Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Ilıca Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri En uygun sonuca göre listele
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

"Çeşme Ilıcaları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

"Ilıca Plajları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Ilıca Gezilecek Yerler

Eski adı Cyssus olan Çeşme'nin tarihi, M.Ö. 1000 yıllarına dayanmaktadır. 12 İyonya kentinden biri olan Erythrai'nin korunaklı limanıdır. Bu limana sahip olan Erythrai'nin Mısır ve Kıbrıs gibi batı ülkeleri ile ticari ilişkileri kurulduğu bilinmektedir. Turizmin değer kazandığı ve Erythrai'nin kalıntıları içinde bulunan Çeşme, tarih boyunca Persler, Lidyalılar, Romalılar, Pergoman krallığı, Bizanslılar ve Osmanlı devleti egemenliği altına girmiştir. Sakız adasına olan yakınlığı ve güvenli bir liman olması Çeşme'yi önemli kılan sebeplerdir. Caka Bey tarafından Selçuklu topraklarına katılmıştır.

Osmanlılar zamanında Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı imparatorluğu'na bağlanmıştır. 1402 Ankara savaşından sonra kent Timur tarafından tekrar Aydınoğullarına, 1422 yılında tekrar Osmanlılara geçmiştir. Birinci Dünya savaşından sonra Çeşme Yunanlılar tarafından işgal edilmiş, kısa süre sonra Kurtuluş Savaşında Fahrettin Altay Paşa tarafından 1922 yılında Türkiye topraklarına katılmıştır.

Termal kaplıcaları ile ünlü Ilıca'da denize girip güneşlenebilir, Yıldızburnu'na gidip termal sularda tedavi görebilir, denizi havalandıran rüzgarda sörf yapabilirsiniz.

Ilıca gezilecek yer tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Çeşme Ilıcaları
Çeşme Ilıcaları

-

Çeşme Ilıcaları

Çeşme otellerinin birinde rezervasyonunuzu yaptırdıysanız eğer, Çeşme ılıcalarına mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Tabii rezervasyonunuzu yaptırmadan önce Çeşme otel fiyatlarının internet üzerinden araştırmayı unutmayın.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Ilıca Plajı
Ilıca Plajı

-

Ilıca Plajları

Ilıca plajlarına giderek doyasıya denizin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz. Su biraz soğuktur ve bu yaz ayları için gayet avantajlı bir durumdur. Tatilinizi Çeşme'de yapma planınız varsa eğer gitmeden en az 1 ay önce Çeşme otellerinden rezervasyonunuzu yapın. Çeşme otel fiyatlarını inceleyerek size en uygun olan oteli seçin.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)