Şişçi Ramazanın Yeri

  • Antalya
  • Yener Ulusoy Bulvarı NO:44/F

Şişçi Ramazanın Yeri

Şişçi Ramazan

Antalyada yöresel yemeklerin en bilinenlerinin başında şiş ve piyaz gelir. Bu yöresel yemekleri 35 yılı aşkın bir zamandır Antalyalılara sunan Şişçi Ramazan, kalite ve tecrübesi ile damak tadına düşkün kişilerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Korkutelide Arap Hüseyin ve Arap Yılmazın yanında çırak olarak işe başlayan Ramazan Özalp, 1970 yılında ilk lokantasını Muratpaşa Camii karşısında açarak yıllarca çarşı esnafına hizmet verdikten sonra Korkuteli çarşı 1 ve Kargalık Harman köyü çıkışında 3üncü şubesini açtı.

Değişmeyen lezzeti , uygun fiyat ve tecrübeli personeli ile Antalyada üne kavuşan Şişçi Ramazan, kendi çiftliklerinde yetiştirdiği küçük baş hayvanların etinden hazırladığı şiş köfte ile yerli ve yabancı turistler ile Antalyalıların vazgeçilmezleri arasında yer almayı başardı.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Yemekler harikaydı
10

-

Yemekler harikaydı, kabak tatlısı ise mükemmel. Bu lezzetlere güler yüzlü elemanlar eşlik edince tatilimiz çok güzel tatlarla noktalandı...

2
Tahinli piyazı kesinlikle deneyin
8

-

Bölgede şiş dedikleri aslında bildiğimiz köfte, öyle kuzu şiş beklemeyin. Lezzet olarak fena değil ama esas denenmesi gereken bence piyazı. Benim gördüğüm sadece bu bölgede piyazı tahinli veriyorlar, başta değişik gelmesine rağmen sonra benim çok hoşuma gitti. Piyazı kesinlikle deneyin derim.