Çıralı bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Çıralı Aktiviteleri

Doğayı özleyenlerin, büyük kentlerin kalabalığından kaçmak isteyenlerin Akdeniz'deki vazgeçilmez adreslerinden biridir Çıralı.Çıralı Görülecek Yerler - Çıralı En İyi 10 Yapılacak Şey

Doğayı özleyenlerin, büyük kentlerin kalabalığından kaçmak isteyenlerin Akdeniz'deki vazgeçilmez adreslerinden biridir Çıralı.
Çıralı, M.Ö. 2. yüzyıl'da kurulmuş bir liman kentidir. 34 km'ye varan sahil uzunluğu ile Antalya Çıralı, caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının da yumurtlama alanlarından biridir. Tatil için Çıralı'yı seçtiyseniz burada yapabileceğiniz keyifli aktivitleri sizin için aşağıda sıraladık...

Çıralı'da en çok merak edilen yer kuşkusuz ki Çıralı Yanartaş'tır. Çıralı sahilinden daha yukarılarda yer alan Yanartaş, merkezden biraz uzak kalır. Merkezde bulunan tabelaların yönlendirmeleri ile kolayca bulabileceğiniz Yanartaş'a vardıktan sonra, yaklaşık yarım saat süren bir tırmanış sizi bekler. Bu keyifli doğa yürüyüşünün sonunda eşsiz manzarası ile Yanartaş'ın ateşleri göz kırpar. Yanınıza bir de sucuk ve şarap aldıysanız, burada oturup da manzarayı izlemek, keyifli sohbetler etmek gibisi yoktur.

Olimpos Antik Kenti'nin yakınında bulunan Çıralı'dan yürüyerek, bölgenin bu en önemli antik yerleşimine ulaşabilir, burada keyifli bir gezi yapabilirsiniz. Aynı zamanda Olimpos'u da gezi rotanıza ekleyebilir, Olimpos'un sahilinde vakit geçirebilirsiniz.

Çıralı'da araba kiralama olanağı vardır. Bir gün Phaselis Antik Kenti'ne gidebilir, öğle yemeğinizi Ulupınar'da afiyetle yiyebilirsiniz.

Karadan uzaklaşmak istiyorsanız, günübirlik tekne turlarına katılmanız da mümkün. Çıralı tesislerinde de bu konuda size fazlasıyla yardımcı oluyorlar. Adrasan, Ceneviz ve Sazak koyları sizin deniz rotalarınız....

Çıralı'nın güzelliği akşamüstü yapacağınız yürüyüşlerle ortaya çıkar. Sahilde ve daha iç kısımlarda, doğa ile iç içe yapacağınız yürüyüşler ile yenilenecek, tüm stresinizi geride bırakcaksınız.

Akşamları sakin geçirmek yerine eğlenmek isterseniz, komşu koy Olimpos'a yürüyerek ya da araçla geçebilirsiniz ya da teknenin sizi bu koyda bırakmasını isteyebilirsiniz. Daha çok gençlerin eğlendiği ve keyifli müzik çalan barları ve mekanları keşfetmek oldukça eğlenceli olacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın