Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Antalya Kemer Gezilecek Yerler

Antalya civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Idyros Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Antalya
Selçuklu Av Köşkü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya
Phaselis Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Antalya
Molla Deliği Mağarası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Antalya
Beldibi Kaya Sığınakları
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Kemer Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Her yaşa, her türlü tatil ve eğlence anlayışına hitap eden Kemer'de gezilecek pek çok tarihi ve doğa harikası yer var...

Ülkemizin tatil başkenti Antalya'nın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Kemer, uzun tatil sezonu, her yaşa, her türlü tatil ve eğlence anlayışına hitap eden ortamı ile yaz tatillerinin vazgeçilmez adreslerinden biri.

Pek çok doğa ve tarihi güzelliğe sahip olan Kemer'de gezip keşfedebileceğiniz pek çok yer var. İşte bunlar arasından sizin için seçtiklerimiz... Konaklama seçenekleri için uygun Kemer otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

M. Ö. 2. yüzyılda inşa edilmiş ve bölgenin en ünlü antik şehirlerinden olan Phaselis Antik Kenti Kemer'de mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerlerden. Sadece deniz yoluyla ulaşılabilen bu kent, Rodoslular'ın kolonisi olarak kurulmuş. Antik kentte birçok yapı hala ayakta durmaya devam ediyor.

Helenistik mimarinin özelliklerini taşıyan antik tiyatro, 2000 kişi kapasiteli ve muhteşem bir deniz manzarasına sahip. Phaselis Antik Kenti'nden çıkarılan en eski eser ise su altından çıkartılan ve 6. yüzyıla ait olduğu düşünülen koku şişesi.

Idyros Antik Kenti ise Phaselis'in kuzeyinde bulunuyor. Bizans dönemine ait kalıntıların yer aldığı bu antik kent de bölgenin tarihine tanıklık etmiş önemli alanlardan biri.

Kemer'de mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri de Beydağları Milli Parkı. SİT alanı olarak koruma altına alınan milli park orman ile denizin muhteşem birleşiminin bir örneği...

Antalya Kemer'de gezilebilecek bir diğer yer ise muhteşem güzellikteki Göynük Kanyonu. Farklı doğa aktiviteleri yapabileceğiniz kanyon gezi rotanızda mutlaka olmalı.

Bölgedeki en önemli kamp ve trekking rotası olan Üçoluk Yaylası da Kemer'de gezip keşfedebileceğiniz doğa harikalarından biri.

Kemer'in Beldibi bölgesinde bulunan Beldibi Mağarası gezebileceğiniz yerler arasında. Her yıl pek çok ziyaretçiyi ağırlayan bu doğa harikası oluşumu görmeden tatilinizi sonlandırmayın. Kemer'de gezebileceğiniz bir diğer mağara ise Sırtlanini Mağarası. Bu mağara da Yukarı Çamarası ve Narlıgedik köyleri arasında bulunuyor.

Eğer ilgi alanlarınız arasında dalış varsa dünyaca ünlü Paris Batığı'nı keşfetmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Kemer girişindeki ormanın içinde bulunan Selçuklu Av Köşkü, 1230 - 1248 arası döneme tarihlenmekte. Yapı, bilinen üç Selçuklu av köşkünden biri olmakla birlikte bölgedeki tek Selçuklu yapısı olması açısından da önemli.

Kemer'de hakkında yazılacak ve söylenecek çok şey var, bu nedenle en iyisi bu beldeye gitmek ve bir an önce gezmeye başlamak….

Kemer Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kemer için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kemer için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Idyros Antik Kenti, Molla Deliği Mağarası, Phaselis Antik Kenti, Kemer konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kemer için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kemer için gezilecek ücretsiz yerler : Idyros Antik Kenti, Molla Deliği Mağarası, Phaselis Antik Kenti, Kemer konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kemer için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kemer için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Idyros Antik Kenti, Molla Deliği Mağarası, Phaselis Antik Kenti, Kemer konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kemer için gezilecek yerler nelerdir?
Kemer için gezilecek yerler : Idyros Antik Kenti, Molla Deliği Mağarası, Phaselis Antik Kenti, Kemer konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.