Avanos Görülecek Yerler

Kapadokya’nın hayret uyandıran el sanatları merkezidir Avanos ve aynı zamanda bağcılıkla da öne çıkar.Avanos Görülecek Yerler - Avanos En İyi 10 Yapılacak Şey

Kapadokya'nın hayret uyandıran el sanatları merkezidir Avanos ve aynı zamanda bağcılıkla da öne çıkar.
Ünü ülke sınırlarını aşan ve Kapadokya'nın mistik atmosferine bulanmış, her yanı doğaüstü kokan Avanos, hayal gücünüzün de ötesindeki güzellikleri ile dikkat çekiyor. Ortasından geçen Kızılırmak topraklarına resmen hayat verir uçsuz bucaksız bozkırın gölgesindeki Avanos. Kapadokya'nın hayret uyandıran el sanatları merkezidir burası ve aynı zamanda bağcılıkla da öne çıkar. Dağ eteklerinde yetişen bu üzümlerin şahane tadını verdiği bölge şaraplarının ünü bölge sınırlarını aşmıştır.

Bağ Bozumu: Ekim ayı içerisinde Avanos'a geldiyseniz ve bağ bozumu tarihlerine denk geliyorsa tatiliniz mutlaka ama mutlaka uğrayın. Birbirinden leziz meyvelerin dalından kopmuş lezzetlerini tadabileceğiniz gibi şarap olarak beğeninize sunulmuş halini de yudumlayabilirsiniz. Sadece kendiniz tatmakla kalmayıp, sevdiklerinize ve kendinize de bol bol şarap alabilirsiniz.

Alışveriş: Kapadokya'nın en popüler yerlerinden biri olan Avanos'ta yapılacak en keyifli aktiviteler arasında gelir alışveriş çünkü el yapımı birçok ürün çıkar karşınıza burada. Burası bölgenin el sanatları merkezidir ve çömlek yapımını izleyip, deneyebileceğiniz birçok yer vardır. Çanak, çömlek, yüzlerce çeşit halı, ev yapımı şaraplar, yöresel kıyafetler ve takılardan sevdiklerinize satın alabilirsiniz.

Atlı Gezinti: İlginç bir deneyim yaşamak istiyorsanız atlı gezintiye katılıp, bölgenin güzelliklerine daha yakından dokunabilirsiniz. Avanos, Göreme, Uçhisar, Dereyamanlı, Özkonak, Çavuşin, Güllüdere Vadisi gibi güzergahlardan geçerek doğal güzellikler ve uçsuz bucaksız bozkır arasından keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Balon Turu: Kapadokya'ya kadar gelip, balon turu yapmadan, bu uçsuz bucaksız bozkırın güzelliklerine, peri bacalarına bir de tepeden bakmadan dönmeyin. Tura katılacağınız gün uykunuzdan feragat edin ve günün ilk ışıkları ile beraber balon turuna katılın. Tur sırasında bölgedeki yürüyerek ulaşamayacağınız noktaları, eşsiz birçok manzarayı görme şansını yakalayacaksınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın