Bingöl Otelleri

En iyi 6 otel, en uygun fiyatlar

Bingöl Otel Fiyatları

Doğal zenginlikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatan Bingöl'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor…

Bingöl'ün doğal güzelliklerini Ünlü Türk yazarı ve gezgini Evliya Çelebi, meşhur Seyahatname eserinde bolca anlatmış. Ülkemizdeki yaylaların neredeyse hepsinin sıralandığı Seyahatname'de, bu yaylalar arasından en güzel olanın ise Bingöl Yaylası olduğuna değinilmiş hatta.

Türkiye'nin en güzel yaylalarından birine sahip olan Bingöl, doğal güzellikleri ile ülkemizin görülmesi gereken şehirlerinden biri…

Yaylaları, doğal gölleri, göletleri, ormanları, mesire yerleri, soğuk suları, termal su kaynakları, içmeleri, güneşin doğuşu, Bingöl Yüzen Ada'sı, av ve kış turizmine uygun alanları ile Bingöl, doğa turizmi açısından ülkemizin en iyi yerlerinden biri olarak görülüyor. Az sayıdaki tarihi eserleri ise, Bingöl'e gelindiğinde mutlaka görülmeli; Sentairus Kalesi, Kral Kız Kalesi (Dano-Hini), Kiğı Kalesi ve Kiğı Camii gibi.

Tüm bunları doyasıya yaşamak, Bingöl'ün doğasında adrenalin ve huzuru bulmak, tarihi eserleri yerinde görmek için, şehirde biraz zaman harcamanız şart. Bu da Bingöl'de nerede kalacağınız sorusunu gündeme getiriyor. Bu anlamda Bingöl otelleri, her konaklama anlayışına uygun hizmetleriyle ön plana çıkıyor. Misafirlerin rahat bir konaklama gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Bingöl otelleri, konukların her türlü ihtiyacına cevap verecek düzeyde donanıma sahipler. Farklı bir tatil anlayışı beklentisi içerisinde olan misafirleri ağırlayan Bingöl otellerinde, Türk ve dünya mutfağından özenle seçilmiş lezzetleri de tatma imkanına sahip olacaksınız.

Siz de yakın bir zaman içerisinde, özellikle turistik gezi amacıyla Bingöl'e gelmeyi planlıyorsanız eğer, Bingöl otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Ünlü Türk yazarı ve gezgini Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde Bingöl'ün doğal güzelliklerine uzun uzun yer verilmiş. Hatta ülkemizdeki tüm yaylaların isimlerini listeleyen Evliya Çelebi, bu yayların içinde en güzel olanın Bingöl Yaylası olduğunu belirtmiş.

Bingöl, yaylaları, doğal gölleri, göletleri, ormanları, mesire yerleri, soğuk suları, termal su kaynakları, içmeleri, güneşin doğuşu, Bingöl Yüzen Ada'sı, av ve kış turizmine uygun alanları ile özellikle yerli turistin ilgisini çekmeyi başarıyor. Az sayıdaki tarihi eserleri de görülmeye değer Bingöl'ün. Sentairus Kalesi, Kral Kızı Kalesi (Dano-Hini), Kiğı Kalesi ve Kiğı Camii şehre geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken eserler arasında bulunuyor.

Tüm bu yönleriyle Bingöl otelleri, her yıl hatırı sayılır ölçüde misafir ağırlıyor. Bingöl otel fiyatları da bu duruma göre belirleniyor. Hem iş, hem de turistik amaçlı olarak şehre geldiğinizde, bütçenize uygun bir otel bulabilirsiniz Bingöl'de. Daha çok büyük ve 5 yıldızlı otellerin yer aldığı Bingöl'de, Bingöl otel fiyatlarının çok da pahalı olmadığını söyleyebiliriz. Her gelir düzeyine hitap eden Bingöl otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma, sağladığı olanaklara ve hizmet kalitesine göre değişkenlik gösteriyor.

Siz de, herhangi bir sebepten dolayı şehri ziyaret etmeyi planlıyorsanız eğer, bütçenize uygun olan bir Bingöl otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Bingöl otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bingöl Otel Yorumları

7

Binkap Termal Hotel

Binkap Termal Hotel - 15 Ekim 2018, Pazartesi 10:35

Dinlenmek için çok güzel

Burası dinlenmek için çok güzel bir otel.Tam karşısında etlerinin lezzeti çok başarılı olan bir restaurant var.eğer Bingöl'e gidiyorsanız bence buraya uğramadan kesinlikle geçmemelisiniz.Aynı zamanda sauna ve hamam hizmeti istiyorsanız tam da size göre bir yer.Yolum düşerse kesinlikle geleceğim.Teşekkürler.,

8

Hazarşah Köyü

Sengül Erdi - 24 Temmuz 2017, Pazartesi 09:47

Her şeyiyle mükemmel

Burası görüp görebileceğiniz gidip gidebileceğiniz en güzel köylerden biridir. İnsanlarıyla, doğasıyla her şeyiyle mükemmel. Kesinlikle tavsiye ederim. :)

10

Bingöl Yüzen Ada

Mutalip SAĞLAR - 7 Mart 2017, Salı 16:55

Doğal güzellikler

Bingöl'de daha birçok gezilmesi ve görülmesi gereken doğal güzellikler var. Kaplıcalar, göller, mağaralar gibi ama onları sayfada göremedim, onlar da eklenirse çok daha güzel olur. :)