Yedigöller Kamp Alanları

+ 5 Fotoğraf
4.5/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

Yedigöller Kamp Alanları Hakkında

Türkiye’nin coğrafyasının en güzel parçalarından biridir Yedigöller. Büyük bir milli park özelliği taşıyan Yedigöller’de günübirlik geziler yapılabilir, isteğe göre kamp kurabilirsiniz. Birçok doğa sporuna uygun olan bölge, daha çok kamp alanı olarak kullanılmakta. Kamp kurmak için hangi bölgeyi seçmeniz gerektiğine siz karar vereceksiniz, uzun bir keşif yolculuğunun ardından… Tabii izin verilen noktalar dahilinde… Çünkü Yedigöller’in her noktası kamp için uygun olsa da belli noktalarda kamp yapılmasına izin verilmiyor. Her mevsim farklı güzellikler gösteren bu bölgede özellikle yaz ve bahar aylarında kamp yapmanızı öneririz. Çadır kampı kurmak istemiyorsanız, milli parkın içerisinde dağ evi kiralama lüksünüz bulunuyor. İsterseniz milli parka yakın konaklama tesislerini de tercih edebilirsiniz. Eğer milli parka yakın otellerde konaklamayı düşünüyorsanız, Yedigöller’e ulaşmanız biraz uzun sürebilir. Fakat gün boyu yapacağınız geziler sizlere bu durumu unutturacak. Yedigöller’de kamp yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:
  • Milli parkın içerisindeki göllere girmemenizde fayda var. Çünkü göllerin derinliği oldukça fazla.
  • Genellikle tuvalet bulunan kamp bölgelerinde kalmaya özen gösterin.
  • Yanınıza kendinize yetecek kadar yiyecek bulundurun. Milli parkın içerisinde yiyecek bulmak biraz zor olabilir. Yiyeceklerinizi Bolu Merkez’den de tedarik edebilirsiniz.
  • Kamp yaparken gündüzleri çevreyi keşfetmek isterseniz yanınıza küçük bir tebeşir alıp her beş ağaçtan birine işaret koyarak dönüş yolunu kolaylıkla bulabilirsiniz.
Günümüze kadar doğasını koruyan bu şahane güzellik birkaç günlük kamp yapmak isteyenler için en ideal bölgelerden biri. Bu arada kampa giderken yanınıza fotoğraf makinenizi almayı sakın unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

4.5/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Yedigöller Kamp Alanları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
19.05.2016
Reşat Erişir
Görülmeye değer güzellikte
Yol gerçekten çok virajlı. Büyük bölümü asfalt. Parkın içindeki araç trafiğinden yürümekte zaman zaman zorlanıyorsunuz. Yine de görülmeye değer güzellikte. Mutlaka gidin.
5/5 Mükemmel
25.04.2016
Misafir
Gittiğinize değecek güzellikte
İçerisi muhteşem fakat `Bolu`'dan `Yedigöller`’e giden 42 km’lik yol engebeli, dar ve keskin virajlı, üstelik uçurum kenarı 900 metre yükseklikten bahsediliyor. Yani anlayacağınız oraya varmak için Bolu'dan 1 saat kadar daha yol var ve zor. Yol bittiğinde gittiğinize değecek güzellikte bir manzara ve çıkmak istemeyeceğiniz bir yer, bence oraya ulaşımı daha kolaylaştıracak çözümler bulabilmeliler. Bir milli parka bu kadar zor gidilmemeli, böylesine harika bir yere. Mümkünse en erken saatte gidin, akşam hava kararmadan çıkın, böylelikle karanlık bastığında bahsettiğim 42 km’lik yolu daha güvenli gitmiş olursunuz.
5/5 Mükemmel
09.10.2015
Ömer faruk
Temiz havası harika
Ailece kalacağımız çok güzel bir yer. Temiz havası, buz gibi suları var.
3/5 Çok İyi
22.08.2015
Hüseyin büyük
Yol gerçekten çok kötü
`Bolu Merkez`’e 42 km. Bu yol gerçekten çok kötü. Toprak ve taşlık bir yol. Bir buçuk saatte ancak gidebildik. Arabam çok yıprandı. Manzara güzel ama yine de pişman oldum. Şu an yol yapımı var, 2 yılda ancak biter.
5/5 Mükemmel
05.11.2014
Misafir
yedigoller kamp alanlari
Çok güzel.
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör