Cunda bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Cunda Aktiviteleri

Cunda Adası, yılın on iki ayı ziyaret edilebilecek, doğal ve tarihi güzellikleri bir arada sunan ve birçok tatil yöresinden farklı bir yerdir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Cunda Görülecek Yerler

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Aşiyan Zeytin Evi

"Doğal ürünler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Aşiyan Hediyelik Eşya

"Tavırları hoş değil"

1.0

Misafir yorumu

1 yorum

Cunda Aktiviteleri

Cunda Adası, yılın on iki ayı ziyaret edilebilecek, doğal ve tarihi güzellikleri bir arada sunan ve birçok tatil yöresinden farklı bir yerdir.
Ada oluşu, değişik kültürlere sahip insanlara ev sahipliği yapmış olması, Ege coğrafyasında yer alması Cunda Adası'nın keşfedilecek birçok özelliğinin olduğunu gösterir.

Cunda Adası'nda yapılacak şeylerin ne olduğunu merak edenler için hazırladığımız aşağıdaki listeye göz atmanızı öneriyoruz.

Ada sınırları içerisinde Rumlardan kalan birçok tarihi yapı ve yerleşim yerleri vardır. Rumların yaşadığı eski yerleşim yerlerinden biri olan Cunda Adası Pateriça Köyleri de bunlardan biridir. Cunda Adası'nın en uç kesimlerinden birinde bakir kalabilmiş, balıkçılık ve zeytincilik ile uğraşan köylülerin yaşadığı, içerisinde bir kilise de olan bu eski yerleşim yerini keşfederken aynı zamanda harika bir denizde yüzebilirsiniz.

Cunda'da bulunan ve mutlaka gezmenizi önerdiğimiz diğer tarihi yapılar ise Taksiyarhis Kilisesi, Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi, Cunda Adası Kız Okulu ve Cunda Adası Despot Evi'dir. Bu tarihi yapıları gezip adanın tarihnde yolculuğa çıkabilirsiniz.

Cunda denince akla elbette ilk gelen şeylerden biri de rakı balıktır. Adanın merkezinde yer alan birbirinden sevimli restoran ve mekanlarda Ege'nin en taze ve lezzetli deniz ürünlerini tadabilir, sevdiklerinizle birlikte keyifli ve uzun bir yemek yiyebilirsiniz. Sadece Ayvalık'ta tutulan papalina balığını yemeden Cunda'dan dönmeyin.

Cunda'da yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri de tekne turuna çıkmaktır. Günübirlik olarak düzenlenen tekne turlarında çevre ada ve adacıklar ile koyları keşfedebilir ve masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Cunda'nın simgelerinden biri olan Taş Kahve'de bir keyif kahvesi içmeden Cunda'dan dönmek olmaz. Dibek kahvesi olarak da bilinen bu eşsiz lezzetteki kahveden dilerseniz eve götürmek üzere de satın alabilirsiniz.

Cunda'nın sokaklarında yürüyüşler yapabilir, tarihi Rum evlerini görebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Ada merkezinde bulunan dükkan ve mağazalardan kendinize ve sevdiklerinize Cunda hatırası hediyeler alabilirsiniz.

Cunda'ya yakın mesafede yer alan Ayvalık, Ayvalık Merkez ve Sarımsaklı'ya da gidebilir ve gezi rotanızı genişletebilirsiniz.

2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
1
Aşiyan Hediyelik Eşya
Aşiyan Hediyelik Eşya
Ali Çetinkaya Meydanı No:10 Alibeyadası
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye
Tavırları hoş değil

-

Ters, kaba davranan, sokak ağzıyla, yüksek sesle, ters tavırlar olan çalışanları var. Müşteriye asla tavsiye etmiyorum. Ayrıca fiyatları da diğer dükkanlara oranla daha pahalı.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
10
Aşiyan Zeytin Evi
Aşiyan Zeytin Evi
Namık Kemal Mah. Selamet Geçidi N:4
Ayvalık / Balıkesir
Türkiye
Doğal ürünler

-

Ekbir yağları ile başlayan serüvenlerini Cunda Aşiyan Zeytin Evi ile 10 numara devam ettiren firma. Doğal ürünler de 1 numara, tebrikler... Cunda Aşiyan Zeytin Evi.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)