İzmit bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

İzmit Aktiviteleri

Eşsiz manzaralar sunan İzmit Körfezi, yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, yeşilin binbir tonuna sahip mesire alanları, ormanları ve gelişmiş sanayisi ile Marmara Bölgesi’nin dikkat çeken yerlerinden biridir burası.İzmit Görülecek Yerler - İzmit En İyi 10 Yapılacak Şey

Eşsiz manzaralar sunan İzmit Körfezi, yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, yeşilin binbir tonuna sahip mesire alanları, ormanları ve gelişmiş sanayisi ile Marmara Bölgesi'nin dikkat çeken yerlerinden biridir burası.
Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken İzmit, Kocaeli'nin merkez ilçesidir. M.Ö. 3000'li yıllardan bu yana insanların yaşadığı, buram buram tarih kokan bir bölgedir burası. Eşsiz manzaralar sunan İzmit Körfezi, yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, yeşilin binbir tonuna sahip mesire alanları, ormanları ve gelişmiş sanayisi ile Marmara Bölgesi'nin dikkat çeken yerlerinden biridir burası.

Dağcılık: Kocaeli Ballıkayalar özellikle son yıllarda dağcılıkla ilgilenenlerin uğrak mekanları arasında yerini alıyor. İzmit gezinizde adrenalin dolu bir deneyim yaşamak isterseniz Ballıkayalar'da deneyimli rehberler eşliğinde tırmanış eğitimleri verilmektedir. Bölge dik eğimli rotalara tırmanan dağcılarla adını duyurmuştur.

Su Sporları: İzmit, Kerpe, Kandıra, Kefken ve çevresinde tatilinize renk katacak su sporları mevcuttur. Su altı dalış, olta balıkçılığı, su kayağı, parasailing ve yelken bölgede sıkça tercih edilen aktiviteler arasında gelir. Ayrıca İzmit'e bağlı olan Derince'de olimpik donanıma sahip buz pateni tesisleri Türkiye'de gerçekleşen yurtiçi yarışmalara ev sahipliği yapmaktadır.

Kayak: Kocaeli'nde yer alan Kartepe son yıllarda kayak sporunu sevenlerin uğrak mekanları arasında yerini aldı. Muhteşem bir manzarası olan İzmit Körfezi ile masalsı bir güzelliği olan Sapanca Gölü'ne bakan dağın zirvesinde, bembeyaz örtüsüyle sizi kayak tutkunu yapacak kadar etkileyici bir güzelliğin sahibidir Kartepe.

Kara Sporları: İzmit her ne kadar su sporları ile adını duyursa da kara sporları açısından da birçok alternatif vardır. Bisiklet, dağ ve doğa yürüyüşü, binicilik, trekking ve atlı doğa yürüyüşü popüler aktiviteler arasında yer alıyor. Sadece aktiviteler katılmak değil, keyifte yapmak istiyorsanız bölgede birçok mesire alanı var. Güneşin gülümsediği bir öğleden sonra, uçsuz bucaksız yeşilin arasında piknik yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın