Giriş
05.06.22
Çıkış
06.06.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle

Konsept/Tema

Aile Dostu
Butik Otel
Hayvan Dostu
İş Seyahati Oteli
Şehir Oteli
Yetişkin Oteli

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Tesis Türü

Pansiyon

Olanaklar

Araba Kiralama
Evcil Hayvan Girebilir
Ütü ve Terzi Hizmeti
Kuru Temizleme
Oto Yıkama
Plaj Servisi
Tümünü gör
Resepsiyon
Sağlık Hizmeti
Sigara İçme Alanı

Spa & Sağlık

Masaj

Sağlık ve Güvenlik

Güvenli Turizm Sertifikası

Popüler Filtreler

Bisiklet
Ortak Alanda TV

Her bütçeye uygun Ayvalık Pansiyonları neredekal.com'da! Dilerseniz uygun fiyatlı Ayvalık Pansiyon seçeneklerini inceleyebilir ya da farklı bölgelerdeki tatil fırsatlarını yakalamak için aşağıdaki sayfalara göz atabilirsiniz.

Ayvalık Pansiyonları:

Ayvalık için 14 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Pansiyon
Aile Dostu
5/5 Mükemmel
(20 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 390 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
450 TL
Pansiyon
Aile Dostu
5/5 Mükemmel
(36 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 2.7 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Sadece Konaklama
500 TL
Pansiyon
Aile Dostu
4.6/5 Mükemmel
(1 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 560 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
500 TL
Pansiyon
Aile Dostu
5/5 Mükemmel
(18 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 380 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
650 TL
Pansiyon
Aile Dostu
4.3/5 Mükemmel
(9 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 1.6 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
920 TL
Setur
1.300 TL
En uygun fiyat
920 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
920 TL
Pansiyon
Aile Dostu
Henüz Puanlanmamış
Ayvalık merkezine 530 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
750 TL
5/5 Mükemmel
(49 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 1.7 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
400 TL
Pansiyon
Çocuk Dostu Oteller
Henüz Puanlanmamış
Ayvalık merkezine 290 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Sadece Konaklama
450 TL
Pansiyon
Aile Dostu
4.9/5 Mükemmel
Ayvalık merkezine 3.5 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
700 TL
Pansiyon
Butik Otel
5/5 Mükemmel
(15 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 3.3 km uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
800 TL
Pansiyon
Aile Dostu
Henüz Puanlanmamış
Ayvalık merkezine 1.2 km uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
399 TL
Pansiyon
Yetişkin Oteli
3.7/5 Çok İyi
(2 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 3.3 km uzaklıkta
Etstur
%40 Tasarruf
Sadece Konaklama
351 TL
Pansiyon
Fiyatı Değişmeyen Tesisler
4.6/5 Mükemmel
(1 değerlendirme)
Ayvalık merkezine 6.1 km uzaklıkta
Etstur
Sadece Konaklama
500 TL
Pansiyon
Aile Dostu
5/5 Mükemmel
Ayvalık merkezine 3.3 km uzaklıkta
Setur
Sadece Konaklama
508 TL

Ayvalık Pansiyonları

Ayvalık Pansiyonları

Ayvalık hem bölge, hem yöre insanı hem de eşsiz coğrafyasıyla ülkemizin en gözde tatil bölgelerinden biri. Tarihi sokakları ve bölge içerisinde bulunan dokusuyla sizlere değerinizi baştan sona hissettirecek. Ayvalık pansiyonları ve fırsatlı konaklama avantajları için siz de Neredekal üzerinden erken rezervasyon yapma şansını yakalayın. Ayvalık butik otelleri üzerinden bağlantı linkini tıklayarak en çok tercih edilen konaklama fırsatlarını yakalamanız mümkün. Siz de bölge içerisinde olan avantajlı tatil fırsatlarını kısa süre içerisinde yakalayabileceksiniz.

Ayvalık Otel Pansiyon

Ayvalık Otel Pansiyon

Ayvalık otel pansiyon listesi içerisinde yer alan fırsatları yakalamak ve kaliteli konaklama fırsatlarını yakalamak için anahtar kelime: erken rezervasyon. Bu sayede istediğiniz tesiste en uygun fiyata konaklama şansını elde etmiş bulunacaksınız. Kaliteli bir tatil için gereken bütün özellikleri barındıran bölge içerisinde konaklamanızı yüksek standartlı bir şekilde düşük fiyata da oluşturarak, ihtiyaçlarınıza yönelik bütün adımları atabileceksiniz. Ayvalık pansiyon fiyatları genellikle birbirine yakın. Bu yüzden de konaklama yapacağınız tesisin, sizin için en uygun fırsatları bir araya getirdiğinden emin olmalısınız. Neredekal üzerinde olan kullanıcı geri dönüşleri sayesinde siz de konaklama için seçtiğiniz tesisin en uygun koşullarda hizmet sunup sunmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayvalık merkez pansiyonları arasında tercihlerinizi yaparak bölgeyi tanımak ve bölge kültürüyle iç içe olmanın yaşattığı dokuyu sonuna kadar yakalayabileceksiniz. Seçenekler için Ayvalık otelleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Ayvalık halihazırda sahip olduğu kültürüyle, yeni yeni keşfedilen bir tatil beldesi aslında. Ege sahil kasabaları arasında tercih edilen diğer koylara kıyasla, çok daha bakir olduğunu söylemek mümkün. Bu sayede tatil için tercih edilen rahatlık ve huzur gibi özellikleri yöre insanı başta olmak üzere bütün bir doğa içerisinde yakalayabileceksiniz. Ayvalık aile pansiyonları gibi konularda da size ve ihtiyaçlarınıza karşılık verecek. Çünkü bölge insanının zaten taşkınlık yapan insanlara karşı tutumu net.

Ayvalık Cunda Pansiyon

Ayvalık Cunda Pansiyon

Ayvalık Cunda Adası içerisinde bulunan pansiyonlar bölgenin ve ruhunu size baştan sona yaşatacak. Cunda sahili başta olmak üzere bölge içerisinde yer alan Aşıklar Tepesi, Rahmi Koç Müzesi, Taş Kahve ve meşhur kilisesiyle sizlere alışılagelmiş tatil anlayışınıza yeni bir soluk kazandıracak. Küçük bir bölge içerisinde bu kadar çok şeyin bir arada olması ve Ayvalık kıyı şeridi ile karşı karşıya olması tercih sebepleri arasında yer alıyor. Bölgenin bir diğer adı olan Alibey Adası, Ege'de yer alan Türkiye'nin en büyük 4. adası olarak dikkat çekiyor. Ayvalık ucuz tatil arayışınız varsa bölgede bütçenize uygun konaklama fırsatlarını kısa süre içerisinde yakalayabileceksiniz. Cunda Adası'nda yer alan pansiyonlar arasında tercih yapmakta zorluk çekiyorsanız, Neredekal üzerinden rezervasyon yaptırarak siz de kısa süre içerisinde konaklamanız için gereken fırsatları bir araya getirin.

Ayvalık Pansiyon Fiyatları

Ayvalık Pansiyon Fiyatları

Ayvalık pansiyon fiyatları, tatil zamanınıza ve rezervasyon tarihinize göre değişiklik gösteriyor. Her bütçeye uygun pansiyonlar bölge içerisinde bulunuyor. Bölgede yer alan konaklama fırsatları kadar Ayvalık gezilecek yer seçeneklerinin de fazla olması bu noktada bir rekabet doğurmuş. Bu rekabet de turistlerin bütçelerine yansıyor. Çünkü konaklama noktasında en iyi hizmeti en uygun fiyata vermeyi başaran tesisler olumlu geri dönüş alarak en yüksek puanı almayı başarmış. Siz de bu opsiyonlar arasında ihtiyaçlarınıza uygun konaklama fırsatlarını yakalayabileceksiniz. Ayvalık yarım pansiyonadresleri arasında isteklerinize uygun olarak opsiyonlar arasında tercih yapabileceksiniz. Bölgeye gittiğinizde zaten alternatifi bol olan adalar ve tatil fırsatları arasında kısa süre içerisinde tercih yapabileceksiniz. Ayvalık tam pansiyon tatil hizmetleriyle de sizlere bölge dokusunu, mutfağını ve kültürel yaşantısını baştan sona gösterecek.

Ayvalık yöre insanının kültür seviyesinin bu kadar yüksek olması da turistlerin tercih etmesinde yer alan bir diğer faktör. İnsanlar sizleri delen bakışlar atmıyorlar ve tok bir şekilde ellerindekini sizinle paylaşabiliyor. Yöre insanın geçim kaynakları arasında yer alan toprak ürünleri, zeytin başta olmak üzere bölgenin ruh sağlığına da olumlu etkide bulunmuş. Zeytinyağı sayesinde bütün yemeklerinde sağlıklı dokunuşlara sahipler. Bölgede tatilinizden tam keyif almanız için Ayvalık denize sıfır pansiyon sonuçlarından yararlanmanızda fayda olacak. Bu sayede tatilinizi baştan sona keyif içerisinde yaşayabileceksiniz.

Ayvalık Yarım Pansiyon Oteller

Ayvalık yarım pansiyon otelleri bölge içerisinde olan tarihi dokuyu bozmadan, turistler için hizmetlerini sunuyor. Ayvalık plajı, adaları ve içerisinde barındırdığı doğal alanlarıyla sizlere muazzam bir deneyim yaşatacak. Bölgeyi ziyaret etmeye başladığınız ilk andan, tatilinizi sonlandıracağınız ana kadar tatil anlayışınızı bölge size baştan sona tekrar yaşatacak. Ayvalık yarım pansiyon otelleri tercih ederek, bölgenin yemek kültürünü ve alternatif alanlarını da keşif edebilirsiniz. Her şey dahil pansiyonlar genellikle bölgede tercih edilmiyor. Çünkü bölgenin sahip olduğu kültürel miraslar, bölgeye gelen kişilerin aslında bölgede en çok tercih ettiği alanların da başında yer alıyor. Ayvalık apart pansiyon gibi tercihleriniz için bir maden gibi. Bütçenize uygun konaklama fırsatlarını kısa süre içerisinde bulabileceksiniz.

Ayvalık hem Balıkesir'in hem de Ege Bölgesi'nin en saklı doğal güzelliklerini içerisinde barındırıyor. Bodrum ya da Marmaris gibi tatil beldeleri ile kıyaslandığında ne denizi ne suyu ne de bölgenin coğrafyasında bir eksiklik görmeniz aslında mümkün değil. Fakat bölgenin sahip olduğu tatil kültürünün daha çok fazla keşfedilmediğinden bakir topraklar arasında istediğiniz gibi tatil yapabileceksiniz. Yöre insanı çok sevecen ve misafirperver. Diğer tatil bölgeleriyle yine kıyaslamak gerekirse, para her ihtiyacınız için anahtar değil bu bölge içerisinde. Ayvalık butik pansiyon konusunda olan alternatifleriyle sizlere ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü opsiyonu sunacak. Bu sayede siz de ihtiyaçlarınıza yönelik konaklama avantajlarını yakalayabileceksiniz. Ayvalık günlük pansiyon arıyorsanız da eğer, bölge içerisinde yine Neredekal üzerinden rezervasyon yapabileceğiniz bir çok tesis sizleri bekliyor olacak.

Ayvalık Merkez Pansiyonları

Ayvalık merkez pansiyonları Ayvalık'ı gezmeniz açısından en avantajlı lokasyonlardan. Ayvalık'ta gezecek çok fazla yer var. Ayvalık gezilecek yerler arasında baştan sona bütün bölgenin dokusunu aslında yazabiliriz. Ancak listemiz kısıtlı, o yüzden sizin tatilinizde olan zamanınızı en iyi değerlendirebileceğini yerleri listeye ekleyerek tercihinizi yapmanıza yardımcı olalım. Bölgenin tatil dokusunu baştan sona yakalayabileceğiniz, Tarihi Rum evleri ve Ayvalık Çarşısı'nı merkez kabul ederek sizlere alternatif rotaları aktaracağız. Unutmadan bölgede araç trafiği çok fazla olduğundan trafik ve park gibi durumlar biraz sıkıntı yaşatıyor. O yüzden olabildiğince yürüyerek gezmenizde fayda olacak. Ayvalık pansiyonları yine bölge içerisinde gezerek de tercih edebileceksiniz. Şimdi size Ayvalık'ta gezebileceğiniz yerlerden kısaca söz ettik.

Bir diğer adıyla Cunda Adası, 22 Ayvalık adasından birisi. Cunda ise aralarında en büyük ada. Alibey Adası olarak anılması ise, Cumhuriyet'in ilk yıllarında gelen Yunan saldırılarına karşı ilk savunmanın yapılan yerlerinden biri olmasından kaynaklanıyor. Türkiye'nin yapılan ilk boğaz köprüsü de yine bu bölgede inşa edilmiş. Ayvalık ve Alibey Adası arasında yer alan yakınlık da sizin gezmenizi oldukça kolaylaştıracak. İçerisinde yer alan çarşı, Taksiyarhis Kilisesi, Rahmi Koç Müzesi, Aşıklar Tepesi ve Tımarhane Adası tatilinizi keyifli geçirmeniz için sizleri bekliyor olacak.

Badavut Plajı ya da sahili Ayvalık bölgesinin en çok tercih edilen sahillerinden biri. Bölgenin yöre insanının daha sık tercih ettiği Badavut, daha sığ ve daha temiz bir su sunuyor. Suyu biraz daha serin olmasına karşın, temiz bir plaj içerisinde siz de istekleriniz doğrultusunda su aktivitelerinizi ve plaj aktivitelerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Plaj yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğu ve 50 metre genişliğiyle sizin de ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek.

Ayvalık Denize Sıfır Pansiyon

Ayvalık deniz sıfır pansiyon, genelde Badavut Plajı'nın olduğu bölgelerde seçilir. Badavut Plajı ya da Badavut Sahili Ayvalık bölgesinin en çok tercih edilen sahillerinden biri. Bölgenin yöre insanının daha sık tercih ettiği Badavut, daha sığ ve daha temiz bir su sunuyor. Suyu biraz daha serin olmasına karşın, temiz bir plaj içerisinde siz de istekleriniz doğrultusunda su aktivitelerinizi ve plaj aktivitelerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Plaj yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğu ve 50 metre genişliğiyle sizin de ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek.

Saatli camii bir diğer ismi ile Agios Yaniis Kilisesi, bölgenin sembol yapıtlarından biri. Mübadele dönemi ardından kilisenin uğradığı restorasyon sonrasında camiye çevrilmesiyle, bölge insanının inanç yapısına da evirilmesi kolaylaştırılmış. 1850 yılında inşa edilen yapı 1928 yılında camiye çevrildi. Kilise içerisinde yer alan ikonlar ve semboller üzerine boya vurularak kapatılmış ve çan kulesi de minareye devşirilmiş. Bir kilise mimarisinde, cami kullanılması Türk insanı için şaşkınlık veren bir doku değil ancak, bu kadar az revizyonla uygulanan bir yapı içerisinde siz de şaşıracaksınız.

Taksiyarhis Anıt Müzesi, Ayvalık merkezde yer alan kentin ilk kilisesi. Kilise olarak kullanılmasının ardından, bölgede yaşanan mübadele sonrasında bir dönem kendini su deposu olarak buluyor. 2012 yılında restorasyona girerek müze olarak misafirleri kabul etmeye devam ediyor. Kullanılan materyaller ve ilk dönem kiliselerini aratmayan taş oymacılığıyla sizlere kaliteli bir manzara ve keyif yaşatacak. Siz de bu sayede doğası ve coğrafyasıyla iç içe olduğunuz Ayvalık da buna ek olarak müzelerle de keyifli vakit geçirebileceksiniz.

Ayvalık Günlük Pansiyon

Ayvalık günlük pansiyon fırsatlarından yararlanmanızın şimdi tam zamanı. Ayvalık bölgesinde gezeceğiniz çok fazla yer var. Bunlardan biri de Şeytan Sofrası. Şeytan Sofrası, kaliteli bir manzara beklentisi olan ve iyi bir fotoğraf çekmek ya da çekinmek isteyenlerin tercih etmesi gereken bir numaralı yer. Ayvalık şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan bölge içerisinde Şeytan'ın ayak izi olduğuna inanılan bir iz de bulunuyor. Demir kafes içerisine alınan bu iz ve eşsiz manzarayla siz de beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabileceksiniz. Arzu ettiğiniz tatil dokusuna bu noktada ulaşmak hiç de zor değil. O yüzden yapmanız gereken tek şey bölge içerisine geldiğinizde mutlaka bozuk para ve kurdele alarak bölgeyi ziyaret etmek. Çünkü şeytan sofrasına batıl bir inanç gereği bozuk para atmak şans getiriyor. Dileğinizi tutarak, parayı içine atıyorsunuz. Parayı içinden kimin topladığını tahmin etmek çok güç.

Ayvalık merkeze 5 kilometre uzak olan Küçükköy, Ayvalığı ziyaret edenler için sıklıkla tercih edilen yerler arasında yer alıyor. Sanat ve tasarım konusunda içerisinde barındırdığı imkanlarla, bölge insanı kadar gelen turistlerin de dikkatini çekiyor. Siz de bölgeyi ziyaret ederek tatil anlayışınıza yeni bir soluk kazandırabileceksiniz. Özellikle gezilecek yerlerden kalıcı kazanımlar keşfetmek istiyorsanız, bölge içerisinde yer alan imkanlar sizi baştan sona etkileyecek. O yüzden siz de ziyaretlerinizde, tekrar ziyaret edeceğinizi hissedeceksiniz.

Sarımsaklı Tabiat Parkı bölgenin en çok tercih edilen doğal alanlarından biri. Bölge içerisinde turistlerin bu kadar akın etmesine karşın hiçbir bozulma ya da değişiklik söz konusu değil. Tabiat parkının içerisinde yer alan plaj ise Ege'nin en az deforme olmuş plajlarından birisi ve en temiz sularından birine sahip. 7 kilometre boyunca uzanan plaj içerisinde kum denizi bulunuyor. Deniz çok berrak ve oldukça keyifli. Siz de ihtiyaçlarınıza yönelik olarak bölge içerisinde yapacağınız tercihlerde mutlaka Sarımsaklı'da denize girerek bölgeyi ziyaret etmelisiniz.

Ayvalık Apart Pansiyon

Tatil yapmak istiyorsanız, bütçeniz de kısıtlıysa Ayvalık ucuz tatil olanakları tam size göre. Ayvalık'a nasıl gidilir merak ediyorsanız, üç farklı güzergah üzerinden siz de ulaşım sağlayabileceksiniz. Hava, kara ve deniz üzerinden ulaşım sağlanan bölgeye, istekleriniz doğrultusunda siz de güzergah oluşturarak gidiş ve dönüş yapabileceksiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan isterseniz transfer araçlarıyla kısa süre içerisinde Ayvalık'ta olabilirsiniz. Deniz güzergahında ise buna paralele bir güzergah olarak tekne turları ve taşıma araçlarıyla siz de deniz seferleriyle ulaşım sağlayabileceksiniz. Kara yollarıyla ise kuzeyden Edremit üzerinden Akçay güzergahından geliniyor. Güneyden ise Bergama yolundan Dikili üzerinden güzergah sürdürülebiliyor. Bölgenin eşsiz coğrafyası düşünüldüğünde, tatil için bölgeyi tercih ederek siz de büyük kazanımlar elde ederek ölümsüz bir deneyim yaşayacaksınız. Kısa süre içerisinde tatil rezervasyonunuzu Neredekal üzerinden yaparak, bütçenize uygun en kaliteli tesisleri kısa süre içerisinde yakalayabilirsiniz.

Bölgenin ekstradan Çanakkale, Balıkesir ve İzmir'e olan yakınlığı tatil için giden kişilerin en büyük tatil sebeplerinden biri. Bu sayede tatilinize eşsiz bir fırsat yakalatmak sizin için de mümkün olacak. Bölge içerisinde gezebileceğiniz yerlerin bu kadar fazla olması, tatilinizi eşsizleştirebilecek bir çok olguyu da sizin için beraberinde sunuyor.

Ayvalık denildiğinde en önemli olgu zeytinyağlı yemekleri ve birbirinden hoş tatlıları. Tamamen kullandıkları yemeklerinde bulunan sağlıklı öğeleriyle sizlere doyumsuz bir lezzet sunacak. Ayvalık bölgesinde olan yemek kültürünü güçlü bir hale getiren unsurlar arasında yer alan sağlıklı tüketicilik, genel olarak bölge halkının sağlıklı yaşama tutkusuna da yansımış bulunuyor. Adı anılan bir diğer önemli yiyecek olan Ayvalık tostu ise, bölgenin dokusunun ne kadar farklı yiyeceklere gebe olduğunu sizlere gösterecek cinsten. Bu sayede tükettiğiniz yiyecek için beklentilerini baştan sona değiştirecek ve kullanılan materyalleri gördüğünüzde şaşıracaksınız. İçerisine salam, sosis, ketçap, mayonez, domates ve kaşar peyniri gibi birçok şey koyulan bu tostu, iki ekmeğin arasına sıkıca presleyerek hazırlarlar. Oldukça doyurucu olduğu gibi lezzetli de. Ahtapot salatası ise bir diğer sıklıkla tercih edilen yemek. Bu bölgeye ve yöreye ait yemekte sizleri inanılmaz keyifli bir doku bekliyor olacak.

Ayvalık Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ayvalık Pansiyonları için gecelik ortalama fiyat aralığı ne kadardır?
Ayvalık Pansiyonları için 1 gecelik ortalama fiyat 351 TL - 920 TL
Ayvalık bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Ayvalık bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Ayvalık Pansiyonları - En İyi Ayvalık Pansiyon Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Ayvalık Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Ayvalık Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Ayvalık Pansiyonları için ödeme yöntemleri nasıldır?
Ayvalık Pansiyonları için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.