Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Bozcaada Çayır Koyu
Bozcaada Çayır Koyu - Görsel 1
Bozcaada Çayır Koyu - Görsel 2
Bozcaada Çayır Koyu - Görsel 3
Bozcaada Çayır Koyu - Görsel 4
9 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Bozcaada Çayır Koyu Hakkında

Bozcaada Çayır Koyu, Ege Bölgesi’ nin serin suları, bağları ve muhteşem koylarıyla merak uyandıran tatil beldelerinden Bozcaada’ nın kuzeyinde yer almaktadır. Daha çok ada yerlileri tarafından tercih edilen koya, merkezden yaklaşık 45 dakikalık yürüme mesafesiyle ya da minibüsler ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Bozcaada Çayır Koyu’ nun daha çok yerlilerin uğrak yeri olması sebebiyle adanın diğer koy ve plajlarına oranla daha sakin olduğunu söylenebilmektedir. Tamamen kum plaja sahip olan koyun bilinen diğer bir özelliği kuzeyden esen poyraz nedeniyle oldukça rüzgârlı olmasıdır.

Bu yönü Bozcaada Çayır Koyu’ nu rüzgar sörfü yapmak için elverişli bir hale getirmiştir. Hatta koyun bünyesinde bir de kitesorf okulu bulunmaktadır. Böylece ilgisi olan ziyaretçiler burada ders de alabilmektedir. Okulun beach hizmeti veren bir bölümü ve yiyecek-içeceklerinizi temin edebileceğiniz bir işletmesi bulunmaktadır.

2015 yılında Kitesurf Avrupa Şampiyonası’ na ev sahipliği yapan Bozcaada Çayır Koyu, sörf tutkunları için tam anlamıyla bir cennet niteliğindedir.

Yorum / Değerlendirme

Bozcaada Çayır Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?