Fethiye Gezi Rehberi

Sadece ülkemizin değil dünyanın da sayılı turizm merkezlerinden olan Fethiye'de gezilecek eşsiz güzellikte pek çok yer var. Muğla'nın bir ilçesi olan Fethiye, doğal güzellikleri ve tarihi varlıkları ile ülkemizin ve dünyanın en popüler tatil merkezlerinden biri. Masmavi deniz, bakir koylar, bozulmamış bir doğa ve binlerce yıllık bir tarih... Hepsini ve daha fazlasını bulabileceğiniz Fethiye'de gezilecek yerleri sizin için aşağıdaki listemizde sıraladık. Antik Kentler: Fethiye, binlerce yıllık bir tarihe sahip. Farklı medeniyetlerin izlerini bulabileceğiniz Fethiye'de mutlaka görmenizi önerdiğimiz antik şehirler arasında Letoon Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti, Tlos Antik Kenti ilk sıraları alıyor. Eğer tarihe ve arkeolojiye ilginiz varsa dünyaca ünlü bu şehirleri gezmenizi tavsiye ediyoruz. Kayaköy: Tarihi milattan önceki dönemlere dek uzanan, taştan bir hayalet şehir... Fethiye'nin en ilgi çekici bölgelerinde biri olan Kayaköy yakın zamanda turizme kazandırılacak. Şu anda kimsenin yaşamadığı ve Kayaköy Hayalet Şehir olarak da bilinen bu köyü mutlaka gezmelisiniz. Saklıkent: Fethiye'nin simgelerinden olan Saklıkent Kanyonu her yıl binlerce gezgini ağırlıyor. Toplam uzunluğu 18 km'yi bulan kanyonu Eşen Çayı bölüyor. Vadide yürüyüş ve keşif gezileri yapabileceğiniz gibi, çayın sonunda bulunan restoran ve kafelerde mola verip keyifli vakit geçirebilirsiniz. 12 Adalar: Fethiye'de hareket eden günlük tur tekneleri ile gezebileceğiniz Fethiye On İki Adalar, bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri. Turkuaz bir deniz ve muhteşem güzellikteki bakir koylar... Bu eşsiz doğal güzellikleri görmeden eve dönmeyin. Plajlar: Fethiye, tarihinin yanı sıra muhteşem doğa güzelliklerine de sahip. Dünyanın en popüler plajlarından olan Ölüdeniz Plajı eşsiz güzelliği ile sizleri bekliyor. Fethiye'de plaj denince akla ilk gelen yerlerden biri de Çalış Plajı. Bembeyaz kumlar ve turkuaz bir deniz sizleri burada bekliyor... Koylar: Muğla Fethiye, özellikle mavi tur teknelerinin gözde uğrak koylarından bazılarına da ev sahipliği yapıyor. Günlüklü Koyu, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi ve Kıdrak Koyu bu koyların en bilinenleri arasında. Siz de bu koylara uğramadan Fethiye tatilinizi bitirmeyin.

Fethiye Hakkında

Ülkemizin en özel tatil cennetlerinden biri olan Fethiye, doğal zenginlikleri ve tarihi varlıklarıyla ziyaretçilerini büyülüyor…

Akdeniz'in güneybatısında yer alan Fethiye, Muğla'nın 13 ilçesinden biri. Sahip olduğu koyları, ören yerleri ve daha pek çok güzelliği ile Fethiye, ülkemizin en özel tatil cennetlerinden biri olma özelliği taşıyor. Coğrafi yapısının elverişliliği nedeniyle Fethiye, yamaç paraşütü için oldukça tercih edilen bir bölge aynı zamanda.

Antik çağlardan günümüze kadar önemli yerleşim yerleri arasında bulunan Fethiye, o dönemlerde Telmessos olarak adlandırılıyordu. Ölüdeniz: "Tanrının dünyaya bağışladığı cennet" olarak nitelendirilen Ölüdeniz, Fethiye'ye 14 km mesafede yer alıyor ve Belcekız Koyu'nun içerisinde uzanıyor. 12 ay boyunca dalgasız ve sakin turkuaz rengindeki deniziyle dikkat çeken Ölüdeniz, mitolojik hikayelere çok kez konu olmuş bir yer.

Saklıkent: Doğanın yeryüzüne armağanı olarak nitelendirebileceğimiz Saklıkent, başta trekking olmak üzere doğa sporları için oldukça uygun bir yer. Yemyeşil ağaçları, ihtişamlı kayalıkları ve buz gibi şifalı kaynak suları ile Saklıkent, oldukça huzurlu bir ortama sahip.

Kayaköy: Fethiye'ye 5 km mesafede yer alan Kayaköy, Rumlardan kalma eski evleri ve kiliseleri ile kesinlikle görülmeye değer bir yer.

Kelebekler Vadisi: Babadağ'ın eteklerinde yer alan Kelebekler Vadisi, ismini sahip olduğu 80'den fazla kelebek türünden alıyor. Ölüdeniz'den tekne ile ulaşabileceğiniz vadi, temmuz ve ağustos aylarında yüzlerce kelebeğin dansına şahit oluyor. Çeşitli bitki türleri, şelalesi ve plajıyla da kesinlikle görülmesi gereken bir yer Kelebekler Vadisi.

On İki Adalar: Fethiye'nin en güzel adalarından oluşan On İki Adalar'a, Fethiye Merkez'den ve Ölüdeniz'den her gün organize edilen tekne turları ile ulaşılabiliyor.

Kabak Koyu: Son dönemlerin popüler rotalarından biri olan Kabak Koyu, muhteşem bir doğal güzelliğe sahip. Çok sayıda tesisin yer aldığı Kabak Koyu, berrak denizi ve mistik atmosferi ile mutlaka görmeniz gereken bir yer.

Telmessos Antik Kenti: Tarihi M.Ö. 3000'li yıllara uzanan Telmessos Antik Kenti, Fethiye'nin ilk yerleşim bölgesi olarak biliniyor. Likya tipi kayalıklara oyulmuş mezarları günümüze kadar gelmeyi başarmış kalıntılar arasında yer alıyor.

Fethiye'nin Diğer Antik Kentleri: Başta Tlos olmak üzere; Cadianda, Letoon, Xantros, Pınara, Sdyma ve Araxa, mutlaka ziyaret edilmesi gereken antik kentler arasında bulunuyor.

Göcek: Fethiye'ye 30 km mesafede yer alan Göcek, ülkemizde yat turizmin gelişmiş bölgelerinden biri. Sahip olduğu küçük koyları ve adaları ile özellikle mavi yolculuğun ideal adreslerinden biri Göcek.

Babadağ: Ölüdeniz'in hemen arkasından yükselen Babadağ, 1969 metre yüksekliğe sahip. Zirve ile deniz seviyesi arasındaki kısa mesafe, Babadağ'ı yamaç paraşütü için bir hayli elverişli kılıyor.

Fethiye Müzesi: Çok sayıda antik kente ev sahipliği yapan Fethiye'de, yapılan kazı çalışmalarında elde edilen eserlerin sergilendiği Fethiye Müzesi'ni, pazartesi hariç her gün 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye'yi daha ayrıntılı keşfetmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fethiye Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Fethiye için 200 ₺ den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat 350 ₺ dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Fethiye otellerinde 200 ₺ ile 500 ₺ fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Fethiye otellerinde 200 ₺ den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları 500 ₺ den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.