En lezzetli Sarımsaklı yemekleri ve Sarımsaklı neyi meşhur

Sarımsaklı'nın Neyi Meşhur

Ayvalık’ta Küçükköy Belediyesi’ne bağlı bir belde olan Sarımsaklı, ünlü plajları ve Ege’ye özgü lezzetli tatlarıyla ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahatin kapılarını açıyor.

Sarımsaklı'nın Neyi Meşhur

Ayvalık'ta Küçükköy Belediyesi'ne bağlı bir belde olan Sarımsaklı, ünlü plajları ve Ege'ye özgü lezzetli tatlarıyla ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahatin kapılarını açıyor.

Tıpkı Ayvalık kadar gözde tatil beldelerinden biri olan Sarımsaklı, 22 adet plaja ev sahipliği yapmaktadır. Yıl boyunca yerli ve yabancı çok sayıda turist ağırlayan, her seferinde gelenleri kendisine hayran bırakan beldede neler yapılır ve neyi meşhurdur merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız yazıya bir göz atın.

Sarımsaklı Plajı:Ayvalık ilçe merkezine 8 km uzaklıkta yer alan ve bölgenin en ünlü plajlarından biri haline gelen Sarımsaklı Plajı beldenin en çok ziyaretçi ağırlayan duraklarından özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen plaj, Sarımsaklı seyahatinin olmazsa olmazlarından.

Şeytan Sofrası:Özellikle gün batımında ziyaret edilmesi gereken destinasyonlardan biri olan Şeytan Sofrası, Sarımsaklı'ya yalnızca 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Güneşin ufuk çizgisinde batarken bıraktığı muhteşem renk ve deniz manzarası görülmesi gereken yerler arasındadır.

Sarımsaklı Badavut: Plajlarıyla meşhur Sarımsaklı'da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de tertemiz kumsalı ve dupduru deniziyle Sarımsaklı Badavut'tur. Sakin bir tatil arayışında olanların sıklıkla tercih ettiği Badavut'ta aynı zamanda çok sayıda konaklama birimi de yer alıyor.

Deniz Ürünleri:Deniz ürünleriyle meşhur bir mutfağa sahip olan Sarımsaklı'da otlu balık, ahtapot köftesi, sirkeli kalamar ve sardalya, lakerda ve karides gibi lezzetleri seyahatiniz sırasında mutlaka denemelisiniz. Sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirme imkanı sunan balık restoranları seyahatin olmazsa olmaz aktivitelerinden sayılabilir.

Zeytinyağlı Mezeler:Zeytinin ve zeytinyağıyla meşhur Ayvalık mutfağına ev sahipliği yapan Sarımsaklı'nın meşhur lezzetleri arasında; deniz börülcesi, köz patlıcan, enginar salatası, Girit ezmesi, fava, semizotu salatası, kabak çiçeği dolması, turp otu gibi muhteşem tatlar yer almaktadır. Sarımsaklı seyahatinizi sonlandırmadan önce yöreye özgü lezzetleri tadına baktığınızdan ve muhteşem plajlarını keşfettiğinizden emin olmanızı öneririz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın