Seçilen Filtreler

{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
İndirim ve Fırsatlar {{ discount }}
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
{{ placeLabels[place] }}
{{ districtLabels[id] }}
Temizle

Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

{{ lokasyon }} Alt Bölgeleri

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Bayburt Otelleri

Bayburt için {{ (filteredHotels).length}} / 4 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana göre
 • Popülerliğe göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Bayburt Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Şelalesi, yeraltı şehri, mağaraları ve daha gezilip görülecek yerleri ile Bayburt yıl boyunca misafirlerini ağırlamaktadır.

Bayburt, Türkiye'nin Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yer alan bir ildir. Bayburt halkının önemli bir bölümü de Türkmenler ile Çepniler oluşturmaktadır. Bayburt gezilip görülmesi gereken yerleri ile yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir.

Türkiye'nin oldukça gelişmiş ve modern illeri arasında yer alan Bayburt'ta birçok konaklama oteli bulunmaktadır. Bayburt ve çevresini yıl boyunca gerek iş için gerekse de tatil için ziyaret eden yerli ve yabancı turistler Bayburt merkezinde konaklamayı tercih etmektedir. Bayburt otelleri kategorisinde yer alan oteller tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır. Bayburt otelleri kategorisinde; kent otelleri, tatil otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller, 5 yıldızlı oteller, butik oteller, apart oteller ve pansiyonları sıralayabiliriz.

Bayburt otelleri içerisinde her bütçeden her zevke kadar birçok konaklama bir oteli bulunmaktadır. Lüks ve konfor arayanlar 5 yıldızlı otelleri tercih ederken, daha rahat ve küçük bir otel konaklaması arayanlar ise butik otelleri, apart otelleri veya pansiyonları tercih etmektedir. Bayburt otelleri şehir merkezinde yer aldığından dolayı şehir içi toplu taşıma ve ulaşım sıkıntısı da yaşanmamaktadır.

Bayburt otelleri kategorisinde yer alan tüm Bayburt otelleri ve otel fiyatları Neredekal.com Bayburt sayfasında yer almaktadır. Ayrıca bu sayfadan tüm Bayburt otelleri ayrıntılı bir şekilde incelenebilmekte hatta Neredekal.com üzerinden konaklama yapılmak istenilen Bayburt oteline ön rezervasyon da yaptırılabilmektedir.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Doğu Karadeniz sıradağlarının güneyindeki Çoruh Vadisi'nde kalan Bayburt Türkiye'nin nüfus ve yüzölçümü bakımından en küçük illerinden biridir.

Bayburt, Karadeniz Bölgesi'nde yer almakta olup kuzeyde Trabzon ve Rize, doğuda Erzurum, güneyde Erzincan ve batıda Gümüşhane illeri ile komşudur. Bayburt yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Karadeniz Bölgesi'nde yer alması ile de yıl içerisinde hem iş amacıyla hem de tatil amacıyla birçok gezginin ziyaret ettiği yerlerdendir.

Bayburt'un zengin tarihi dokusu ve gezilip görülecek yerlerinin fazla olmasından dolayı burayı keşfetmek için en az 3 – 4 güne ihtiyaç vardır. Mağaraları, tarihi camileri, yeraltı şehirleri, türbeleri ve şehri baştanbaşa saran kalesi ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir.

Bayburt'a gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri çok sayıda konaklama tesisi yer almaktadır. Bu tesislerin bulunduğu kategoriler; kent otelleri, yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar olarak ayrılmaktadır.

Bayburt otel fiyatları beldede yer alan otellerin konumuna, bulunduğu kategoriye göre farklılaşmaktadır. Ayrıca Bayburt otel fiyatları sadece otelin bulunduğu farklı kategoriye göre değil konaklama yapan misafire sunulmakta olan hizmete göre de değişiklik göstermektedir.

Bayburt otel fiyatları üzerinde etkili olan diğer bir nokta da konaklama yapmak istenilen sezon. Yaz sezonu ve tatil ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta Bayburt otel fiyatları diğer ayları göre bir miktar daha fazla olmaktadır.

Yaz sezonun artan Bayburt otel fiyatları, erken rezervasyon indirimleri ile daha ekonomik bir hale gelebilmektedir. Kimi otellerin zaman zaman açıkladığı erken rezervasyon avantajları Bayburt otel fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır.

Bayburt otel fiyatları ve otelleri Nerdekal.com Bayburt sayfasından incelenebilmektedir. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz Bayburt oteline ön rezervasyon yaptırabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Bayburt Hakkında

Sahip olduğu doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle Bayburt, Doğu Karadeniz'in en güzel şehirlerinden biri…

Doğu Karadeniz şehirlerinden biri olan Bayburt, Doğu Anadolu'yu Karadeniz'e bağlayan Erzurum-Trabzon yolunda, Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alıyor. Yerli halkın büyük bir kısmı Türkmen-Çepniler'den oluşuyor. Bayburt Merkez, Aydıntepe ve Demirözü olmak üzere 3 ilçe, 6 belediye ve 165 köy bulunuyor Bayburt'ta. Çoruh Nehri'nin kıyısında yer alan şehrin tarihi ise M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanıyor.

Bayburt, doğa sporu faaliyetleri açısından da ülkemizin en zengin şehirlerinden biri. Avcılık ve atıcılık kulübünün yer aldığı Bayburt'ta, avcılık oldukça gelişmiş aktivitelerden biri. Bununla birlikte Çoruh Nehri ve kolları da olta balıkçılığı için bir hayli elverişli. Kano ve rafting için de fazlasıyla ideal bir şehir olan Bayburt'ta, kayak turizmi de ayrı bir önem teşkil ediyor.

Bayburt'a yolunuz düştüğü zaman, şehrin yöresel yemeklerini de mutlaka denemelisiniz. Daha çok un ve una bağlı yemeklerin, etli yemeklerin, sebze ve zeytinyağlı yemeklerin Bayburt mutfağında önemli bir yer var. Tel helvası, tatlı çorba, galaçoş, ekşi lahana, lor dolması ve yalancı dolma, Bayburt'a özgü yiyeceklerden bazıları.

Bakır işlemeciliği, kilim ve ehram dokumacılığı, Bayburt'ta oldukça ünlü. Bayburt'a ait ve orijinal olarak üretilen kilim motifleri bir hayli revaçta. Yöreye özgü dokumalardan biri de ehram dokumacılığı. Bayburt'a geldiğinizde ehramdan yapılan yeleklerden, masa örtülerinden, yatak örtülerinden, seccadelerden, perdelerden ve kravatlardan satın alabilirsiniz.

Bayburt otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Hotel Bayburt Konaklama
Hotel Bayburt Konaklama

-

Aile ortamı var

İş gereği birçok şehirde kaldım ama Hotel Bayburt Konaklama gibi bir otel daha önce hiç görmedim. Tek kelime ile harika bir otel. Hiç boşuna başka otel aramayın. Tek tavsiyem Hotel Bayburt Konaklama'dır. Tam bir aile ortamı var. Kendilerine teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Bayburt Konaklama
Hotel Bayburt Konaklama

-

Güvenilir

Bayburt'ta kalınabilecek bir kaç mekandan birisi. Kendine has özellikleri olan bir mekan. Her şeyden önce ailenin kalabileceği bir yer. Sahipleri de zaten aile yakınlığında ve aile boyu çalışıyorlar. Bu yönüyle güvenle kalınabilecek bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
Büyük Bayburt Otel
Büyük Bayburt Otel

-

İlgi alaka çok iyi

Bayburt'un güzel oteli, beğendik burayı. Görevlileri çok ilgili, temizliği de iyi. İnşallah böyle devam eder. Zaten açılalı çok olmamış ama Bayburt'a geldiğinizde tavsiye edeceğim bir otel. Fiyatları da uygun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)