Toplantı ve Organizasyon (2)
Poi (4)

Borçka Karagöl

+ 6 Fotoğraf
3.7/5
Çok İyi
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Borçka Karagöl Hakkında

Artvin Merkez’e 57 km, Borçka’ya 25 km uzaklıkta bulunuyor Borçka Karagöl. Dünyanın en güzel gölleri listesine kesinlikle girmesi gerektiğini düşündüğümüz Borçka Karagöl, Karadeniz’in saklı kalmış cennetlerinden sadece bir tanesi. Artvin’in Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında yer alan Borçka Karagöl, aslında bir heyelan gölü. 1900’lü yılların başında, Klaskur olarak bilinen yaylanın yakınında bulunan bir tepenin kayması sonucu, Klaskur Deresi’nin önünü kapatması ile meydana gelmiş Borçka Karagöl. 14 Ağustos 2002’de Bakanlar Kurulu tarafından tabiat parkı ilan edilen Borçka Karagöl 368 hektar, göl ve çevresi ise 5 hektar alana sahip. Borçka Karagöl Milli Parkı tabelasını gördüğünüzde, sizi 6 km’lik parke taşlı bir yol bekliyor olacak. Yolun taşlık olması gözünüzü korkutmasın, yol boyu öyle manzaralarla karşılaşacaksınız ki, ağzınız açık kalacak. Yol kenarında akan şelaleler ve inci gibi dizili yemyeşil ağaçlar, adeta rüyadaymışsınız hissiyatı yaratacak. Borçka Karagöl’e 5-10 km uzaklıkta konaklama yapabileceğiniz pek çok pansiyon yer alıyor. Bununla birlikte dilerseniz milli park içerisine çadır da kurabiliyorsunuz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

3.7/5
Çok İyi
6 değerlendirme
Borçka Karagöl
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
23.07.2020
Misafir
Çadır için uygun değil
Hiç anlatıldığı gibi bir yer değil, gidip görüp donmelisiniz asla çadır için uygun değil
3/5 Çok İyi
20.05.2018
Nezihe çardak
Gördüğüm en güzel yerlerden
Gördüğüm en güzel yerlerden biriydi. Yeşilin bin bir tonu mevcuttu, gölün etrafında yaptığımız doğa yürüyüşü bir harikaydı.
4/5 Mükemmel
05.08.2017
Nesrin Nesrin
Belediyenin çalıştırdığı yerde bir şey yeyip içmeyin
Kesinlikle görülmeye değer bir yer. Yol fena değil. Yağmurluk mutlak surette bulundurmalı. Otopark ücretsiz. Kamp alanlarının olması da çok güzel. Ancak sakın belediyenin çalıştırdığı yerde bir şey yeyip içmeyin hem çok pahalı hem de çayı çok bayattı. Ancak yol üstündeki küçük çay evleri hem fiyat olarak uygun hem de daha temizdi. Bizim durduğumuz Emirin Çay Evi'nde bize mis gibi çayın yanında karalahana sarması da ikram edilmişti. Karadeniz insanının samimiyeti muhabbeti de cabası.
5/5 Mükemmel
18.07.2017
Can Çetin
Manzara süper
Göl harika. Manzara süper. Giderken kesinlikle piknik malzemeleri götürün. Gölde belediye kontrolünde bir tane restoran var, o da köfte ve gözleme, bir de pahalı. Otoparkına araç bırakmayın, boşa ücret ödersiniz, içeride biri var, direk sizi otoparka yolluyor. Siz aracınızı uygun bir yere park edin.
3/5 Çok İyi
06.07.2017
Eda Köksal
Piknik alanları da hazır
Güzel. Yollar gayet düzgün. Giriş 9 TL. Piknik alanları da var hazır da yiyebilirsiniz. (Şahsi fikrim Şavşat Karagöl daha büyük ve güzel buradan.)
Daha fazla yorum gör