Tlos Saklıkent bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Tlos Saklıkent Aktiviteleri

Doğasever gezginlerin duraklarından biri olan Saklıkent ve civarında tatil yapmayı planlıyorsanız keyifli doğa aktiviteleri sizleri bekliyor.Tlos Saklıkent Aktiviteleri

Doğasever gezginlerin duraklarından biri olan Saklıkent ve civarında tatil yapmayı planlıyorsanız keyifli doğa aktiviteleri sizleri bekliyor.
Tlos Saklıkent, güney Ege'nin cennet köşelerinden biri. Doğasever gezginlerin duraklarından biri olan Saklıkent'te ve civarında tatil yapmayı planlıyorsanız birçok doğa aktivitesi sizleri bekliyor.

Bu güzel coğrafyada yapılacak şeylerin başında Saklıkent Kanyonu'nu gezmek, keşfetmek geliyor. 18 km uzunluğunda, yer yer 600 metre derinliğe sahip olan Saklıkent Kanyonu yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Kanyonu yürüyerek geçebilirsiniz.

Aynı zamanda kanyonda rafting yapabilir, şifalı olduğu söylenen çamur banyosuna katılabilir, keyifli bir mola için nehir kenarında bulunan sevimli restoranlardan birinde vakit geçirebilirsiniz.

Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan bu bölgedeyseniz yapmanızı önerdiğimiz diğer bir şey de Tlos Antik Kenti'ni gezmek. Likya uygarlığından günümüze kalmış olan bu muazzam yapı bölgede en çok ziyaret edilen yerlerden biri.

Eğer kış aylarında Saklıkent'teyseniz Saklıkent Kayak Merkezi'nde kış sporlarının keyfini çıkarabilir, burada bulunan kış otellerinde keyifli bir konaklama yapabilirsiniz.

Tlos Saklıkent'te yapılacak bir diğer şey de çevredeki bölgeleri ve doğal güzellikleri keşfetmek. 40 km mesafede bulunan Fethiye bu keşif noktalarının başında geliyor. Doğası, tarihi, dünyaca ünlü plajları ile Fethiye'yi gezebilirsiniz. Aynı zamanda Tlos Saklıkent yapılacak şeyler listenize Patara'yı, Kalkan'ı, Kaş'ı gezmeyi de ekleyebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın
Bölgede Son Yorumlananlar