En lezzetli Datça yemekleri ve Datça neyi meşhur

Datça'nın Neyi Meşhur

Birbirinden güzel koyları, begonvillerle süslenen sokakları ve tarihin farklı dönemlerine ait kalıntılarıyla en çok tercih edilen tatil bölgeleri arasındadır Datça.

Datça'nın Neyi Meşhur

Birbirinden güzel koyları, begonvillerle süslenen sokakları ve tarihin farklı dönemlerine ait kalıntılarıyla en çok tercih edilen tatil bölgeleri arasındadır Datça.

Datça Yarımadası'nın tüm güzelliklerini görebileceğiniz bir tatil hayal ediyorsanız eğer, tatile çıkmadan önce Datça'nın en ünlü yerlerini ve meşhur yöresel lezzetlerini listelemeyi sakın unutmayın.

Muğla'nın bu güzel ilçesini gezdikçe öğrenecek, farklı lezzetler denedikçe gün içerisindeki öğünlerinizi keyifli hale getireceksiniz. Datça'nın neyi meşhur, Datça'nın ünlü yemekleri nelerdir gibi sorulara bu sayfamızda yer vereceğiz.

Koyları ve Bükleri: Bakir doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan Datça, birbirinden güzel koylarıyla uzun bir keşif sunacak sizlere. Datça'nın en ünlü bükleri Hayıtbükü, Kızılbük, Palamutbükü ve Ovabükü'dür. Bu noktalarda yer alan otellerin birinde konaklayabilirsiniz güzel bir tatil için. Yarımdanın ünlü koyu ise Kargı Koyu'dur. Koyun çevresinde keyifli bir köy kahvaltısı yaptıktan sonra denize girmek için son hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

Knidos Antik Kenti: Dorlar zamanında kurulan Knidos Antik Kenti, Datça'nın en ünlü yerleri arasında. Antik kent birçok ünlü ismin de yaşam alanı olmuş. Eudoxus, Sostrates, Bryxis ve Skopas bu isimlerden bazıları. Knidos Antik Kenti'ne tekne turlarıyla gidebilir, kentin tarihi kalıntılarını keşfedebilirsiniz.

Datça Barları: Datça'nın gece hayatı da oldukça ünlüdür. Datça Barlarında sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilme şansınız bulunuyor. Barlar farklı müzik alternatifleriyle her zevke hitap ediyor. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi görüyor Datça Barları.

Yöresel Lezzetleri: Dallampa, ilabada ve karaville Datça'nın en meşhur yemekleri arasında. Zengin bir mutfağa sahip olan Datça'da bademli incir tatlısı ve lokma tatlısını da denemeyi sakın unutmayın. Bölgenin yöresel yemekleri damağınızda ayrı bir yer edinecek.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın