Biga Görülecek Yerler

Biga, hem tarihin büyülü atmosferine yolculuk yapmak isteyenlerin hem de masmavi sularında serinleyebilecekleri bir yaz tatili hayali kuranların son zamanlarda sıkça tercih ettiği bir Çanakkale ilçesidir.



Biga Görülecek Yerler - Biga En İyi 10 Yapılacak Şey

Biga, hem tarihin büyülü atmosferine yolculuk yapmak isteyenlerin hem de masmavi sularında serinleyebilecekleri bir yaz tatili hayali kuranların son zamanlarda sıkça tercih ettiği bir Çanakkale ilçesidir.

Çanakkale'nin en gelişmiş ve en büyük ilçelerinin başında gelen Biga, doğal güzellikleri arasındaki tarihi değerleriyle uzun bir yolculuğun başlangıç noktasıdır. Biga'da yapabileceğiniz aktivite ve görmenizi önerdiğimiz noktalar şöyle:

Biga'nın tarihteki önemi büyüktür. Büyük İskender geçmiş zamanlarda ilçe sınırları içerisinde bulunan Biga Çayı etrafında büyük savaşlar yapmıştır. Biga Çayı'nın ikiye böldüğü iki bölge arasında ise günümüzde 8 adet köprü bulunmaktadır. Biga seyahatiniz boyunca Biga Çayı'nı gezip görmenizi öneririz.

Biga'nın doğasında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Mis gibi bir havada yapacağını yürüyüşler sizi dinlendirmeye yetecek bir aktivite. Yürüdükçe bölgenin farklı noktalarını keşfetme imkanı da yakalamış olacaksınız.

Tarihe meraklıysanız Biga sınırları içerisinde bulunan, Cenevizlilerden kalan ve halk tarafından "Kaleler" olarak adlandırılan sur kalıntılarını görmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda Parion Antik Kenti de ilk çağa uzanan tarihiyle görmenizi önerdiğimiz yerler arasında.

Biga, son yıllarda kaplıcalarıyla da oldukça ünlenmiştir. Bu sebeple Biga'ya hem yazın hem de kışın gidebilirsiniz ve kaplıcalarından yararlanabilirsiniz. Biga kaplıcalarının birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor.

Yaz tatili amacıyla Biga'yı tercih edenlerdenseniz Şahmelek Koyu'nu denize girmek için tercih edebilirsiniz. Şahmelek Koyu'nun kumsalları oldukça temiz ve göz alıcı. Aksaz ve Kemer köyleri de deniz amaçlı olarak tercih edilebilmektedir.

Biga'da bulunduğunu zamanlarda köfte ve yoğurt yemeyi sakın ihmal etmeyin. Köfte ve yoğurdun tadı Biga'da başka olur. Tabii yöreye özgü olan peynir helvasından da muhakkak tatmalısınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın