Darüzziyafe - İstanbul

  • İstanbul / Fatih / Süleymaniye
  • Şifahane Sok. No:6

Darüzziyafe - İstanbul

Tabiilik, damak zevki ve şifa, Türk mutfağının belli başlı özelliklerini teşkil eder.

Türkler, uzun asırlar boyunca edindikleri tecrübelerden dolayı, sofralarını donatan yemeklerin; faydalı, lezzetli ve enerji verici özellikler taşımasına dikkat etmişlerdir.

Gerçekten de, herhangi bir gıda maddesinin özellikleri bozulmadan nasıl pişirileceği, nasıl daha lezzetli hale getirileceği ve bazı gıdaların nasıl daha uzun ömürlü olabileceği gibi konularda çok büyük maharetler kazanmışlardır. İşte Dârüzziyafe, bu zevk ve böylesine zengin bir mirasın varisi olmanın şevkiyle var olmaktadır.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Sunum, lezzet ve garsonlar
1

-

Fiyatlar iyi değil, sunum, lezzet ve garsonlar iyi değil, çok şaşırdım. 75 TL verdiğimiz hesap dışarıda 20 TL ki en çok üzüldüğüm nokta Osmanlı'yı ve tarihimizi kullanarak prim yapan yıllardır böyle bir hizmete nasıl müsaade ediyorlar çok ilginç. Kesinlikle gitmeyin, yazık, günahtır.

7
Yemek kalitesi
1

-

Tavsiye edebileceğim bir mekan değil. İftar için birkaç arkadaş gittik. Kişi başı 88 TL verdik. Maalesef yemek kalitesi ve ikramlar buna değmedi. En fazla 35-40 TL bir yemekti.

7
Muhteşem ağırlandığım bir mekan
10

-

Harika! Sürekli gittiğim ve muhteşem ağırlandığım bir mekan. Buraya gelmeyi seviyorum.

7
İçilmeyen su ücreti
2

-

Tamamen bir hayal kırıklığı ve olmayan servisin ücreti alınıyor, içilmeyen su 6 TL.

7
Hesapta yapılan eklemeler
2

-

07.10.2013 Cumartesi günü saat 15:00 sularında İstanbul Süleymaniye Külliyesi'ndeki Darüzziyafe isimli mekana yemek yemek için uğradık. Yemeklerimizi yiyip hesabı istedik. 90 TL hesap ödeyip çıkarken hesabın fazla geldiğini fark ettik. Daha sonra garsonlarınızdan yardımcı olmalarını istedik. Menü geldi, hesapladık 78 TL hesap çıktı, su ile birlikte 80 TL yaptı. Garson suyun bardak fiyatının 2 TL olduğunu, 78 TL üzer.. Devamını Göster

7
Bu kadar kötü bir mekan
2

-

Bu sene ilk defa arkadaşlarla Ramazan'da gittik. Süleymaniye'ye yakın olması hasebiyle seçtik ama servis sırasında şok olduk... Önden çorba ikramı vardı ama yemek tabağında pislik içinde. Menemen sanırım bir gün önceden kalma ve her şey çok vasat. Kesinlikle gidilecek bir yer değil. Tarihi bir mekân ve hakikaten her şey tarihten kalma (tabak, bardak vs.) Burayı işletenlerin sanırım dünyayla bağlantısı yok. Çünkü İs.. Devamını Göster

7
Hayal kırıklığı
2

-

Sahur için gittiğimiz mekan tamamen fiyasko çıktı. Soğuk bir çorba, çiğ patates ve menemen ve berbat bir servis. Sanırsınız ki bizi hayırlarına yedirdiler.

Yakınındaki Oteller