Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Yamaç Paraşütü
Su Sporları

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çiftlere Uygun

Sarımsaklı Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler:

Sarımsaklı civarında yapılacak 3 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Huzur Lunapark
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir
Leda Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir
Sea Resort Su Sporları
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Balıkesir

Sarımsaklı Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Sarımsaklı, Ayvalık ilçesi sınırları içerisinde Ege'nin en popüler tatil merkezlerinden biridir. Peki, Sarımsaklı'yı popüler yapan, cezbeden özellikleri nelerdir? Sarımsaklı tatilinin diğer tatillerden farkı neler olacaktır?

Sarımsaklı bulunduğu coğrafya itibariyle, Akdeniz ve Ege iklimlerinin özelliklerinin yaşandığı bir yerdir. Yazları sıcak olmakla birlikte esen imbat rüzgârları, yılın en sıcak zamanlarında dahi serinletici bir etki yapar. Büyük bir alanı yeşillikle özellikle zeytin ağaçları ile çevrili olması, çok yakınındaki dünyanın oksijen bakımından zengin sayılı bölgelerinden Kazdağları'nın bölgeye rüzgârlar eşliğinde gelen bol oksijenli havası, Sarımsaklı'yı sağlıkla yaşanabilir bir yer haline getirir. Konaklama seçenekleri için uygun Sarımsaklı otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Sarımsaklı'nın diğer çekici doğal özellikleri arasında, tatilcilerin en büyük beklentisi kum, deniz ve güneş fazlası ile tatmin edicidir. Kumsalı ülkemizin pek nadir özelliklerine sahiptir. Yaklaşık uzunluğu 5 km. olan kumsalın kumu, tedavi edici özelliklere sahip olacak kadar güzel ve temizdir. Deniz tüm Ege'de olduğu gibi insanı mıknatıs gibi kendisine çeker berraklıktadır.

Sarımsaklı'nın iklimi, denizi, kumu, güneşi, temiz havası biz tatilcileri kendisine çeker, peki Sarımsaklı tatilinizde deniz, kum, güneş dışında yapılabilecekler nelerdir?

Sarımsaklı, Ege kıyı şeridindeki birçok bölge gibi tarihi geçmişi olan bir bölgedir. Mübadele öncesi Sarımsaklı ve civarında yaşayan Rumlar geride birçok yapı bırakmışlardır. Bu yapılar içerisinde görülmesi gereken günümüzde cami olarak kullanılan Aya Athanasiu Kilisesi'dir. Yine Sarımsaklı'nın bağlı olduğu Küçükköy içerisinde Sarımsaklı ve çevresindeki birçok yapının inşasında kullanılan sarımsak taşının işlendiği atölyelerin izlerini görebilirsiniz.

Birçok doğal güzelliği de içerisinde barındıran Sarımsaklı'da görmeniz gereken doğal güzelliklerin başında adı ilk etapta ürkütse de Şeytan Sofrası, Sarımsaklı'nın en sakin, huzurlu köşelerinden Badavut, eşsiz bir boğazda ilgi çekici Deliklitaş, konumu ile Ayvalık ve Cunda Adası gibi güzellikleri keyifle izleyebileceğiniz Tımarhane Adası, yılın büyük bölümü dolu, tam yaz ortasında buharlaşıp ortadan kaybolan Sarımsaklı Kurugöl gelmektedir.

Sarımsaklı tatilinizi daha da keyifli hale getirmek için, coğrafik yapısı ile irili ufaklı 23 adaya ev sahipliği yapan bölgenin koylarını, göl görünümlü deniz uzantılarını, adalarını tekne turu eşliğinde keşfe çıkabilirsiniz. Sarımsaklı tekne turları vaktiniz varsa kaçırmamanız gereken bir aktivite. Akşamları neler yapılır derseniz, sahil boyunca uzun bir yürüyüş yolunda deniz kıyısında yürüyüş yapıp, bu yol üzerinde sevdiklerinize Sarımsaklı hatırası eşyalar satın alabileceğiniz küçük tezgâh ve dükkânları gezebilirsiniz. İlerleyen saatlerde Sarımsaklı'nın arka caddelerinden yükselen müzik seslerine doğru ilerlerseniz seçenek olarak çok olmasa da keyifli birkaç mekânda geç saatlere kadar eğlenebilirsiniz. Biraz daha hareketli bir gece için Ayvalık ve Cunda Adası seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Sarımsaklı konum olarak Ayvalık'a 7, Cunda Adası'na 15 km. mesafededir. Gece eğlence, aktivite dışında bölgenin tamamı, Ayvalık, Cunda Adası, Sarımsaklı birçok doğal, tarihi güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Tatilinizin birkaç gününü Sarımsaklı dışında, Ayvalık ve Cunda Adası'nı keşfe çıkarak değerlendirebilirsiniz.

Sarımsaklı Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sarımsaklı için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Sarımsaklı için ailelere uygun aktiviteler : Leda Yamaç Paraşütü, Huzur Lunapark, Sea Resort Su Sporları, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sarımsaklı için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Sarımsaklı için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Leda Yamaç Paraşütü, Huzur Lunapark, Sea Resort Su Sporları, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sarımsaklı için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Sarımsaklı için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Leda Yamaç Paraşütü, Huzur Lunapark, Sea Resort Su Sporları, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sarımsaklı için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Sarımsaklı için çiftlere uygun aktiviteler : Leda Yamaç Paraşütü, Huzur Lunapark, Sea Resort Su Sporları, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Sarımsaklı için aktiviteler nelerdir?
Sarımsaklı için aktiviteler : Leda Yamaç Paraşütü, Huzur Lunapark, Sea Resort Su Sporları, Sarımsaklı konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.