Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri

55 Yorum

Gezi Rehberi Seyhan Ahen

Türkiye'nin En İyi Kamp Yerleri
Türkiye, tüm güzelliklerinden faydalanabileceğimiz bir coğrafyaya sahip. Havası, denizi, güneşi, doğası, ne kadar özel bir noktada yaşadığımızın kanıtı. Sizin için tatil; doğa ile iç içe olmak yani kamp yapmaksa bu yazımızı yıldızlı notlarınız arasına ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda belki daha önce gittiğiniz belki de sadece duyup hiç görmediğiniz, bilinmeyen en iyi kamp alanlarından ve en iyi çadır kamp alanları noktalarından bahsedeceğiz. Siz de çadırınızı yanınıza alıp veya karavanınıza atlayıp doğanın sesini dinlemek için kamp hayalleri kuruyorsanız eğer, yazımızı okuduktan sonra hemen harekete geçebilirsiniz. Tereddütleriniz varsa da hiç merak etmeyin çünkü ülkemiz, coğrafi güzellikleri sayesinde en iyi kamp yerleri bakımından sınırsız adeta. Zevk alabileceğiniz ve huzurla kamp yapabileceğiniz, size hitap eden bir yer kesinlikle bulabilirsiniz.

Kamp planınızı yapmadan önce kamp için gerekli olan ekipmanları derlediğimiz Kamp Malzemeleri Listesi adlı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

1 - Yedigöller Milli Parkı, Bolu

yedigöllerBolu sınırları içerisindeki Yedigöller Milli Parkı, en çok tanınan milli park kamp alanları içerisinde ilk sırada yer alıyor. Kimi fotoğraflardan tanır bu eşsiz bölgeyi, kimi ise fotoğraf karelerini yakalayacak kadar yakından tanımıştır. Yedigöller'de kamp yapmanın tadı bir ayrı… Özel coğrafyasıyla ilkbahar, yaz ve sonbaharda kamp yapmaya elverişli bir yer. Burada kamp yaparken fotoğraf çekebilir, yürüyüş yapabilir hatta olta balıkçılığıyla ilgilenebilirsiniz. Kamp alanında elektrik yok, dikkatli olmak kaydıyla ateş yakmak serbest. Doğanın içinde, doğanın dilini en kolay öğreneceğiniz kamp alanı olan Yedigöller Milli Parkı, kampçılığa yeni başlayanlar için en doğru noktalardan biri.nEğer gölge hakkında daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz, Yeşil Bolu:Yedigöller Milli Parkı adlı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

2 - İnbükü Orman Kampı, Marmaris-Muğla

inbükü ormanıBu bölgemizde kamp yapabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. Gelelim İnbükü Orman Kampı'na… Eğer bir camping tesisinden ziyade doğanın zor koşullarını yaşayacağınız heyecanlı bir kamp düşlüyorsanız İnbükü Orman Kampı'nı görmenizi öneririz. 140 çadır kapasitesi olan bölgede sadece çadır değil, karavanlara da yer var. İnbükü Orman Kampı alanında balık avlayabilir, denize girebilir ve bisiklete binebilirsiniz. Bölgede Çubucak Orman Kampı yıl boyunca hizmet vermektedir.

3 - Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz-Fethiye

kelebekler vadisiSon zamanlarda en meşhur vadilerden, en özel keşiflerden biri Kelebekler Vadisi. Fethiye'de hem denize girebileceğiniz, hem de oksijen dolu bir havada, ulaşımı zor gizemli bir koyda tabiatın tadını çıkarabileceğiniz zorlu bir kamp yeri. Tüm bunları yaparken paraşüt heyecanını da yaşamalısınız burada. Kelebekler Vadisi'nde çadır kapasitesi 125'lere kadar çıkıyor. Kamp alanında dalış eğitim programları bile var. Elektrik, duş ve tuvalet hizmetleri günün belli saatlerinde ücretsiz olarak veriliyor ve kamp alanına günlük uygun fiyatlarla giriliyor. Çadırda rahat edemeyen misafirleriniz varsa eğer, çevredeki bungalovlara yönlendirebilirsiniz. Kesinlikle Türkiye'deki en iyi çadır kamp alanları arasında ilk sırayı alacak bölgelerden birisi, Kelebekler Vadisi.

4 - Yazılı Kanyon, Isparta

yazılı kanyonYazılı Kanyon, Isparta il sınırları içerisinde yer alıyor. Bölgede kamp yapmak anlattığımız diğer yerlere göre daha rahat. Çünkü yanınıza yiyecek getiremediyseniz eğer, kanyonda balık çiftlikleri ve küçük işletmelerden faydalanabilirsiniz. Küçük işletmeler genellikle 'Kendin pişir kendin ye' hizmeti sağlıyor. Kanyonda küçük gezintiler yapıp köprülere ve tarihi yazıtlara şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda yüzmek için muhteşem yerler de keşfedebilirsiniz.

5 - Köprülü Kanyon, Antalya

köprülü kanyonMilli park kamp alanları içerisinde koruma altına alınan Köprülü Kanyon, dünyanın en zengin bitki çeşidini içinde barındırıyor. Özgün renkleri ve özel atmosferi sayesinde Türkiye'de en iyi kamp alanları arasından kendine ön sıralarda yer bulmasına pek de şaşmamalı. Fakat doğal güzellikleri ve manzaraları ilk defa gören herkesi şaşırtacaktır hiç şüphesiz.
Antalya sınırları içerisinde yer alan kanyonda çadırlarınızla veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Tabii kamp bölgesini de seçebilme alternatifiniz bulunuyor. Kanyon bitişindeki Olukköprü, Olukköprü arasında bulunan Karabük Köyü, Köprüçay Irmağı kenarında bulunan Beşkonak Köyü, Altınyaka Köyü ve Selge Antik Kenti arasındaki kamp alanlarından birini tercih edebilir veya tatilinizde tüm bu alanlarda kısa kısa konaklayıp doğanın değişik hallerine tanık olabilirsiniz. Kanyonda çadır ve kamp malzemesi satan yerler de bulunuyor. Köprülü Kanyon'da yapacağınız kamp günlerine rafting heyecanını da dahil edebilirsiniz.
Eğer bölge hakkında daha detaylı bilgiler edinmek ve avantajlarını öğrenmek isterseniz, Macera Ruhlu Gezginlerin Vazgeçilmez Rotası: Köprülü Kanyonu adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

6 - Akyaka - Gökova Orman Kampı, Gökova

akyaka kamp alanıAslına bakarsanız Akyaka - Gökova'da ister Azmak Nehri yanına isterseniz de çam ağaçlarının gölgesine kısacası, canınız nerede kalmak isterse çadırınızı oraya kurabilirsiniz. Denize yakınlığıyla, 300 çadır ve 70 karavan kapasitesiyle, aynı zamanda içerdiği 8 koyla görülmesini şiddetle tavsiye ettiğimiz bir kamp alanı da Gökova Orman Kampı. Bölge Muğla'nın Akyaka Gökova beldesinde yer almakta. Bu kamp alanı, diğer bölgelere göre daha fazla alternatif sunuyor. Gökova Orman Kampı'nda elektrik, bulaşıkhane, çamaşırhane, mutfak, sıcak-soğuk su, market hizmetleri mevcut. Üstelik en güzel alternatiflerinden biri de su sporlarına elverişli olması. Gökova Orman Kampı'ndaki 8 koydan dilediğinizde yüzebilir ve doğanın içinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Kampa giriş ücretleri de oldukça uygun. Tabii çadır kampı için farklı, karavan kampı için farklı ücretler talep ediliyor. Burada daha fazla kalmak isterseniz yiyecek derdini hiç düşünmeyin. Kamp bölgesinde kafe ve restoranlar bu konuda size yardımcı olacak.

7 - İğneada Longoz Ormanları, Kırklareli

iğneada langozÜlkemizin eşsiz güzellikleri arasındaki İğneada, kumsalıyla, güneşiyle, İğneada Longozu'yla, birçok doğa sporlarıyla kamp yapılabilecek muhteşem bölgelerden biri. İğneada'da birçok kamp alanı bulmak mümkün. Küçük bir keşif yaptıktan sonra içinize sinen kamp alanına yerleşebilirsiniz. İğneada'da kamp yapmanın zor tarafları da var. Mesela su sıkıntısı var ve bazı bölgelerde sinek problemi de yaşayabilirsiniz. Genellikle kısa bir kamp isteyenler için ideal bir yer diyebiliriz.Dünyada eşi benzeri az bulunan longoz ormanlarının ülkemizdeki örneklerini daha yakından keşfetmek için Türkiye'deki Longoz Ormanları: Yeşilin Hüküm Sürdüğü Yerler adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

8 - Nemrut Dağı Milli Parkı, Adıyaman

nemrut kampDünyanın en etkileyici gün batımının ve gün doğumunun yaşandığı Nemrut Dağı, Kommagene Krallığı'nın geriye bıraktığı heykellerle turistler tarafından en merak edilen noktalar arasında yerini almış durumda. E tabii Nemrut Dağı'na çıkıp da güneşin doğuşunu ve batışını görmemek olmaz. Nemrut Dağı Milli Parkı'ndaki kamp alanlarının birine yerleşerek bir iki gün kalabilirsiniz. Bölgede yürüyüşler yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Nemrut Dağı'nda kamp yapmak istiyorsanız eğer, ilgili acentalarla anlaşarak gitmenizi öneririz. Çünkü tek başınıza veya arkadaşlarınızla gitmek işinizi büyük ihtimalle zorlaştıracak. Nemrut Dağı'na en kolay ulaşım Malatya'dan gerçekleşiyor.Ayrıca bölgenin efsaneleşmiş bilgilerini öğrenmek için Şehir Efsaneleri: Nemrut Dağı'nın Gizemi içeriğimize de bakmayı unutmayın.

9 - Bafa Gölü, Milas-Muğla

bafa gölüEge Bölgesi'nin en büyük gölü olan Bafa, muhteşem doğasıyla sizi çağırıyor. 2000 yıl önceye dayanan geçmişi ile Bafa Gölü, antik dönemin ünlü filozofu Heraklit'in memleketi olarak biliniyor. Aynı zamanda bir kuş cenneti de olan gölde, Bizans manastırları ve savunma yapıları bulunan Menet Ada, Kargı Asarı Ada, İkizce Ada ve Kapkırı adaları bulunuyor. Burada kamp yapmanın yanı sıra bölgede trekking turlarına katılarak gölü ve çevresini keşfedebilirsiniz.

10 - Salda Gölü, Burdur

salda gölüÜlkemizin en dikkat çeken göllerinden biri olan Salda Gölü, beyaz kumları ve berrak suyuyla oldukça davetkar. Gölün hemen kıyısına çadırınızı kurabileceğiniz gibi ormanlık alana da çadırınızı kurabilirsiniz. Göl suyunun zengin mineral yapısı şifa kaynağı olarak kabul ediyor. Ülkemizin en temiz gölleri arasında yer alan Salda'da yüzmek de oldukça keyifli.

11 - Kömür Limanı, Saros Körfezi-Çanakkale

kömür limanıKömür Limanı özellikle dalış sporuyla ilgilenenlerin yoğun ilgi gösterdiği bir kamp alanı olsa da dalış yapmadan da çok keyifli zaman geçirebilirsiniz. Koyun denizi oldukça temiz ve berrak bir suya sahip. Ancak ağustos ayında bile buz gibi soğuk bir su. Limanda temiz su kaynağı ve tuvalet bulunduğunu da hemen belirtelim. Geçtiğimiz aylarda maalesef ki özelleştirilen koya giriş artık ücretli. 2017 yılında kişi başı 30TL.

12 - Torkul Gölü, Düzce

torkul gölüŞehre yaklaşık 30 km. mesafede bulunan Torkul yaylası ve göleti özellikle bahar aylarında kamp yapmak için oldukça ideal. Çünkü bu aylarda yeşilin ve doğanın harika renklerine tanık oluyorsunuz. Pek bilinmeyen kamp alanları içerisinde sayabiliriz bu bölgeyi. Bölgede herhangi bir tesis yok, sadece doğa ve siz baş başasınız. Bu yüzden buraya gelirken tedarikli gelmeye özen gösterin.

13 - Kaş, Antalya

kaş kampingKaş'ta kampçılar için ayrılmışmış bir bölge ve bir işletme var. Bu işletmede çadır, bungalov ve karavan alanları mevcut. İşletme olmasından dolayı her şey düzenli ve temiz. Alanda ortak banyolar ce bir de kafe var. Denize sıfır konumda yer alan işletmenin denizi ve plajı da oldukça temiz. En iyi çadır kamp alanları arasından özellikle deniz manzarası sevenler için doğru tercih Kaş olabilir.

14 - Çamardı - Aladağlar, Niğde

aladağlarAladağlarda her yer sizin. İrili ufaklı göletlerin bulunduğu bu dağlarda dilediğiniz göletin yanına çadırınızı kurarak doğayla baş başa kalabilirsiniz. Ama çadır yerine biraz da bungalov tarzı bir konaklama ararsanız da bölgede profesyonel hizmet veren bir işletme mevcut. İşletmede bungalovların yanı sıra bir de kafe olup misafirlere hizmet vermekte. Aladağlar Milli Parkı sınırlarında yer alan kamp ve doğal aktivitelerinin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

15 - Kabak Koyu, Fethiye

kabak koyuSanki sadece kampçılara ait bir koy edasıyla misafirlerine kollarını açan Kabak koyu, Fethiye en iyi kamp alanları arasında ilk akla gelen yer olduğunu söyleyebiliriz. Bungalov ve çadır kampı işletmelerinin bulunduğu koyda büyük tesisler yer almıyor. Bulunduğu doğayla uyumlu butik otel tarzında tesislerin hizmet verdiği koyda rahatça konaklamanızı yapabilirsiniz.

16 - Kaçkarlar, Rize

dilberdüzüKaç karlı dağ Kaçkarlar kadar heybetli? Zengin florası, dört mevsim karlı tepeleri, yeşilin her tonuna sahip çayırları ve sık ormanlarıyla Kaçkarlar insanı adeta bir mıknatıs gibi kendine çekiyor. Dağların zirvesinde bulunan göller de görülmeye değer noktalardan. Tatos gölleri, Kavrun Yaylası, Dilberdüzü, Galerdüzü gibi yerler kamp yapmak için oldukça ideal. Daha ayrıntılı bilgi için Kaçkarlar'da Görülmesi Gereken 10 Doğa Harikası Yer yazımızı inceleyebilirsiniz.

17 - Borçka Karagöl, Artvin

karagölBorçka'yla arasında 25 km mesafe bulunana Karagöl'e, Borçka Macahel yolundan sonra Borçka Karagöl yoluna saparak ulaşıyorsunuz. Yemyeşil bir alanı kaplayan Karagöl'deki bu kamp alanı ziyaretçilerine dört mevsim bambaşka güzellikler sunuyor. Kamp alanında belediyeye ait bir tesis mevcut. Tesis olsa da siz ne olur ne olmaz diyerek mutlaka hazırlıklı gidin. Karagöl'de balık tutmanın yasak olduğunu da hemen hatırlatalım.

18 - Adrasan, Antalya

adrasanBizler Adrasan için Olimpos'un arka bahçesi diyoruz. Adrasan'da çok sayıda tesis de hizmet veriyor. Ama doğanın kucağında her sabah dalga sesleriyle uyuyup uyanmak istiyorsanız çadırınızı alın ve sahile en yakın mesafedeki ağacın altına kurun.

Daha önce hiç kamp yapmadıysanız size birkaç tüyo verelim. Yeni başlayanlar için: İlk Kez Kamp Yapacaklara Tavsiyeler yazımızı okuyabilirsiniz. Sizin de bu listede olmasını istediğiniz milli park kamp alanları veya Türkiye'de en iyi çadır kamp alanları varsa hemen aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bonus: Güneş Enerjili Kamp Feneri

Türkiye'nin En İyi Kamp YerleriBir de yazımızı sonlandırmadan Amazon.com üzerinden satın alabileceğiniz, hesaplı bir tane ürün tavsiyemiz var. Hepimizin hemfikir olacağı gibi kamptan zevk almak en önemli şey. Kamp tecrübenizi bir üst seviyeye taşımak aslında düşündüğünüz kadar uğraştırıcı ve masraflı da olmayabilir. Belki size ait bir bardak, işlemeli güzel bir bıçak veya doğanın ufak detaylarını görmeniz için güzel bir dürbün bile bu işi rahatlıkla yapabilir. Ne tür aktivitelerden hoşlanıyorsanız onları rahatlıkla kampınıza da taşıyabilirsiniz. Bizim önereceğimiz ürün ise daha temel olsa da hayat kurtarıcı ve pratik özelliklere sahip. Dilerseniz gelin aydınlatma sorunlarınızı kökünden çözecek tasarım harikası AntDau71 - Güneş Enerjili Kamp Feneri bir göz atalım.
 • Kamp maceranızda aydınlatma, yadsınmayacak kadar önemli bir yere sahip. Yanlış ışıklandırmadan dolayı sohbet muhabbetle geçen gecelerinizde etkenden uykunuzun gelmesini veya gözlerinizin yorulmasını istemezsiniz. Bu durumun önüne geçmek için iyi bir fenere ihtiyacınız var ve tam burada devreye AntDau71 markasının üretmiş olduğu güneş enerjili kamp feneri giriyor. Özellikleri düşünülünce fiyatı için gayet hesaplı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
 • Fenerin gün ışığı da dahil olmak üzere 5 ayarlanabilir aydınlatma modu var. Bu modları ışık ihtiyacınıza göre en basitinden parlaklık seviyeleri olarak düşünebilirsiniz. Masa oyunları için ayrı, genel aydınlatma için ayrı, çadır içi aydınlatma içinse ayrı modları deneyebilirsiniz.
 • Fener aynı zamanda güneş enerjisiyle çalışabiliyor. Açık havalı bir günde güneş ışığı altına bırakırsanız bir gece sizi rahatlıkla götürecektir.
 • Fakat kapalı havalar için pil kullanımı da mevcut. Kısa süre içinde rahatlıkla şarj edip kullanabilirsiniz. Şarjı da gayet uzun dayanıyor.
 • Tasarım açısından da gerçekten ilgi çekici bir görüntüye sahip. Yuvarlak tasarımı sayesinde 360 derece ışık yayabiliyor ve ihtiyacınız olan tüm aydınlatmayı sağlıyor. Çadırınızın tavanına asmak için güzel de bir aparatı mevcut. Aynı zamanda yağmurlu havalarda su geçirmezlik özelliği de adeta kurtarıcı olabiliyor.
55 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
55
/

-

Marmaris Çubucak unutulmuş Habibe Hanım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Çanakkale - Gelibolu - Bolayır'da Saros Körfezi'nde bulunan Saros kampı unutmayınız. Deniz ve çam ormanı iç içe... Üstelik deniz içinde kum adası da var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Kemaliye gibi uluslararası düzeyde tanınan bir beldeyi dahil etmemeniz çok tuhaf. Tabiat ve Kültür Hazinesi Kemaliye.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Trabzon ile ilgili tüm sorularınızı seve seve yanıtlarım dostlarım, iyi kamplar hepinize. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

İzmir-Dikili Sotes Tatil Köyü'nüde alalım listeye.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Hani Boncuk Camping nerede?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Zafer Bey, Boncuk Camping listede yer almıyor evet ancak öneriniz için teşekkürler. Boncuk Camping hakkında detaylı bilgiye https://www.neredekal.com/boncuk-koyu-doga-tesisleri/ sayfasından ulaşılabilir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Marmaris - Hisarönü Altınkum Camping de listeye alınmalı bence.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Ekincik Koyu da unutulmuş bence. Dağ, deniz, orman, bol balık, mavi yengeç... Özellikle Ekincik Kamping ve sahibi Nezih Bey kalite, temizlik ve fiyat yönünden yüzlerce kampa 5000 basar. Yıllardır ziyaret etmediğimiz kamp alanı kalmadı. Ekincik gizli cennet. İnsanın ayrılası gelmiyor.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Patara'daki Medusa Camping bu işin düzgün ucuz yapılabileceğinin göstergesi, bence bu listede olması lazım.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Çınarcık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Geçen hafta Marmaris, Köyceğiz, Ekincik'te Ekincik Karavan Kamping' teydik. Sahibi Nezih Bey gerçekten bizleri 6 gün boyunca krallar gibi ağırladı. Tam bir İstanbul beyefendisi. Temiz, titiz, ucuz. Yolunuz düşerse en azından tanışmak için bir çay içmeye gidin. Yüreğini katarak yapılan işler muhteşem oluyor. Yıllardır karavanla dolaşıyoruz, hakkını vererek çalışan işletmecileri nadir görüyoruz. Böyle işletmecilerin çoğalması dileğiyle buradan kendisine ve çalışanlarına sevgilerimizi yolluyoruz. Allah yolunuzu açık etsin. Adres almak isteyenler için beyefendinin telefon numarası: 0 532 626 19 62

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Türkiye'nin en çok tercih edilen kamp sahasından bahsedilmemesi şaşırtıcı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Arhavi / Çifteköprüler Mençuna Şelalesi görülmeye değer. Çifteköprüler'de Hilmi Bey'in Lokantası'nda her şey mükemmel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Saros Gökçetepe tabiat parkı, sıfır nem. Ormanı, yani Keşan Gökçetepe'yi görmeden tabiatın ve denizin farkını yaşamadan hiçbir yorum yapmayın derim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Kış kampıyla ilgili hiç fotoğraf yok, kışın kamp yerleri kapalı mı?

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

İzmir'de hiç kamp alanı paylaşılmamış neden acaba? Buca Kaynaklar ve Karagöl dışında gidecek bir yer var mı acaba?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
55
/

-

Türkiye'nin ve Avrupa'nın planlı, projeli, oksijeni bol kampinglerinden Niksarkamping de sıralamada olmalıdır.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Ekincik Koyu'nu merak ediyorum. Umarım düşündüğüm gibi çıkar. Bu yaz gitmeyi düşünüyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
55
/

-

Marmaris, Köyceğiz, Ekincik'te Ekincik Karavan Kamping. Sahibi Nezih Bey, temiz, titiz, ucuz. Yolunuz düşerse en azından tanışmak için bir çay içmeye gidin.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Köprülü Kanyon'da Tevfiks Ecopark Bungalov Camping tarihi Oluk Köprü'den 6 km yukarıda. Uç taraf orman, bir taraf nehir, bungalovlar, taş evler ve çok geniş bir toprak ve çim camp alanı var. Canyoning, trekking, rafting, camping, jeep safari, kanyonda gözlem ve fotoğraf turları yapabileceğiniz harika bir mekan. Mutlaka gidip bu dinlenme ve yenilenme mekanında ortamı yaşamanızı tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Keşan Enez arasında Karaincir sahilde bulunan Esentepe, çadır, karavan ve orman kampını unutmayalım. Çok geniş bir sahili ve kumsalı, orman içinde kamp alanı nezih bir ortam. Ailece eğlenmeye ve kafa dinlemeye müsait bir yer. Kamp içinde tüm ihtiyaçlarınızı giderecek her şey mevcuttur.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

İstanbul'da yeni açılmış olan İstanbul Kamping listeye daha eklenmemiş sanırım. Yakınlarda bir kamping için ideal bir kamping alanı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Merhaba, Kumcağız Camping'e telefonlarını ısrarla açmasalar da gittik ama kapılara kilit takılmış; denize sıfır, orman içini bakımsızlıktan çöplüğe döndürmüşler. Neyse, biz yola devam ettik; istikamet Ağva Kurfallı Köyü; Seferoğulları Camping. Yer çok güzel, pet şişelerini, damacanalarını asıp yol boyunca çevreci izlenimi vermeleri, laptop çantasından kümes süslemesi yapmaları; 37 ekran bir tüplü TV'nin korkuluk üstüne dikip ilginç bir dekor yapmaları ile bize eğlenceli bir yer olarak gelmişti. Hele çadır önlerinde kurulu salonlar; ananemizin döneminin mobilyaları var ki, çok hoşumuza gitmişti. Masamızı çıkartmadık yayılıp oturalım diye. Denize kıyısı yazmış sahibi 10 yıllık Seferoğlu Kamping girişine ama kesinlikle denize paralel ve sıfır değil. Tepe aşıp, denize kumlu patikayı aşarak iniyorsunuz. Kamp alanı denize çok uzak, zaten dalgalardan girilmiyor, yasak. Şimdi detaylara gelelim, orman içinde olması nedeniyle ama işletmecilik bakımsızlık nedeniyle gidilesi bir yer değil; onların çadırında dört bir yanı, hatta havalandırması bile örümcek kaplı çadırda 1 gece kalabildik; kendi çadırını kurarsan 20 TL indirim var. Çadırının yanına kadar aracını götürebiliyorsun. Aslında lokasyona göre uygun fiyat ama köy kahvaltısı da tek tabaktan ibaretti ve ekstraydı. Elektrik büfe ve resepsiyonda hamak minderleri ıslak; sabah minderleri toplamıyorlar ve hepsi gündüz ıpıslaktı. Hele o bizi cezbeden koltuklar sabah sırılsıklamdı. 74 kadar sayabildiğim çadır için toplam 2 WC, 2 duş düşünülmüş! Sabah unuttum tuvalet kağıdını diye geri çık, geri geldiğinizde kuyruk; sıvı sabunu Arap sabunu; diş fırçanızı koyacak ayna önü raf yok; askı yok! Tuvaletler sifon çalışmadığını, kirden geçilmediğini söyleyebilirim. Yerleri, duvarları taze dökülmüş beton; bayan duşları neyse ki sunta kapı ama beyler perde arkası duş-WC yapıyorlar, tam arkada inen patika. Kabul etmeliyim ki gelenler 6-10 kişilik ailelerdi ve duşları temiz bırakmadılar; işletme ucuz tutunca, ilgilenmeyince ortalık kirden geçilmiyor. Aynı aileleri arabasını çadır önü çekip danslara başlayınca uyarmak zorunda kaldık. Gelenler de kampçı değildi. Hazır yemeğinizi çekirdek, gofretinizi alıp sadece yatmak için konaklayın, tatil yeri asla değil. Karasinekler de vardı. Beslenen tavuklar masanızda, koltuğunuzda oturuveriyor; çadır çadır gezerek ötüp herkesi 8:30'da uyandırıyor. Çöpler kamp ortası közlerin olduğu yerde, ikili salıncakların olduğu bölgede tam kafe karşısında yığılıydı. Tavuk, yavru köpekler ve orman içinde bol oksijenli mola yeri, yedek bataryanızla gidip, çadırda yatıp Wi-Fi'ya girin ama işletmecilik sıfır, tatile gelmeyin. Seferoğulları Camping yolu üzerinden yola devam edin; yol kenarında görmemeniz imkansız; devasa bir girişi var; Green Park Camping; girişte kurallar ücrete dahil hizmetler eksik de olsa yazılmış içeride. İlgiliyi aramak için saatlerce yürümüyorsunuz; devasa girişten girince kocaman bir otopark; park edip gezelim dedik; solda, gölgede kocaman çadırlar, önlerinde masalar; devam edin, kafe ve büfesi köfte-kanat da satıyorlar. :) İlerde solda bungalovlar var. Çok ince akan bir dere var sağ yanda, sebze yetiştiriyorlar ve güvercinleri var; çocuk oyun alanı bile düşünülmüş; upuzun, ince kum sahili için platformda yürüyüp dalgalı denize ulaşabiliyorsunuz. Derenin karşısına mini tahta köprülerle yürüyerek geçiyorsunuz, valiz geçer mi bilemedim. İşletmeci bize çadır kurmak için burayı gösterdi. Ağaçlar arasında masalı çadırlar da var; kendi çadırınızı buraya gelip kuruyorsunuz, 90 TL gecelik; onlar verirse çadırı 120'ye çıkıyor fakat sıcak su; langırt her şey jetona tabi olunca konaklamadık. Zaten denize girilmiyor, sabah erken de gideceğiz ama belirtmeliyim ki kamp alanında yeterli masa da yok. :( Tanıtımı ve mekanı beğendik. Bungalovlar ve sahildeki mini diskosu da hareketli bir kamp alanı olduğunu gösterdi. Sahille - kumla iç içe. Pahalı bir konaklama için bu kamp alanını öneririz. Masanızı da getirin ama bol bol 1 TL'de .

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

24 Ağustos 2015 tarihi itibari ile ailem ile çadır kampı yapmak üzere, otomatik kurulan çadırımızı alıp yola koyulduk. İlk durağımız Fethiye Katrancı Koyu kamp alanı oldu. Bulunduğu mevki vadide kaldığından hava hiç almıyor, gece hiç rahat yatamadım, sinek, böcek yoktu. Denizi idare eder, dalgalıydı. Ortam temiz, fakat tuvalet çok pisti. Sıcak su yok, ayrıca duş alırken de su kesiliyordu. Su da çok soğuktu, yani çocuklar için zor olur. Çadırlar çok bitişikti, kısacası burasını hiç beğenmedim. 2'nci durak Tlos Saklıkent. Girişte bungalov ve ağaç evlerin olduğu, ayrıca çadır kurabileceğiniz bir yere gittim. Burası mevki itibariyle güzel bir yerde, havası da güzeldi, ayrıca havuzu ve yemek yiyebileceğiniz restoranı da mevcut, tuvalet ve banyo hijyen olarak 5 yıldızlı otel ayarında, 24 saat sıcak su ve inanılmaz temizdi. Burada rahatlıkla konaklayabilirsiniz, ben memnun kaldım. 3'ncü durak Sarıgerme belediye çadır kamp alanı, çadır başı ücreti 15 TL idi. Havası güzel, esintili, sıcak su imkanı yok, tuvaletler pis, ortam temiz, çok bitişik çadırlar yok. İçinde bir tane büfe market ayarında bir yer var, fiyatları uygun. Sinek, böcek yoktu. Denize girmek için 700 metre yürümeniz gerekiyor. Ben gitmedim oraya, 5 km aşağıda ücretli Sarget Plajı olması lazım, oraya gittim, güzeldi. Memnun kaldım, fiyatına göre idare ederdi. 4'ncü durak Kelebekler Vadisi. Ölüdeniz'den tekne ile 45 dakikada gidiyorsunuz. Buraya kendiniz çadır kuramıyorsunuz, kendi çadırları ya da bungalovlarda kalıyorsunuz. Beğenmediğim için geri döndüm. Çadırlar yan yana, açık alana kurulmuş, çok bunaltıcı geldi, ayrıca fiyatı kişi başı 25 TL'ydi. Gezmek için gidilebilir ama kalmaya hiç gerek yok, sıkıcı bir yer, şelale var bir tane, başka da bir şey yok, deniz de taşlı ve kayalı. 5'nci durak Dalyan Camping Dalyan oldu. Gölün hemen dibinde, Dalyan Kral Kaya Mezarları'nın karşısında, küçük ama kullanışlı bir kamp alanı, fiyatı 40 TL. Buzdolabı ve mutfağını kullanabilirsiniz. Ortam çok temiz, sıcak su imkanı var, göle girebiliyorsunuz. Dezavantajı inanılmaz derecede kedi var, eşim ve çocuğum korktuğu için yemek yerken ve yatarken çok sıkıntı yaşadık, gece yatarken sanki çadıra birisi giriyor gibi hissediyorsunuz, gece vakti çığlık atanlar oluyordu bu yüzden. Kediler olmasaydı çok güzel ortamdı. Buradan tekne turu yapmanızı öneririm. Sonra dönüşe geçtik. Genel itibariyle ilk defa çadır kurmamıza rağmen keyif aldık, şişme yatak almadığımdan biraz sıkıntı çektik. Hemen dönüşte aldım. Önümüzdeki yıl daha tecrübeli olarak başka bir bölgeden yorumlarımı yazarım. Kalın sağlıcakla.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Senelerdir çadırcıyım. Saroz'daki Gökçetepe kampının da müdavimiyim. Çok yer gezmeme rağmen burası her sene favorimdir. 3 senedir de yeni işletmecileri sayesinde daha da güzelleşti. İnternetten araştırmanızı tavsiye ediyorum. Güvenli ve her türlü hizmeti alabiliyorsunuz. Organik ürünler market mescit vb. denizini de araştırın. Dünyada sayılı yerlerdendir. Günlük balığınızı tutabilirsiniz. Sezonun açılışını aile olarak heyecanla bekliyoruz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Merhaba, 21 Ağustos 2015'te ailemle beraber 21 günlük tatil turu için İstanbul'dan yola çıktık. Keşan-Mecidiye'den sonra aklıma Gökçetepe Tabiat Parkı geldiği için buraya geçelim, çadır kiralayıp 1-2 gün kalalım dedim. Biraz zorlu ve zahmetli yoldan sonra varabildik. İçeri girdiğimizde ilk başta oldukça güzel-doğal geldi. Yetkili arkadaşı sorup çadır tutmak istediğimizi söyledik. Bize 3 farklı tip çadır gösterdi. Maalesef hepsi rutubet, nem, içki, kir ve küf gibi anlamadığım şekilde çok kötü kokuyordu. Yataklar deseniz rezalet. (Buradan en sağlıklı olanın herkesin kendi çadırını getirmesi sonucu çıkarıyorum.) Hadi dedik, çadırdan vazgeçtik, arabada kalırız dedik. Denize girmek için soyunma kabini (aynı zamanda duş alma yeri) girelim dedim. Işık yanmıyordu, karanlıkta ıslak yerlere değdirmeden kıyafetimizi çıkarmaya ve mayomuzu giymeye çalıştık. WC ihtiyacı için gittiğimizde bizi daha kötü bir sürpriz bekliyordu. WC tıkanmış ve kapıdan dışarı sızıyordu. Hemen bizimkilere üstünüzü bile değiştirmeden çıkın dedim. Gökçetepe Tabiat Parkı kampı girişindeki mini halk plajında denize girdik. İhtiyaçlarımızı orada giderdik ve çıktık Gelibolu yoluna. Diyeceğim şudur; farklı yerlerden bahsetmediğimize göre bakış açılarımız mı değişik diyeceğim ama kim çalışmayan WC'yi, karanlık ve temiz bir soyunma odası, duş alma yerini ister?

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (1)
55
/

-

Biz de Didim Belediyesi Tavşanlı Kamp Alanı'nı beğendik. Ailecek ilk deneyimimiz olarak hoşumuza gitti, bayağı büyük bir alan. Mevcut çadırları da var, ben kendi çadırım + 2 gün + masa sandalye + otopark ücreti + mini buzdolabı 102 TL verdim. Hizmet var, duş, WC sürekli temizleniyor. Duşlarda sıcak su yoktu, çok soğuk değildi ama çocuklar için pet şişeleri güneşe koyup ısıttık. Ortam rahat ve sessiz. Deniz, çadır kurduğun yere göre uzak yakın ama yürüme mesafesinde. İçeride market var, fiyatları uygun. Mangal için müsait. Bir önceki sene denizanası var imiş ama biz varken hiç olmadı. Ağla temizlik yaptılar. Çok bir şeyler istemeyenler için ideal olabilir. Yaza yine gitmeyi düşünüyoruz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

3 günlük tatilde 23 Nisan'da Yalova - Çınarcık'taki Dipsiz Göl Kamp Alanı'na gittik. Eğer kamp konusunda tecrübeliyseniz ve özellikle tuvalet konusunu dert etmeyeceksiniz mutlaka tavsiye ederim. İstanbul'dan 1.5 saatte gidilebiliyor, telefon çekmiyor, internet yok, sadece saate bakmak için telefonu elinize alıyorsunuz, öyle bir doğa ile baş başa kalmak yani. :) Giderken baya tedarikli olmak lazım, ekmek, su, kahvaltılık, akşam yemeği derken iyi bir alışveriş şart. Eğer biraz daha medeniyete yakın olsun, tuvaleti olsun, yakınında da su olsun falan derseniz hemen alt kısımdaki Erikli Yaylası Kamp Alanı'nı da tercih edebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Merhaba; 4 günlük bayram tatilimizi İstanbul'a yakın ve en uygun fiyatlarla nerede yapabiliriz diye düşünürken kamp yapmaya karar verdik. İlk başta çok endişeli olmamıza rağmen Saroz Körfezi'nde Esentepe Kamp Alanı'nda kalmaya karar verdik. Keşan'dan Enez'e doğru giderken 40 km sonra Karaincirli Köyü'ne sapıyorsunuz. Zaten kampın tabelaları sonrasında sizi oraya götürüyor. Köyden sonra yollar stabilize, biraz yavaş gidebilirsiniz. Kamp alanında çok iyi karşılandık. Çetin Bey ve eşi Öznur Hanım gerçekten çok ilgilendiler. Biz kendi çadırımızla gitmiştik fakat malzemesi olmayanlar için kiralık çadırları da mevcutmuş. Ağaçlık alanları oldukça fazla, yani gölgede gayet keyifli bir kamp yapabilirsiniz. Denizi tek kelimeyle mükemmel. 200 m civarı yürümeniz gerekecek. Biz hiç sorun etmedik. Kampın içinde market ve kafeterya mevcut. Fiyatları gayet makul. Biz yemeklerimizi bile kafeteryadan yedik. Bir akşam mangal yaptık. Diğer günler zahmete bile değmez diye düşündük. Telefonlar çekiyor. Tuvaletleri ve duşları gayet temiz. Zaten en küçük bir ikazda hemen gerekeni yapıyorlar. Bol bol oksijen, tertemiz hava ve deniz (bu arada denizi kum), sessiz, kafa dinlemek, dinlenmek, kuş cıvıltıları arasında arkadaşlarınız veya yakınlarınızla güzel vakit geçirmek istiyorsanız, İstanbul yakınları için çok doğru bir seçim olacaktır. Biz ilk fırsatta tekrar gideceğiz. "1 haftalık konaklama için daha uygun rakamlar yapabiliriz" dediler. Tam bir aile kampı.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Ege Bölgesi'nde kamp yapmak istiyoruz fakat ücretli kamp alanları istemiyoruz. Denize yakın olması da bir o kadar önemli... Sizin önerdiğiniz kamp alanları var mı?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Kaz Dağı Milli Parkı'na özellikle mi yer vermediniz yoksa unuttunuz mu? Tekrar tekrar baktım ama listenizde göremedim!

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Yazılı Kanyon'a 11/09/2018'de gittim. Ulaşım çok zor, Isparta - Antalya yolu üzerinde 35 km yol aldıktan sonra varılır. Yazılı Kanyon' 15 TL otomobil giriş ücreti alıyorlar. Çadır kurulması için yer sorduğunuzda yasak diye cevap veriyorlar. 1 km önce alabalık tesisi kendi imkanlarıyla kamp alanı için WC, duş, lavabo koymuş; ama biz insanlar oraları mahvetmişiz. Kimse de ilgilenmiyor. Ateş için odun kilometrelerce uzaklardan getirmeniz gerekiyor. Gidip, görün; ama kamp için hiç iyi değil Yazılı Kanyon.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Bolu Yedigöller'i kesinlikle tavsiye etmiyorum, ulaşım yolu Mengen tarafından çok kötü, çadır yeri için elektrik vs imkanlar yok, mangal yakacaksanız akşam 20:00 sabah 06:00 arası ateş yakabiliyorsunuz, gündüz mangal ve semaver dahil her şey yasak, hiç anlatıldığı gibi bulmadım sadece orman ve basit göl başka bir şey yok, Ankara veya İstanbul'dan, hele hele başka illerden gitmeye değmez diye düşünüyorum...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Kamp yapmayı seven biri olarak gitmediğim yerlere program yapmayı düşündüm sayenizde. Benim de çok severek gittiğim tavsiye edebileceğim yerler var. Yalova Erikli Tabiatpark Kamp alanı harika. Doğa güzelliği, şelalesi ve dipsiz gölü ayrıca sıcak ilgi, alaka olan kamp işletmesi var. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

“'Dokurcun Sülüklü Göl Milli Parkı'nı”' özellikle tavsiye ederim. Müthiş doğa harikası bir yer. WC, lavabo imkanı da var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Mersin Erdemli'de Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı bir işletme var. Harika, 5 km sahil güvenlik ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şey... Ve çok ekonomik. Her yıl gidiyorum.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Bir gezici için bu site çok faydalı oluyor. İnsanların yaptığı yorumlar da her yerde fayda sağlıyor. Gitmeden buradan incelebiliyor ve bilgi edinmiş olunuyor. Site yön. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Yazı güzel fakat 2 numaradaki İnbükü yıllardır ve halen kapalı. Bilginize.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

İzmir ve çevresi için, Gümüldür'de bulunan Hipocamp, çam ağaçları gölgesinde, denize sıfır bir konumda, tertemiz tuvalet ve sıcak - soğuk duşlarıyla, 1979 senesinden beri hizmet veriyor. O bölgeyi ziyaret edenler için en iyi seçenek. www.hipocamp.com

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Türkiye'de iki Nemrut Dağı var. Biri Bitlis'te diğeri Adıyaman'da. Siz Adıyaman'daki ile ilgili bilgileri verip fotoğrafa Bitlis'tekini koymuşsunuz. Adıyaman'daki Nemrut'ta göl yok oysa. Ayrıca Adıyaman Nemrut'ta kamp yapmak yasak. Dağın 10 km kadar aşağısında Karadut Köyü var. Köyde kamp yapabileceğiniz pansiyonlar mevcut.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Nevşehir gibi dünyanın ilk 20 güzel ve geçilmesi gereken yerini ve kamp alanlarını yazmamışsınız, inanamadım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Adrasan müthiş bir yer kamp için. 2 sene evvel gitmiştik. Sadece gelen ziyaretçilerin çöpleri her yere atması ile ilgili büyük sorunlar yaşamıştık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Kamp yapmak isteyip de istediği çadırı bulamayanlara yardım ediyoruz. Denizli Sevil Branda olarak Google'da aratabilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Valla Türkiye'nin belki de en güzeli. Bence Marmaris-Muğla Çubucak orman kampı her şeyi ile mükemmel bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Şahinler Tabiat Parkı. Hep ege tarafından kamp alanı önerilmiş. Ankara'ya en yakın olan Şahinler var. Ücretli kamp alanı. Sadece su ve tuvaleti var. Onda da sabah kuyruk oluyor. Sıvı sabun vs. yeterli olmuyor yanınızda götürün. Mis gibi orman havası sakin, alan geniş olduğu için çok dip dibe olmuyor çadırlar. İşletme görevlisi arada gezip kontrol ediyor. Telefon pek çekmiyor. İlk kampımızı burada yaptık eşim ve 2 yaşındaki kızımla. Keyif aldık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Merhaba. Harika bir paylşaım muhteşem bilgiler teşekkür ederim. Sizden özellikle bir ricam var 9 ve 14 yaşında olan çocuklarımızla denizi kum ve çocuklarında yüzebileceği aynı zamanda balık tutma keyfi yaşayabileceğim bungalov tarzı evleri olan veya hem orman hem deniz iç içe çadır kamp alanları olan mekan tavsiyelerini var mı acaba :( Bayram da çıkıyoruz hayal kırıklığı yaşansın istemiyorum. Şehir fark etmez neresi güzel derseniz gideriz dediğimiz kriterlerden bir yer ise. İlginize şimdiden teşekkür ederim. İyi tatiller dilerim

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Bartın/Mugada diye bir yer var çok güzel ve sakin bir yer kamp alanı hem denize sıfır hem de geceleri ateş yakıp dostlarınızla sıcak sohbetlere açık bir bölge tavsiye ederim

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Bilgilendirme için teşekkürler. Çocuklara da hitap edebilecek önerebileceğiniz kamp alanları varmı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Yedigöller Milli Parkını çok öneririm. Ama bu listedeki her yer cennet gibi!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Akdağ Milli Parkı'nı (Afonkarahisar / Sandıklı) öneririm. Belediyenin uygun fiyatlı hizmetleri ve eşsiz doğa içerisinde hayata yeniden doğduğunuzu sanırsınız. Yalnız yeni başlayanlara tavsiyem; ilkbahar ya da yaz aylarında gelmeleri. onun dışında hava şartları zorlayıcıdır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Çok güzel kamp alanları paylaşmışsınız, teşekkürler. Bende çok güzel kamp tişörtleri olan bir site bırakayım. https://www.cix.com.tr/tisort/sport-tisort/dagcilik-kampcilik-tisortleri-sport-tisort/

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Niğde, Çamardı diye sunulan yer, Niğde, Ulukışla, Karagöl ve çevresidir. Bu cennet mekan, 2600 metrede, endemik sessiz Toros kurbağalarının yaşam alanı olan Karagöl ve Çinigöl?dür. Kaynak: www.dursunozden.com.tr

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Ordu merkeze 30 km mesafede Uzunirmak adindaki kamp, bungalo, cadir alani yaninda irmagin ve cevrenin guzelligi... iceride otel, barinma ve lokanta mevcut hersey bulunuyor. Isletmecisi Taskin bey sicak, samimi bir insan tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
55
/

-

Çam ağaçları arasında çadır kurup denize yakın olan yerler neresi var acaba

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)