Khans Moğol Barbecue

  • İstanbul / Sarıyer / Maslak
  • Ahi Evren Polaris Cad. Doğuş Power Center No:4 D:11

Khans Moğol Barbecue

Lezzet ve sağlıklı yemek anlayışında önemli bir yeri olan Moğol yemeklerinin doğuşu savaşçı ve göçebe moğol insanın yemek kültürüne dayanır. Moğollar savaşta avladıkları av etlerini, topladıkları her türlü sebzeler ile karıştırıp yemek yaparlardı. Yaktıkları ateşte kalkanlarını tava, kılıçlarını ise karıştırıcı olarak kullanarak et ve sebzeleri harmanlayarak pişirirlerdi.

Bu anlayış batılılarca geliştirilerek günümüze uzanarak batılı tabiriyle Mongolian Barbecue'yü yarattı. İstanbul Maslak'ta ilk şubesi açılan Khans Moğol Barbecue'ye gelen müşteriler, tavsiyede bulunacak bir görevlinin de bulunduğu yemek barından önce et sonra sebzeleri damak tadına göre seçerek kaselerine koyuyorlar.

Sonra kendi yarattıkları yemek karışmasın diye üzerinde müşteri servis numarası olan Moğol şans bebekleri ile hazırlanan tabağın içine saplanıyorlar.

Ayrıca ikinci bir kaseye Noodle/Asya makarnası konuyor ve üzerine oldukça zengin sos ve baharat seçeneklerinden seçimler eklendikten sonra her 2 kasede hazırlanan yiyecekler çok özel bir ızgarada pişmek için moğol şeflere teslim ediliyor. Yemek pişme esnasında müşteriler yarattıkları lezzet pişirilirken izlemekten keyif alıyorlar.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller