Bingöl Otelleri

Doğal zenginlikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatan Bingöl’de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Bingöl Otelleri ve Bingöl Otel Fiyatları

Doğal zenginlikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatan Bingöl'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor…

Bingöl, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan güzel şehirlerimizden biri. Doğal güzellikleri ile hatırı sayılır ölçüde yerli turist ağırlayan Bingöl, bu yönüyle Türkiye'nin mutlaka görülmesi gereken şehirlerinden biri olma özelliği taşıyor. Tarihte birçok kavime beşiklik eden Bingöl, bu kavimler tarafından daha çok otlak ve yayla olarak kullanılmış. Bu nedenle de, her ne kadar köklü bir geçmişe sahip olsa da, tarihi zenginliğinin pek fazla olmadığını söyleyebiliriz Bingöl için. Kültür turizmi açısından yeterli gelişimi gösteremeyen Bingöl, sahip olduğu doğal zenginlikleriyle, bu açığını fazlasıyla kapatmayı başarıyor.

Bingöl'ün doğal güzelliklerini Ünlü Türk yazarı ve gezgini Evliya Çelebi, meşhur Seyahatname eserinde bolca anlatmış. Ülkemizdeki yaylaların neredeyse hepsinin sıralandığı Seyahatname'de, bu yaylalar arasından en güzel olanın ise Bingöl Yaylası olduğuna değinilmiş hatta.

Yaylaları, doğal gölleri, göletleri, ormanları, mesire yerleri, soğuk suları, termal su kaynakları, içmeleri, güneşin doğuşu, Bingöl Yüzen Ada'sı, av ve kış turizmine uygun alanları ile Bingöl, doğa turizmi açısından ülkemizin en iyi yerlerinden biri olarak görülüyor. Az sayıdaki tarihi eserleri ise, Bingöl'e gelindiğinde mutlaka görülmeli; Sentairus Kalesi, Kral Kız Kalesi (Dano-Hini), Kiğı Kalesi ve Kiğı Camii gibi.

Tüm bunları doyasıya yaşamak, Bingöl'ün doğasında adrenalin ve huzuru bulmak, tarihi eserleri yerinde görmek için, şehirde biraz zaman harcamanız şart. Bu da Bingöl'de nerede kalacağınız sorusunu gündeme getiriyor. Bu anlamda Bingöl otelleri, her konaklama anlayışına uygun hizmetleriyle ön plana çıkıyor. Misafirlerin rahat bir konaklama gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Bingöl otelleri, konukların her türlü ihtiyacına cevap verecek düzeyde donanıma sahipler. Farklı bir tatil anlayışı beklentisi içerisinde olan misafirleri ağırlayan Bingöl otellerinde, Türk ve dünya mutfağından özenle seçilmiş lezzetleri de tatma imkanına sahip olacaksınız.

Siz de yakın bir zaman içerisinde, özellikle turistik gezi amacıyla Bingöl'e gelmeyi planlıyorsanız eğer, Bingöl otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Türkiye'nin en güzel yaylalarından birine sahip olan Bingöl, doğal güzellikleri ile ülkemizin görülmesi gereken şehirlerinden biri…

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Bingöl, doğal güzellikleri ile turizm potansiyelinin oldukça yüksek olduğu şehirlerimizden biri. Bingöl, geçmişte pek çok kavime ev sahipliği yapmış, ancak daha çok otlak ve yayla olarak kullanılmasından dolayı, tarihi bir zenginlik kazanamamış maalesef. Bu nedenle de Bingöl, kültür turizmi açısından fazla gelişim gösteremese de, doğasının zenginliği ve güzelliği ile bu açığı fazlasıyla kapatabiliyor.

Ünlü Türk yazarı ve gezgini Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde Bingöl'ün doğal güzelliklerine uzun uzun yer verilmiş. Hatta ülkemizdeki tüm yaylaların isimlerini listeleyen Evliya Çelebi, bu yayların içinde en güzel olanın Bingöl Yaylası olduğunu belirtmiş.

Bingöl, yaylaları, doğal gölleri, göletleri, ormanları, mesire yerleri, soğuk suları, termal su kaynakları, içmeleri, güneşin doğuşu, Bingöl Yüzen Ada'sı, av ve kış turizmine uygun alanları ile özellikle yerli turistin ilgisini çekmeyi başarıyor. Az sayıdaki tarihi eserleri de görülmeye değer Bingöl'ün. Sentairus Kalesi, Kral Kızı Kalesi (Dano-Hini), Kiğı Kalesi ve Kiğı Camii şehre geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken eserler arasında bulunuyor.

Tüm bu yönleriyle Bingöl otelleri, her yıl hatırı sayılır ölçüde misafir ağırlıyor. Bingöl otel fiyatları da bu duruma göre belirleniyor. Hem iş, hem de turistik amaçlı olarak şehre geldiğinizde, bütçenize uygun bir otel bulabilirsiniz Bingöl'de. Daha çok büyük ve 5 yıldızlı otellerin yer aldığı Bingöl'de, Bingöl otel fiyatlarının çok da pahalı olmadığını söyleyebiliriz. Her gelir düzeyine hitap eden Bingöl otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma, sağladığı olanaklara ve hizmet kalitesine göre değişkenlik gösteriyor.

Siz de, herhangi bir sebepten dolayı şehri ziyaret etmeyi planlıyorsanız eğer, bütçenize uygun olan bir Bingöl otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Bingöl otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın