Beydağları Milli Parkı

  • Antalya / Kemer

Beydağları Milli Parkı

1972 yılında koruma altına alınarak milli park ilan edilen Beydağları Milli Parkı, Antalya'nın Kemer ilçesinde yer almaktadır. Turistik bir bölge olmasının etkisiyle yaz-kış ziyaretçi sayısının yoğun olduğu Kemer'de milli park en çok ziyaretçi ağırlayan yerlerin başında gelmektedir. Park içerisinde Antik Likya Yolu, Yanartaş, Adrana Plajı ve Çıralı Sahili'ni barındırmaktadır. Parkın başlangıç yeri Sarısu iken sona erdiği yer Adrasan Plajı'dır.

Sık ormanlarıyla dikkat çeken Beydağları Milli Parkı'nda kızılçam kıyı bölgelerde yer alırken, yüksek yerlerde sedir ve karaçam ile karşılaşılmaktadır. Bölgenin meşhur plajlarının bir kısmı koruma altına alınmıştır. Böylesine geniş ve güzel bir doğaya ev sahipliği yapan parkta bitki ve hayvan türlerinin çeşitliliği de bir hayli fazladır. Ayrıca plajlara kolay ulaşım yolu üzerinde yer alan pek çok konaklama birimi de tatilcilere büyük avantajlar sunmaktadır.

Beydağları Milli Parkı'nda özellikle de Çıralı sahilleri caretta carettalar yumurtalarını bıraktığı için özel koruma alanı ilan edilmiştir. Hem kamp yapmaktan hem de doğayla iç içe bir tatil arayışında olanlar için milli park muhteşem bir ortam sunmaktadır. Sezon boyunca bölgenin muhteşem plaj ve koylarının keyfini çıkarırken, içinizi ısıtan Kemer güneşiyle tüm stresinizden uzaklaşabilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Beydağları Milli Parkı
10

-

Kilidi açmak için çok beklemeden Kemer otellerinden birinde konaklayarak burada tatilin keyfini yaşayın. Üstelik Kemer otel fiyatları oldukça uygun seçenekler sunuyor.