Otelleri Göster

Yıldırım Beyazıt Külliyesi Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 83 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Yıldırım Beyazıt Külliyesi Yakınındaki Oteller

Bursa, dini yapılar bakımından önemli bir yere sahiptir. Sultan Camii, Bursa Yeşil Cami, Bursa Ulu Camii bu yapıların ilk sırasında yer alır. Bir Bursa gezisine çıkmayı planlıyorsanız saydığımız bu noktaları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Gidip görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Yıldırım Beyazıt Külliyesi'dir.

Şehrin köklü tarihine ışık tutan bir yapı olan Yıldırım Beyazıt Külliyesi, Bursa Ovası'na hakim bir tepede, Yıldırım ilçesinde bulunmaktadır. Cami bir külliye özelliği taşımakta olup; türbe, hamam, darüşşifa, han, imaret, misafirhane ve kasırdan meydana gelmektedir. Yapım tarihi hakkında kesin bir bilgi bulunmasa da Yıldırım Beyazıt tarafından yapımına başlandığı ve Ankara Savaşı sırasında yarım kalıp, Beyazıt'ın oğlu Musa Çelebi tarafından tamamlandığı bilinmektedir.

Bursa tatilinizde Yıldırım Beyazıt Külliyesi yakınındaki otellerin birinde konaklayabilir ve hem bu camiye hem de diğer tarihi alanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sürekli onarılan Yıldırım Beyazıt Külliyesi'nin altında Yıldırım Beyazıt'ın türbesi bulunmaktadır. Hem tarihi hem de dini geziler ilginizi çekiyorsa Yıldırım Beyazıt Külliyesi'ni ziyaret etmenizi öneririz.