Bafa Gölü bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bafa Gölü Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Efsanelere konu olan, muhteşem doğası, tarihi, mistik güzelliği ve her daim dinginliği ile Bafa Gölü, Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken doğa harikalarından biridir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bafa Gölü Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bafa Gölü Tarihi Mekanlar

Efsanelere konu olan, muhteşem doğası, tarihi, mistik güzelliği ve her daim dinginliği ile Bafa Gölü, Türkiye'de mutlaka görülmesi gereken doğa harikalarından biridir.
Bafa Gölü ve çevresinde görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler şöyle:

Herakleia Antik Kenti: bugünkü Kapkırı Köyü sınırları içinde yer alan kentin tarihi M.Ö. 7. yy'a uzanmaktadır. Bir liman kenti olan Herakleia, deniz ticaretiyle zenginleşmiş, Bizans döneminde ise piskoposluk merkezi ve keşişlere sığınak olmuştur. Antik kent içinde Milas Athena Tapınağı, Tiyatro, Endymion Tapınağı, Agora ve Konsey Binası vardır. Limanın arkasında, yamaçta bulunan Athena Tapınağı kentin en iyi korunmuş yapısıdır.

Manastırlar: Bafa Gölü'ndeki adacıklarda ve Latmos Dağı kayalıklarında birçok manastır bulunmaktadır. Bizans döneminde keşişlere sığınak olan kent aynı zamanda bir piskoposluk merkezi de olmuştur. Yapılan çalışmalar bölgede 13 adet manastır olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bunların en ünlüleri Yediler, Stylos Manastırı, Soteros, Menet Adası, İkizce Adalar ve Kahve Asar Adası manastırlarıdır.

Mağaralar: Bölgede birçok prehistorik mağara bulunmaktadır. İçlerinde kaya resimleri bulunan bu mağaralar aynı zamanda Hristiyan keşişlere ev sahipliği de yapmıştır.

Tarihi yerlerin yanında Bafa Gölü ve çevresinin tamamı doğal güzelliklerle dolu. Kıyıdan içeri doğru giden patikalarda ya da kıyı şeridinde yapacağınız doğa yürüyüşleri ile bu güzellikleri görmenizi tavsiye ediyoruz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın