Cafe Cadde

  • İstanbul / Kadıköy / Erenköy
  • Bağdat Cad. No:349
2.0puan

Cafe Cadde

1994 Yılından bu yana Bağdat Caddesi'nde bir klasik olma yolunda ilerleyen Cafe Cadde, istikrarlı bir trend izliyor ve hala çok revaçtadır. Cafe Cadde Erenköy'ün merkezinde konumlanması, geniş bir yelpazede sunulan menüsü ve kaliteli hizmeti herkesin sevdiği bir mekan olmayı başarmıştır.

Cafe Cadde'de "kış"den hamburgere; dürümden yoğurtlu kebaba, vok yemeklerinden "fajitas"a, beyti kebaptan röştiye kadar geniş bir yelpazede tadım yapabilirsiniz. Geniş yemek menüsünü iyi bir kalite ile sunan Cafe Cadde, bu özelliği nedeniyle Turizm Bakanlığı'nca “'özel tesis”' olarak belgelendirilmiş ve Hürriyet Gazetesi'nin”' en iyi on”' değerlendirmesinde birinci sırayı almıştır.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
2
2
Cafe Cadde
Cafe Cadde
Kadıköy / İstanbul
Türkiye
Argo konuşan mekan

-

Çocuklardan nefret eden garsonlara sahip mekan. Çocuğun elindeki kağıt parçasını hışımla çekip alan, üstüne de, "bana söyle, dokunma" dediğimde, "yırtar" diye cevap veren, "açık büfe kahvaltı var kelle başı" diye argo konuşan mekan.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
2
Cafe Cadde
Cafe Cadde
Kadıköy / İstanbul
Türkiye
Tekrar görüşmemek üzere

-

Yılbaşı akşamı. Saat 21:00. Şaşkınbakkal'da birini bekliyorsunuz, sadece 20 dakikanız var ve bir çay içmek için 20 senedir müşterisi olduğunuz Cafe Cadde'ye giriyorsunuz. Dışarıda yılbaşı için bir düzen kurulmuş, erkenden gelip geceye başlamış olan masalar var ama içeride en arkada kimsecikler yok. Eskiler hemen tanıdı, ‘iyi seneler hocam' deyip oturttular hemen arkadaki o boş masalardan birine. ‘Acele bir çay çocuklar, 10 dakikam kaldı' dedim. 5 dakika sonra çay yerine somon balığı tadında bir kız çocuğu geldi ve ‘bu gece alakart gecesi, fiks menü, rezervasyonunuz var mı?' dedi. ‘Benim 10 dakikam bile yok, bir çay içip kaçacağım, rahat olun' dediğimde, ‘yardımcı olamayacağım' diye cevap verdi. ‘Pardon, duymadınız galiba, zaten kalkmak üzereyim, sadece çay içeceğim' diye tekrarladım ama tekrarladığıma da pişman oldum. Çantamı alıp, montumu giyip çıkmam 10 saniye sürdü. Üstelik çıkarken orta koridordaki yüksek sandalyeli tek sıra masada 3-5 çocuk kahve, çay, vs. içiyordu. Neyse. 20 senelik ilişkiler işte böyle 2 dakikada bitiyor, ‘yardımcı olamayacağım' diyen bir yeniyetmeyle. Biri lazım esas, size yardımcı olsun. Bana mekan çok, size de 20 yıllık müşteri... Tekrar görüşmemek üzere, yardımınız olmadan nice mutlu seneler #CafeCadde.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Yakınındaki Oteller