Bursa Merkez Yol Tarifi

Bir dönem Osmanlı'ya başkentlik yapmış olan yeşil Bursa, dört mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Peki Bursa Merkez'e nasıl gidilir?

Bursa Merkez Yol Tarifi

Bir dönem Osmanlı'ya başkentlik yapmış olan yeşil Bursa, dört mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Peki Bursa Merkez'e nasıl gidilir?

Bursa, Marmara Bölgesi'nde yer alan tarihi bir ildir. Doğal güzellikleri, kaplıcaları, kayak merkezi ve tarihi dokusu ile yıl boyunca sadece yerli değil yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği bir ilimizdir. Bursa; İstanbul'a, İzmir'e, Ankara'ya oldukça yakın bir noktada yer alır. Bununda hem avantajını hem de dezavantajını yaşar.

Özel araçları ile Bursa'ya gelenler tabelalardan Şehir Merkezi ya da Heykel, Osmangazi, Çekirge, Altıparmak, Kükürtlü, FSM istikametlerini takip edebilirler. Tüm yerler Bursa'nın merkezine götürür sizleri.

Otobüs ile gelenler ise Bursa Merkez'e oldukça rahat bir şekilde ulaşabilmektedir. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde indikten sonra terminal çıkışında Bursa'nın her noktasına erişim sağlayan terminal otobüsleri vardır. Bu terminal otobüslerinin üzerinde Bursa'nın tüm merkez ilçeleri ile merkez ilçe semtlerinin adları yazmaktadır. Bunları takip ederek gitmek istediğiniz konuma ulaşabilirsiniz. Terminalden şehrin merkezine ulaşım şimdilik sadece terminal otobüsleri ve özel taksilerle sağlanmaktadır. Ancak Bursaray inşaatı halen devam etmektedir. İnşaat bitince raylı sistemle de merkeze ulaşım oldukça hızlı ve kolay bir şekilde olacaktır.

Yenişehir Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Bursa Merkez'e ulaşım da oldukça kolay ve rahattır. Yenişehir Havalimanı'ndan Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne yolcu servisleri direkt olarak servis hizmeti vermektedir. Aynı şekilde Sabiha Gökçen Havaalanı yolcu çıkışında bekleyen özel otobüs firmalarının servisleri de yolcuları havaalanından Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne kadar ulaştırmaktadır.

Bursa içinden ise raylı sistemlerle ve otobüsle şehrin her noktasına ve Bursa Merkez'e ulaşım mümkündür.

Nereye : Bursa Merkez
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın