Arşipel Balık Lokantası, Kuruçeşme

Arşipel Balık Lokantası

  • İstanbul / Beşiktaş / Kuruçeşme
  • Tramvay Cad. No:11, 34345

Arşipel Balık Lokantası

Balık müdavimlerinin yakından tanıdığı Arşipel Balık Lokantası, Kuruçeşme'deki yeni yerinde hizmet vermeye başladı. İki katlı mekanın üst katındaki terasa çıkınca, kendinizi Bodrum'a gelmiş gibi hissediyorsunuz. Genelde misafirler üst kattaki terasta oturuyor.

Burası ısıtıcılar ve en arka kısımda bulunan şömine sayesinde ısınıyor. Haftanın her günü kalabalık oluyor. Ama hafta sonu gitmek isteyenlerin rezervasyon yaptırmasında fayda var.

Menüde İstanbul Boğazı'nın günlük balıklarının yanı sıra Çanakkale'den getirtilen kılıç, ıstakoz ve levrek, Bodrum'dan getirtilen sinarit, trança, lagos ve çipura ile Adana Karataş'tan getirilen orfoz ve jumbo karidesleriyle hazırlanan yemekler dikkat çekici. Ama buranın en özel yemeği, özel pişirme teknikleriyle marine edilerek hazırlanan çiğ balıklar ve karides. Çiğ balıktan hoşlanıyorsanız mutlaka ortaya bir tabak ısmarlayın. Yok, çiğ balıktan haz almayanlardansanız, kalamar dolmaya geçin. Kalamar dolma, bildiğimiz içi kaşarla doldurulan kalamar değil. İçinde kuşüzümü var ve soğuk meze olarak geliyor.

Buraya özel bir başka lezzet ise karışık ot tabağı. Hafif şekerli bir tadı olan deniz yosunu da denenmesi gereken farklı lezzetlerden biri. Tatlı olarak karamelli armut tatlısı denenebilir. Mekanda fiyatlar Boğaz'daki pek çok restorana kıyasla makul. Örneğin balık çorbası 10, deniz börülcesi, çiğ karides 10, kalamar dolma 10 TL.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Yakınındaki Oteller