Gelibolu Görülecek Yerler

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, mahalle kültürünün devam ettiği sokakları, misafirperver insanları ve sakinliği ile dikkat çeken Gelibolu'da zaman yavaş akar ve kimsenin bir yere yetişme telaşı yoktur.Gelibolu Görülecek Yerler - Gelibolu En İyi 10 Yapılacak Şey

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, mahalle kültürünün devam ettiği sokakları, misafirperver insanları ve sakinliği ile dikkat çeken Gelibolu'da zaman yavaş akar ve kimsenin bir yere yetişme telaşı yoktur.
Gelibolu, Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı, doğanın en güzel renklerinin uyum içinde olduğu, Çanakkale'ye bağlı bir ilçedir. Troya kenti kadar eski olduğu varsayılan Gelibolu'nun, hangi yüzyılda, kimler tarafından kurulduğu net olarak bilinmemektedir. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, mahalle kültürünün devam ettiği sokakları, misafirperver insanları ve sakinliği ile dikkat çeken ilçede zaman yavaş akar ve kimsenin bir yere yetişme telaşı yoktur. Bir zaman sonra sizde alışırsınız böyle yaşamaya ve bu telaşsız yaşama hali hoşunuza gider.

Gelibolu Altın Sardalya Festivali: Çanakkale Gelibolu tatiliniz temmuz ayına denk geldiyse ‘Altın Sardalya Festivali'ne katılmadan dönmeyin. 4 – 5 gün süren festivalde yarışmalar, konserler, tiyatro gösterileri ve birçok farklı etkinlik düzenleniyor. Sadece yerli halkın değil turistlerinde ilgi gösterdiği Altın Sardalya Festivali bayram coşkusu tadında geçiyor.

Kitesurf: Son yıllarda meraklılarının da artmasıyla beraber Gelibolu'da tercih edilen en popüler aktivitelerden oldu kitesurf. Bölgede Eğritaş'ta yapılan kitesurf rüzgarla dans edebileceğiniz, denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz, tatilinize renk ve eğlence katacak bir aktivitedir.

Kömür Limanı'nda Dalış: Herkesin bilmediği fakat dalış meraklıların sıklıkla tercih ettiği bir adrestir Kömür Limanı. Tüm hücrelerinizi saran temiz havanın, tertemiz denizle birleştiği bir doğa harikasıdır burası. Su altının büyülü dünyasını keşfe çıkmak ve huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız Kömür Limanı sizi ağırlamak için sabırsızlanıyor.

Hamzaköy Plajı'nda Bir Gün: Gelibolu'da yer alan Hamzaköy Plajı'na bir gününüzü ayırabilirsiniz. Bol bol yüzebilir, pır pır teknelerin sesi eşliğinde kitabınızı okuyabilir, güneşlenebilir ve tertemiz havayı tüm hücrelerinizde hissederken uykuya dalabilirsiniz. Sabah erkenden gidip gün batımına, gökyüzü kızıla bürünene dek tüm gününüzü doğal güzelliklerle çevrili bu plajda geçirebilirsiniz.

Gelibolu Mevlevihanesi: Gelibolu'nun en görülesi yerlerinden biri olan ve 400 yılı aşkın süredir ayakta kalabilen Gelibolu Mevlevihanesi, 2005 yılında resmen ziyarete açılmıştır. On beş Mevlevi asitanesi arasında en geniş araziye ve en görkemli semahaneye sahip olanıdır mistik atmosferi ile büyüleyen Gelibolu Mevlevihanesi. Eğer bu coğrafyanın ruhuna daha yakından dokunmak, geçmişe kısa bir yolculuk yapmak ve o mistik atmosferi solumak istiyorsanız mutlaka buraya uğramalısınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın