Serik Görülecek Yerler

Ünlü Aspendos Tiyatrosu’nu görebileceğiniz ve şırıl şırıl akışlarıyla insanın içine huzur veren şelalelerin kıyısında trekking yapabileceğiniz Serik ilçesi yumuşak Akdeniz iklimiyle yaz kış fark etmeden tatilcilere mükemmel bir tatil fırsatı sunuyor.Serik Görülecek Yerler - Serik En İyi 10 Yapılacak Şey

Ünlü Aspendos Tiyatrosu'nu görebileceğiniz ve şırıl şırıl akışlarıyla insanın içine huzur veren şelalelerin kıyısında trekking yapabileceğiniz Serik ilçesi yumuşak Akdeniz iklimiyle yaz kış fark etmeden tatilcilere mükemmel bir tatil fırsatı sunuyor.
Batısında Antalya Merkez ilçesi, doğusunda Manavgat ve güneyinde de Akdeniz'in yer aldığı ilçede konakladığınız süre boyunca Antalya'nın komşu diğer beldelerine günübirlik geziler yapabileceğiniz gibi Serik'in doğal ve tarihi güzelliklerini de keşfe çıkabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük antik tiyatrolarından Aspendos Tiyatrosu orijinal büyüklüğünü aynen koruyarak bugüne kadar ulaşmıştır ve Serik ilçesinde yer alır. Yine antik özellik taşıyan ve dünyaca ünlü Sillyon antik Kenti de bölgede yer alan önemli kalıntılardandır.

Bu iki ünlü antik kalıntının dışında su kemerleri ve Pazaryeri Köprüsü de önemli tarihi kalıntılardandır. Köprülü Kanyon ve Kurşunlu Şelalesi de doğal ve tarihi güzelliklerin birleştiği ender noktalardandır.

Boğazkent Kuş Cenneti, Zeytintaşı Mağarası ve Uçan Su Şelaleleri de Serik'te yer alan diğer önemli tabii güzelliklerden bir kaçıdır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın