En lezzetli Kemer yemekleri ve Kemer neyi meşhur

Kemer Neyi Meşhur

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, plajları, denizi ve güneşiyle sadece yerli turistler tarafından değil yabancı turistler tarafından da yoğun bir ilgisi görmektedir. Peki, Kemer'in neyi meşhur?

Kemer Neyi Meşhur

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, plajları, denizi ve güneşiyle sadece yerli turistler tarafından değil yabancı turistler tarafından da yoğun bir ilgisi görmektedir. Peki, Kemer'in neyi meşhur?

Kemer, Akdeniz Bölgesi'nin tatil ve turizm başkenti olarak kabul edilen Antalya'nın en ünlü tatil beldelerinden sadece biridir. Tarihi mekanları, harika plajları, incecik kumlu koyları, mavi bayraklı tertemiz denizi, doğal güzellikleriyle tatil dönemlerinde binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Kemer'in doğal güzellikleri ve antik kentleri ilk olarak keşfedilmesi gereken yerleridir. Idyros Antik Kenti, Selçuklu Av Köşkü, Phaselis Antik Kenti, Beldibi Mağarası Kemer'in en çok dikkat çeken tarihi noktaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kemer ve yakın çevresinde bunların dışında çok daha fazla keşfedilecek tarhi nokta yer almaktadır. Bu tarihi noktaların yanında doğal güzellikleri ile de öne çıkan Kemer'in en çok turist çeken yerlerinden birkaç tanesi ise şu şekildedir; Çıralı Yanartaş, Göynük Kanyonu, Molla Deliği Mağarası, Beydağları Milli Parkı, Üçoluk Yaylası, Beldibi Kaya Sığınakları, Sırtlanini Mağarası, Tahtalı Dağı, Phaselis Koyu, Phaselis Plajı...

Kemer ayrıca günlük tekne turları ve safari turları ile de ünlüdür. Özellikle de çevreyi daha iyi keşfetmek isteyenler sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar devam eden safari turlarına yoğun ilgi göstermektedir. Safari turları güzergahları üzerinde olan tüm tarihi noktalara ve doğal güzelliklere jiplerle ulaşım imkanı sunarak meraklılarının rahat rahat bu noktaları keşfetmesini sağlamaktadır. Günübirlik tekne turları da aynı şekilde Kemer ve çevresindeki harika koyları keşfetme imkanı ve masmavi denizin tadına varma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca Kemer'in oldukça renkli sualtı dünyası da mutlaka keşfedilmesi gereken diğer bir noktasıdır. Özellikle ünlü Paris uçak batığı yıl boyunca binlerce meraklı dalgıcın ziyaret ettiği bir batıktır.

Kemer'de ne yenir? Kemer'in turistlik bir belde olmasından da kaynaklı olarak, Türk ve dünya mutfağından çok farklı lezzetleri bir arada sunmaktadır. Özellikle de dünyaca ünlü Türk yemeklerine hemen hemen her restoranda rastlayabilirsiniz. Bunların yanında atıştırmalıklar yapan büfeler, fast food restoranları, gözlemeciler ve tabi ki de olmazsa olmazlardan deniz ürünleri restoranları da tatilcilerin tercihi olmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın