Bozcaada Habbele Plajı

  • Çanakkale / Bozcaada

Bozcaada Habbele Plajı

Çanakkale'ye bağlı Bozcaada'nın en güzel sahillerinden bir de Habbele Plajı'dır. Ada'nın en kalabalık ve en popüler plajı olan Bozcaada Ayazma Plajı'na oranla daha sakin bir plajdır. Çok büyük bir plaj olmasa da Habbele Koyu, incecik altın sarısı bir kumsala ve berrak bir denize sahiptir.

Bozcaada'yı iyi bilenlerin sıklıkla gittikleri bir plaj olan Habbele Plajı'nda şemsiyeler ve şezlonglar vardır. Şemsiye ve şezlonglardan günlük kiralama ücreti alınmaktadır. Burada yiyecek ya da içecek satışı yapan bir büfe ya da kafe yoktur. Bu sebeple kumsala gelirken yanınıza su gibi gün içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz yiyecek ve içeceklerinizi almanızı tavsiye ederiz.

Habbele Plajı'nın girişine kadar özel araçla erişim ya da ada içerisinde toplu taşıma imkanı sunan minibüslerle erişim de mümkündür. Popülerliğini devam ettiren ve temiz havası eşliğinde serinleme fırsatını sunan Bozcaada Habbele Plajı, yaz sezonunda özellikle bilenler ve sakin bir plaj arayanların en sık tercih ettiği nokta. Böylesine sık tercih edilen bu plajda sizler de denize girmek ve güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız sabah erken saatlerde koya gelmenizi tavsiye ederiz. Çünkü öğle saatlerine doğru plajdaki sınırlı sayıdaki şezlong ve şemsiyelerde yer bulmak biraz zor olmaktadır.

4 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
4
Gitmeyin
1

-

Habbele plajına gittik arkadaşım'la beraber. Çalışanlar son derece kaba,ve üslupları çok kötüydü. İşletmeyi yapan beyefendinin de çalışanlardan bir farkı yoktu.Kesinlik'le gitmeyin çok rezalet bir işletme.

4
Hizmet kötü
1

-

Hiçbir şekilde önermiyorum, çok saygılı olmayan bir işletme ve çalışanlara sahip. Hizmet çok kötü olmakla birlikte, problem çözme noktasında çok zayıf. Hatta biz gibi suçlu çıkarılma durumu yaşayarak şok yaşamanız muhtemel.

4
Kum 300 metre devam ediyor
10

-

Bozcaada Habbele Plajı, Bozcaada Ayazma Plajı'nı geçtikten 5 km sonra. Deniz Ayazma'ya benziyor ancak suda ilerledikçe Ayazma'da yosunlar başlıyor. Bozcaada Habbele Plajı'nda ise kum 300 metre devam ediyor. Burası daha sakin ancak çok rüzgarlı günlerde kumsalda gözlerinize kum dolabilir.

4
Bozcaada Habbele Plajı
10

-

Bozcaada otellerinde konaklıyorsanız mutlaka burayı da ziyaret edin.