Çanakkale feribot saatleri ve seferleri.

Çanakkale Feribot Seferleri

Marmara ve Ege Denizi’ni birbirine bağlayan Çanakkale Boğazı’nda bugün ulaşım için bir köprü bulunmuyor ve taşımacılık feribot seferleri ile sağlanıyor.

Çanakkale Feribot Seferleri

Marmara ve Ege Denizi'ni birbirine bağlayan Çanakkale Boğazı'nda bugün ulaşım için bir köprü bulunmuyor ve taşımacılık feribot seferleri ile sağlanıyor.

Gerek Türk tarihi gerekse gelişmişlik açısından ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Çanakkale, her yıl sayısız turiste ev sahipliği yapılıyor. Bölge kültür turu için gelen ziyaretçilerin yanı sıra iki tarafı birbirine bağlaması açısından hem gemiler hem de araçlar tarafından geçişler için de sıklıkla tercih ediliyor. Boğazda araçların ve yayaların geçişi için bir köprü bulunmaması nedeniyle ise ulaşım Çanakkale feribot seferleri ile sağlanıyor.

Şehir, aynı zamanda Gelibolu, Bozcaada, Gökçeada, Ayvacık ve Küçükkuyu gibi pek çok turistik öneme sahip durağı barındırması nedeniyle yalnızca tarihi değerleri değil doğal güzellikleri ile de ön plana çıkıyor. Bölgenin böylesine geniş bir turizm bölgesi olması ise dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı sayısız ziyaretçi ağırlamasına vesile oluyor.

Ulaşımın ana kaynağını oluşturan Çanakkale feribot seferleri kalkış sıklığı olarak özellikle yaz aylarında bir hayli artış gösteriyor. Çanakkale iskelesinden gerçekleştirilen seferler; Kilitbahir, Eceabat, Bozcaada ve Gökçeada'ya direkt olarak gerçekleştiriliyor. Ancak Bozcaada ve Gökçeada seferlerine genellikle kış aylarında yoğunluğun azalması nedeniyle ara veriliyor.

Çanakkale feribot seferleri bölgedeki tek feribot firması olan Gestaş tarafından sağlanmaktadır. Özellikle resmi tatillerde yoğunluğun artması yolcuların çok uzun saatler beklemesine neden olmaktadır. Bu nedenle böyle dönemlerde önceden online bilet alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Feribot seferlerinin fiyat tarifeleri bulundukları mevsime ya da resmi tatillere göre değişkenlik gösterebildiği gibi, öğrenci ve 65 yaş üzeri yolcu indirimleri bulunuyor. Siz de Çanakkale feribot sefer saatleri ve tarihleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Gestaş'ın sitesini ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden keyifli yolculuklar dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın