşekbükü Mağarası, Anemurium Antik Kenti, Mamure Kalesi, Anamur Çayı, Anamur Müzesi görmenizi önerdiğimiz noktalar arasında.

Anamur’da birçok cafe, bar bulunuyor. Akşam saatlerinizi Anamur’daki barlarda değerlendirebilirsiniz. Zaten akşam olunca Anamur’da, sokaklar boş kalmaz. Denizin kıyısına konulmuş masalar dolup taşar. Hoş sohbetler eşliğinde sakin bir gece geçirmek isteyenler için de ideal bir yerdir Anamur. Şarabınızı yudumlarken yıldızları seyretmek ruhunuzu yenileyecek….

Anamur Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Anamur için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Anamur için ailelere uygun aktiviteler : Anamur Kaş Turizm, Anamur Uluslararası Kültür ve Muz Festivali, Anamur Nomia Tekne Turu, Anamur konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Anamur için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Anamur için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Anamur Kaş Turizm, Anamur Uluslararası Kültür ve Muz Festivali, Anamur Nomia Tekne Turu, Anamur konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Anamur için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Anamur için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Anamur Kaş Turizm, Anamur Uluslararası Kültür ve Muz Festivali, Anamur Nomia Tekne Turu, Anamur konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Anamur için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Anamur için çiftlere uygun aktiviteler : Anamur Kaş Turizm, Anamur Uluslararası Kültür ve Muz Festivali, Anamur Nomia Tekne Turu, Anamur konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Anamur için aktiviteler nelerdir?
Anamur için aktiviteler : Anamur Kaş Turizm, Anamur Uluslararası Kültür ve Muz Festivali, Anamur Nomia Tekne Turu, Anamur konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.